Ocena pierwszego psocenia

Zbiór podstawowych wiadomości dla początkujących destylerów.

operate
5
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 11 sty 2021, 07:53
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: operate »

Witam.
Dziękuję za odpowiedź.
MASaKrA_Domingo pisze: Od momentu pójścia par czekasz 20min. Następnie odkręcasz zawór LM na full na ok 6-7sek. To pozwoli zrobić zrzut jeziorka.
Po kolejnych 20min to samo. Po 20min znowu to samo, ale jednocześnie przechodzisz na odbiór przez OVM. Z LM ustawiasz odbiór kropla na 3sek. To, co ukapie, wlewasz do kolejnego PIERWSZEGO gotowania.
Tak właśnie robię z tym że zaczynam przy otwartym LM od początku i po około 50-100 zamykam.
MASaKrA_Domingo pisze: Z OVM ustawiasz odbiór 12ml z każdego 1kW grzania. Dla 2kW masz więc 24ml. Potrzebny jest Ci stoper i menzurka, ewentualnie naczynie o znanej pojemności.
Nie mniej, na początek sugeruję mniejszy odbiór o 20%, tj 18-20ml max z każdych 2kW grzania. Naprawdę, uwierz mi - jak to mawia rozrywek - masz pędzić, bo nigdzie Ci się nie śpieszy.
Wszystko się zgadza, ale u mnie zawór OVM na maxa pozwala na odbiór 22 ml/min przy stabilnej temperaturze.
W sprzęt typu menzurki itp jestem wyposażony. Staram się mieć wszytko co potrzebne.
Po paru godzinach wczoraj spadł odbiór do 19 ml/min bez skoku temperatury. Sprawdzałem parę razy.
MASaKrA_Domingo pisze: Nie sugeruj się w ogóle wskazaniem termometru na LM - on jest tylko i wyłącznie przydatny do oceniania ilości przedgonów. Proces opieraj na tym na 10p. I jak tylko drgnie o 0,2 - 0,3 st C ( jeśli masz dokładne termometry to przyjmuj 0,1 - 0,2 st C )
Temperatury na 10p i głowicy powinny być porównywalne?
Jeżeli w głowicy jest niższa to świadczy o przedgonach?
Jeżeli chodzi o termometry to o kant d... obić.
Stała temperatura czyli taka która u mnie się waha powiedzmy między 77 a 77,5 non stop (77 77,3 77,5 77 77,3 77,5)
Już zamówione precyzyjne.
MASaKrA_Domingo pisze: Poza tym, wywal miedź z bufora. Daj tam KO. To poprawi jego pracę.
Bufora brak.
Generalnie Pogonów wiele nie ma.

Jeśli chodzi o miedź to pytałem dlatego że wczoraj robiłem drugie gotowanie.
Mam katalizator wypełniony 2/3 miedz i 1/3 KO.

Zastanawiałem się czy odkręcić katalizator ze stratą trochę KO czy zostawić tak jak jest.
Wysypywanie i zmiana wypełnienia trochę uciążliwa.

Dziękuję.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pierwsze Kroki”