Nowy projekt do oceny

Kłopoty z budową i eksploatacją aparatury, wybór właściwego sprzętu. Podstawowe pytania początkujących.

Autor tematu
lasso
50
Posty: 85
Rejestracja: piątek, 7 lip 2017, 00:57
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: lasso »

Witam. Jestem posiadaczem pot-stilla z chłodnicą szklaną, keg 30l, wypełnienie - zmywaki, grzanie - taboret gazowy i po wielokrotnym psoceniu i zagłębianiu się w literaturę forum, dochodzę do wniosku, że oczekuje czegoś więcej. Tak więc stworzyłem swój pierwszy projekt kolumny z głowicą aabratka. Nie chcę popełnić większych błędów, dlatego wstawiam projekt do skonsultowania. W przyszłości planuje dokonać kilku modyfikacji, a mianowicie zamontowanie OLM pod wizjerem "latarka" i dokupić bufor stabilizująco- wzmacniający. Mam kilka pytań odnośnie modyfikacji.

1. W jakiej odległości poniżej OLM powinienem zamontować sondę z termometrem?
2. Czy montując bufor rezygnujemy z katalizatora ze sprężynek miedzianych?

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi.
Pozdrawiam :punk:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
koncentraty wina

rosjan
300
Posty: 338
Rejestracja: czwartek, 18 maja 2017, 11:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Wina i własny wyrób
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Południe Paryża
Podziękował: 109 razy
Otrzymał podziękowanie: 21 razy
Re: Nowy projekt do oceny

Post autor: rosjan »

Czołem
Świetny projekt :ok:
1. Dałbym termometr tuż pod OLM, chociaż przy półkowej Akas umieścił termometr 10 cm nad OLM, ale to inna kolumna
2. Tak, sam bufor generuje półki teoretyczne i, wypełniony miedzią, zastępuje katalizator.
Co do miedzi zdania są podzielone
Powodzenia w realizacji :)
Pozdrawiam
Jachu
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Nowy projekt do oceny

Post autor: kmarian »

Port termometru w zbiorniku wspawałbym od góry, czujnik w długiej sondzie. Port termometru w głowicy jest jak na razie najmniej potrzebny, przyda się tam gdy będziesz miał OLM. Trzeba przewidzieć jeden termometr do mierzenia wypływającej wody chłodzącej.
Musisz przewidzieć, że bufor nad OLM będzie miał wymiar 250 mm a nawet więcej. Czy masz na tyle daleko do sufitu?
Jeżeli skraplacz ma długość 400 mm, skróciłbym długość głowicy o 80 mm, żeby tylko skraplacz mieścił się przed tamką.
Tak na siłę znalazłem kilka poprawek. Tak jak napisał Kolega rosjan - projekt bardzo dobry.

Autor tematu
lasso
50
Posty: 85
Rejestracja: piątek, 7 lip 2017, 00:57
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Nowy projekt do oceny

Post autor: lasso »

Jeśli chodzi o wysokość sufitu to nie mam zbytnich ograniczeń, :D a co do termometru to mam jeszcze w zapasie 2 wolne sondy, bo z tego co pamiętam termometr ma 5 wejść. Co do głowicy i termometru w zbiorniku zastosuję poprawki :ok: Dzięki za pomoc
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”