Nowe auto z niższej półki

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.
Awatar użytkownika

drgranatt
1900
Posty: 1909
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 208 razy

Post autor: drgranatt »

JanOkowita pisze:Warto obejrzeć, to może pomóc w podejmowaniu decyzji wszystkim:
https://www.youtube.com/watch?v=nsj43Fo ... Povagowani
Robią nas w h.... na każdym kroku a cel w tym wszystkim jest tylko jeden. Wydymać każdego do ostatniej złotówki. To o czym wieszczy gościu z tymi black box to pewnie okaże się pod koniec roku ale inny przykład z brzegu.
Norma emisji CO2 przez samochody w uni to 95g/km. Przekroczenie tej normy to kara dla producenta w wysokości 95 € za każdy przekroczony gram.
Weźmy dla przykładu Mazdę CX-5 2.0 benzyna 6AT, cena katalogowa od 128900 zł. Emisja wg producenta (w praktyce pewnie wyższa) to 188 g/km. Czyli co? W tej cenie zawarta jest kara w wysokości 8.835€ czyli ≈ 40.287 zł??? I kto to płaci? Przecież nie producent!!!

Dymani jesteśmy przez wszystkich i na każdym kroku.
CO2, niby gaz cieplarniany odpowiada za ocieplanie klimatu, topnienie lodowców i inne takie tam. A tu co?
Jak okazuje się to właśnie dwutlenek węgla chroni nas przed nadmierną emisją cieplną słońca. Zmiana w emisji energii słonecznej doprowadza do spadku zawartości dwutlenku węgla, który pochłania energię słoneczną, po czym ulega rozpadowi. Przecież nikt nie podważy tezy, że CO2 + rośliny = produkcja tlenu.
Nie teraz oczywiście, ale gdy przez najbliższe kilka czy kilkadziesiąt tysięcy lat słońce będzie zwiększać emisję energii słonecznej to następni eko terroryści będą karać ale tym razem za zaniżone emisje CO2.

Przepraszam off top ale nie mogłem się powstrzymać.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Re: Nowe auto z niższej półki

Post autor: MASaKrA_Domingo »

drgranatt pisze: CO2, niby gaz cieplarniany odpowiada za ocieplanie klimatu, topnienie lodowców i inne takie tam. A tu co?
Jak okazuje się to właśnie dwutlenek węgla chroni nas przed nadmierną emisją cieplną słońca. Zmiana w emisji energii słonecznej doprowadza do spadku zawartości dwutlenku węgla, który pochłania energię słoneczną, po czym ulega rozpadowi. Przecież nikt nie podważy tezy, że CO2 + rośliny = produkcja tlenu.
Cóż. Pier%%licie Hipolicie.

Można dyskutować na wiele tematów, również tych nie do końca sprawdzonych, ale na litość boską - nie z faktami!

Jak CO2 może chronić nas przed nadmierną emisją cieplną Słońca? Jak niby gaz na Ziemii ma wpłynąć na oddalone o 150 mln km ciało niebieskie?
Wskaż mi reakcję chemiczną CO2 ze Słońcem (ewentualnie fotonami - też może być), która "doprowadza do spadku zawartości dwutlenku węgla". Jak to sobie wyobrażasz? Na co ma się rozpaść tak prosty związek jak CO2? Na CO plus jednoatomowy tlen? Czy może na węgiel i standardowy dwuatomowy tlen?
Nikt nie podważa faktu, że rośliny pochłaniają węgiel z powietrza w reakcji fotosyntezy. Ba! Badania wskazują, że większa zawartość CO2 to lepszy wzrost roślin.

Ja po prostu podważam to, co napisałeś, bo pieprzysz głupoty i piszesz jak jakiś foliarz.
CO2 jest gazem cieplarnianym. Nie ma najwyższego GWP, ale stosunkowo jest go sporo.

I o ile EU to banda idiotów, którzy nas przyszpilają do ściany bo "rzuciłeś papierek na ziemię", a nie potrafią wymóc od Chin / USA tego aby przestali wylewać ścieki z fabryki prosto do rzeki. Bo ciężko o inne porównanie, jeśli się weźmie pod uwagę wagę wpływu na środowisko.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 26 kwie 2021, 16:10 przez MASaKrA_Domingo, łącznie zmieniany 2 razy.
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!

Autor tematu
Robert09
100
Posty: 145
Rejestracja: piątek, 21 wrz 2018, 11:39
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Nowe auto z niższej półki

Post autor: Robert09 »

Marian_jl pisze:No cóż temat samochodów budzi wśród facetów emocje , czasami jak widzimy niepotrzebne :D :D
Ja tu specjalnie nie mam o czym pisać żeby wzbudzić specjalne zainteresowanie na forum podobnie jak ..... i różnych pokręconych ścieżkach życiowych opisywanych tu :) :D
Widocznie jestem taki potrafiący sobie te kolcki życiowe jakoś logicznie poukładać a to już nie budzi specjalnych emocji , nie byłby to scenariusz do filmu czy temat na dramat....ok ale o samochodach tu mowa .
Mam też swoje doświadczenia , po kolei.
Lata 80-te jak każdy Polak -maluch , każdy wie co to za sprzęt :) jakoś się k... jeździło.
Początek lat 90-ych przesiadka na Skodę Favorit - to coś jakby inny świat .
Prosta konstrukcja , specjalnie nie miało co sie psuć a jakby coś to części tanie jak barszcz a była jeszcze zagazowana - czyli co , tania jazda.
Potem ..Skoda Fabia comfort 1,9TDI ... już autko z pewnymi bajerami . Takiego silnika nie było i już nie będzie nigdy - to się producentom nie opłaci .
Następnie przesiadka na ... Skoda Octavia i do tej pory tym śmigam .
Nie to żebym sugerował koledze SKODĘ ale w moim przypadku wychodzi że jestem Skodziarz ...........................
A od paru lat przymierzam sie do zmiany i z uwagą śledzę ten watek
Oj budzi emocje, budzi... hehehehe ;)
Powiem tak : wiedzą o nas tyle, ile sami o sobie powiemy . Ja tam celebrytą nie jestem i nie będę. Nie zabiegam o pierwsze strony gazet ;)

Ale trzymajmy się tematu.
Odwiedziłem kilka salonów i powiem jedno. Jeśli chcesz kupić auto nowe , to do ceny katalogowej trzeba dodać ok. 10 tys . W przypadku niemal wszystkich marek z niższej półki , rzecz jasna, dopłacasz do lakieru i do wyposażenia. Standardem jest brak koła zapasowego, za to dają zestaw naprawczy. To tylko jeden z przykładów, a jest ich dużo, dużo.. więcej np. dywaniki.... Im bardziej popularna marka auta, tym wyższe ceny dodatkowego, ale i niezbędnego czasem wyposażenia. Więc trzeba to brać na zimno, nie dać się ponieść emocjom. ;) Tak samo nie pozwolić sprzedającemu na przejęcie inicjatywy . Bo wcisną wszystko to na czym im zależy, aby wcisnąć . ;) Więc luzik, spokój i opanowanie ;)

Autor tematu
Robert09
100
Posty: 145
Rejestracja: piątek, 21 wrz 2018, 11:39
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Nowe auto z niższej półki

Post autor: Robert09 »

Wojtek5 pisze: Nie bulwersuj się tak, tylko weź pod uwagę, że każdy jest zapracowany, każdy ma swoje sprawy zarówno zawodowe jak i prywatne, swoje problemy, a mimo to dużo użytkowników potrafi poświęcić swój czas na rozwiązanie problemów obcej osoby pisząc niekiedy nietrafne porady na zasadzie wróżenia z fusów. Opierając się na szczątkowych informacjach, bo autor zapodał temat i w nim nie bierze udziału. Bo to On decyduje kiedy, on nie ma czasu.

wiem: jak mi się nie podoba to mogę nie brać udziału - wiem o tym
Wojtek, informuję Ciebie, że ja nie mam żadnych problemów . Litości.... ;) Prosiłem o sugestie i podzielenie się doświadczeniem w temacie kupna nowego auta. I tyle... Czy to jest problem, czy ja bulwersuję się ? hehehehehe ;)
Ale ostatnie Twoje zdanie jest całkiem, całkiem, nie powiem..... ;)

Autor tematu
Robert09
100
Posty: 145
Rejestracja: piątek, 21 wrz 2018, 11:39
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Nowe auto z niższej półki

Post autor: Robert09 »

MASaKrA_Domingo pisze:
I o ile EU to banda idiotów, którzy nas przyszpilają do ściany bo "rzuciłeś papierek na ziemię", a nie potrafią wymóc od Chin / USA tego aby przestali wylewać ścieki z fabryki prosto do rzeki. Bo ciężko o inne porównanie, jeśli się weźmie pod uwagę wagę wpływu na środowisko.
Hipokryzja polega też na tym, że ustala się normy emisji, ale tylko na kwitach, mediach, sympozjach, szczytach.... A w praktyce ? Nowe auta przekraczające normy / jeszcze przed wyjazdem z fabryki/ obłożone są haraczem za przekroczenie tej normy i trafiają do salonów sprzedaży. Czyli nic się nie zmienia oprócz ceny. A ten haracz pobierany jest w rzeczywistości od kupującego. I tak się kółeczko kręci. ;)
Awatar użytkownika

spawaczTIG
100
Posty: 120
Rejestracja: poniedziałek, 20 kwie 2020, 11:46
Krótko o sobie: nie mogę, noga mnie boli !!!
Lokalizacja: śląsk
Podziękował: 30 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Re: Nowe auto z niższej półki

Post autor: spawaczTIG »

i na czym staneło ? toyota yaris ? aygo czy moze druga strona dacia? mituwisi podobno ma dobra oferte na https://mitsubishi-japanmotors.pl/samochody/space-star

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Nowe auto z niższej półki

Post autor: Drupi »

Ja mam używane auta, ale dla mnie najważniejsze jest żeby auto miało blachę w ocynku, a jeszcze lepiej w obustronnym ocynku, i silnik benzynowy dajacy się kiedyś przerobić na gaz. A są takie silniki że ich konstrukcja nie pozwala, tzn. da się ale ta przeróbka jest kłopotliwa i kosztowna. A jak słyszę nawet niektóre Japończyki po kilku latach rdzewieją.

https://www.google.com/amp/s/www.auto-s ... nclgwp.amp
Ostatnio zmieniony niedziela, 2 maja 2021, 21:56 przez Drupi, łącznie zmieniany 3 razy.
I like noble drinks.

Autor tematu
Robert09
100
Posty: 145
Rejestracja: piątek, 21 wrz 2018, 11:39
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Nowe auto z niższej półki

Post autor: Robert09 »

spawaczTIG pisze:i na czym staneło ? toyota yaris ? aygo czy moze druga strona dacia? mituwisi podobno ma dobra oferte na https://mitsubishi-japanmotors.pl/samochody/space-star
"natenczas" brak decyzji ;) Jest sporo fajnych aut , jest w czym wybierać. No ogół są auta w cenach wyjściowych, w wersjach podstawowych. Chcesz dobrać kilka rzeczy / nie bajery, ale potrzebne .../ I tu się zaczyna dopiero liczenie pieniędzy. A jeszcze są takie rzeczy jak AC/OC, a to opony / koła/ zimowe, a to lakier metalizowany,... a i hak by się przydał i coś tam jeszcze.... Więc podchodzę spokojnie do zagadnienia, bez "spinki" ;) Aygo, fajne autko, ale malutkie, do miastka . ;) Ojjj... "maluchem" sieeee po Polsce śmigało i też było dobrze. ;)
Ostatnio zmieniony sobota, 8 maja 2021, 20:58 przez Robert09, łącznie zmieniany 1 raz.

alpi
5
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 21 maja 2021, 14:58
Krótko o sobie: https://plumeria.sklep.pl/nasiona-roslin-miododajnych 
Kontakt:
Re: Nowe auto z niższej półki

Post autor: alpi »

Kiedyś człowiek miał inne wymagania ;p
Ostatnio zmieniony piątek, 21 maja 2021, 15:51 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2738
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Nowe auto z niższej półki

Post autor: JanOkowita »

Brać taki, który posłuży długo.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”