Znaleziono 114 wyników

autor: nike21
poniedziałek, 6 kwie 2020, 20:16
Forum: Sprzęt Piwowarski
Temat: Jaką kapslownicę kupić?
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 9598

Re: Jaka kapslownicę kupić?

Nie ma nic lepszego od Grifo HD. Bierz i się nie zastanawiaj.
autor: nike21
poniedziałek, 30 mar 2020, 08:34
Forum: Sprzęt Piwowarski
Temat: Keg Pet
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 4231

Re: Keg Pet

Te kegi z ogłoszenia mają fitting flach A. Sam mam podobne, tylko brązowe. To są akurat kegi firmy Polykeg i one mają odkręcany fitting więc łatwiej mozna je umyć. Są też tzw Petainery głównie właśnie 30 litrowe. Żeby zrobić wyszynk takiego piwa z kega musisz mieć wspomnianą głowicę flach A, do tego...
autor: nike21
sobota, 21 mar 2020, 14:43
Forum: Problemy i pytania
Temat: Destylator i kocioł zacierno-warzelny w jednym
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 2810

Re: Destylator i kocioł zacierno-warzelny w jednym

Na szybkowarze to się kolego zajedziesz. No chyba, że chcesz tej whisky robić po 2 butelki. Ja mam Grainfathera do robienia piw, którego też używam jako kotła do destylacji. Sprawdza się dobrze, sterownik ma regulację mocy co 5% czyli 100W. W Twoim przypadku gdzie używasz zwykłych garnków pomyśl nad...
autor: nike21
piątek, 6 mar 2020, 20:44
Forum: Galerie destylatorów
Temat: Miedziany destylator do zbożówek
Odpowiedzi: 359
Odsłony: 231236

Re: Miedziany destylator do zbożówek

Si senior :D
autor: nike21
piątek, 6 mar 2020, 19:02
Forum: Galerie destylatorów
Temat: Miedziany destylator do zbożówek
Odpowiedzi: 359
Odsłony: 231236

Re: Miedziany destylator do zbożówek

Erazer pisze:Fajne cacko, kupił bym coś takiego, jaka wysokość i średnica?
Wszystko tak jak kilka postów wcześniej, a dokładnie: deflegmator fi 42 mm, łuk i chłodnica końcowa fi 28 mm. Wysokość całości 94 cm. Najlepsze jednak jest to co na foto ;)
autor: nike21
piątek, 6 mar 2020, 18:27
Forum: Galerie destylatorów
Temat: Miedziany destylator do zbożówek
Odpowiedzi: 359
Odsłony: 231236

Re: Miedziany destylator do zbożówek

Jest i on, mój miedziany destylator do zbożówek :) W związku z brakiem czasu i miejsca oraz nie chcąc się uczyć na własnych błędach poprosiłem kolegę Adama @masterpaw2 o wykonanie "bliźniaka" z jego projektu. Po kilku rozmowach telefonicznych odnośnie tego instrumentu i wykorzystaniu go do...
autor: nike21
sobota, 29 lut 2020, 07:37
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Dwa worki SŁODU
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 4198

Re: Dwa worki SŁODU

Ja zacierałem 25 kg słodu z CastleMalting 30-45ppm kupionego tu i dymu w mojej whisky jest mniej niż w Ardbeg czy Laphroaig ale jest on dobrze wyczuwalny. O ile kojarzę to @redhot też przerobił sporo tego słodu. Możesz napisać do niego na pw.
autor: nike21
poniedziałek, 24 lut 2020, 17:29
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Jakie słody do whisky single malt?
Odpowiedzi: 37
Odsłony: 15692

Re: Jakie słody do whisky single malt?

@fiflak i jak tam Twoje eksperymenty ze słodami? Temat ucichł już dawno więc może się podzielisz jak wyszło z innymi słodami. Planuję wkrótce zrobić ok 20 litrów destylatu żeby zalać beczkę i jestem ciekaw którzy słód na singla będzie najlepszy... A może pomieszać słody?
autor: nike21
wtorek, 18 lut 2020, 07:45
Forum: Po Godzinach
Temat: Używana beczka dębowa
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 3039

Re: Używana beczka dębowa

Dwóch kolegów z białego zakupili beczki z OLX. Wg informacji beczki były opróżnione z wina w grudniu. Ponadto @magas z białego także organizuje akcje zakupowe na beczki. Wtedy z dużych beczek robione są mniejsze takie jak kto chce, 20l, 30l 60l. Szczegóły tu , a tu można poczytać informację o ich wy...
autor: nike21
poniedziałek, 17 lut 2020, 20:05
Forum: Po Godzinach
Temat: Używana beczka dębowa
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 3039

Re: Używana beczka dębowa

Teoretycznie to beczki po winie używane są do zalewania whisky w Szkocji więc powinna oddać jeszcze sporo dobrego. Wspomniany wyżej @kowal czyści je z kamienia, z zewnątrz, na nowo wypali więc taka beczka jest myślę całkiem spoko. No i materiał z jakiego jest zrobiona to też nie Polski zwykły dąb.
autor: nike21
poniedziałek, 17 lut 2020, 19:40
Forum: Po Godzinach
Temat: Używana beczka dębowa
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 3039

Re: Używana beczka dębowa

Możesz kupić i znaleźć jeszcze 2 chętnych to Ci @kowal z białego forum przerobi je na mniejsze. Nie wiem czy widziałeś jego wątek, jak nie to klik. @kowal przerabia beczkę za 400zł więc licząc wkład na zakup beczki wychodzą 3 beczki po ok 550-600 zł/szt. Ja właśnie się tam na jedną zapisałem ;)
autor: nike21
poniedziałek, 17 lut 2020, 19:36
Forum: Po Godzinach
Temat: Abonamenty komórkowe dla FIRM i Indywidualnie
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 2310

Re: Abonamenty komórkowe dla FIRM i Indywidualnie

A ja byłem w Play 2 lata. Przeszedłem z Plusa po 20 latach... Play z biegiem czasu był coraz lepszy i duużo tańszy od Plusa. Teraz mam telefon w Inea, którzy też korzystają z Play tylko za połowę ceny. @Drupi - piszesz że nie lubisz się wiązać. I tak masz telefon i i tak z niego korzystasz więc co t...
autor: nike21
piątek, 14 lut 2020, 20:15
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Domowy Jack Daniel's
Odpowiedzi: 47
Odsłony: 27277

Re: Domowy Jack Daniel's

Chciałem jeszcze zrobić trunek z tego przepisu. Myślę że może z tego wyjść coś całkiem fajnego.
autor: nike21
piątek, 14 lut 2020, 15:13
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Domowy Jack Daniel's
Odpowiedzi: 47
Odsłony: 27277

Re: Domowy Jack Daniel's

Zastanawiałem się nad beczką od magasa z białego własnie 30 litrów...
autor: nike21
piątek, 14 lut 2020, 12:40
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Domowy Jack Daniel's
Odpowiedzi: 47
Odsłony: 27277

Re: Domowy Jack Daniel's

Wiem, że jest w sklepie, ale chciałem zrobić swój :) Pierwszy destylat leży w kamionce, drugi też pójdzie w kamionkę. Chciałbym zrobić większą ilość kukurydzianki i zalać sobie w beczkę 20 lub 30 litrową, ale to jest raczej dalsza przyszłość. Kukurydzę robiłem na próbę, głównie interesuje mnie desty...
autor: nike21
piątek, 14 lut 2020, 09:13
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Domowy Jack Daniel's
Odpowiedzi: 47
Odsłony: 27277

Re: Domowy Jack Daniel's

Jak wyjdzie coś fajnego w smaku to zaciery z kukurydzą będę na pewno powtarzał. Dzięki za wskazówki :ok:
autor: nike21
czwartek, 13 lut 2020, 21:43
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Domowy Jack Daniel's
Odpowiedzi: 47
Odsłony: 27277

Re: Domowy Jack Daniel's

Też się zdziwiłem bo surówki po pierwszym odpędzie uzyskałem 6,5 litra, a ostatecznie jak już wyżej wspomniałem 3,5 litra 65%, ok 450 ml do zlewu i słoik 0,9 litra pogonu. Odbierałem do 20%. Reszta do zlewu. Proces prowadziłem tak: kukurydza wsypana do wody o temp 80 stopni z enzymem upłynniającym, ...
autor: nike21
czwartek, 13 lut 2020, 19:05
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Domowy Jack Daniel's
Odpowiedzi: 47
Odsłony: 27277

Re: Domowy Jack Daniel's

W przepisie na JD jest 12% słodu i 8% żyta. Ja dawałem słód jęczmienny i słód żytni i taka mała ilość słodu nie zatrze całej skrobi chyba że będziesz to zacierał w stałej temperaturze przez kilka/kilkanaście godzin... Wspomaganie się enzymami wychodzi lepiej czasowo i do tego mniej nerwów ;) Ja się ...
autor: nike21
poniedziałek, 3 lut 2020, 18:01
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Budowa kolumny na odległość.
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 6387

Re: Budowa kolumny na odległość.

Nie ładnie jest się komuś psocić :D
autor: nike21
czwartek, 30 sty 2020, 21:50
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Wybór odpowiedniego sprzętu na lata.
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 9264

Re: Wybór odpowiedniego sprzętu na lata.

Kolego @cyklon, pooglądaj co tworzą dwaj powyżsi koledzy i śmiało możesz się odezwać na PW.

Sero - kolumna-polkowa-diy-t15153.html?hilit=p%C3%B3%C5%82kowa

chprzemo - kolumna-polkowa-sitowa-by-chprzemo-t19882.html
autor: nike21
środa, 29 sty 2020, 18:08
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Wybór odpowiedniego sprzętu na lata.
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 9264

Re: Wybór odpowiedniego sprzętu na lata.

@kula ma w swojej ofercie półkową sitową w tym budżecie. Myślę, że któryś z forumowych kolegów zrobiłby również półkową do 3k zł. Doszedłby maksymalnie koszt zbiornika, a pewnie można się zmieścić w 3k zł ze zbiornikiem, oczywiście zwykły keg z grzałkami.
autor: nike21
środa, 29 sty 2020, 15:18
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Krzychu0304
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 1780

Re: Krzychu0304

Witaj. Czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj. Ale zacznij od tego dlaczego nie psocimy... dlaczego-na-forum-nie-psocimy-t21350.html
autor: nike21
środa, 29 sty 2020, 13:52
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Wybór odpowiedniego sprzętu na lata.
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 9264

Re: Wybór odpowiedniego sprzętu na lata.

Aabratek to kolumna rektyfikacyjna czyli głównie do spirytusu, ale można prowadzić na niej odbiór tak jak na destylatorze prostym. Kolumna półkowa jest typem kolumny destylacji prostej, na której uzyskasz produkt bardziej bogaty w smak i aromat surowca. Skoro chcesz głównie robić trunki smakowe i ma...
autor: nike21
wtorek, 28 sty 2020, 15:56
Forum: Po Godzinach
Temat: Grill gazowy
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 4147

Re: Grill gazowy

Dobra marka grilla to również Broil King. Tylko cena lekko zaporowa...
autor: nike21
niedziela, 26 sty 2020, 13:48
Forum: Po Godzinach
Temat: Przejścia dla pieszych w Niemczech kontra przejścia w Polsce.
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 3474

Re: Przejścia dla pieszych w Niemczech kontra przejścia w Polsce.

Wczoraj oglądałem ten filmik. Problem w tym, że ciemny lud tego nie kupi... A Matołusz vel pinokio woli wszystko zwalić na kierowców.
autor: nike21
niedziela, 26 sty 2020, 09:36
Forum: Przepisy na Piwo Domowe
Temat: Szukam przepisu na pierwsze piwo
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 19347

Re: Szukam przepisu na pierwsze piwo

Kolego nie musisz szukać miejsc gdzie sprzedają swoje piwo. Szukaj knajp z piwami rzemieślniczymi, z browarów regionalnych, kontraktowych. Są też sklepy z takimi piwami. Dość duży wybór takich piw jest np w Carrefour. Koźlak majowy to mocne piwo bo ma ekstrakt 17 blg. Takie mocne piwo warto robić na...
autor: nike21
sobota, 25 sty 2020, 17:45
Forum: Warzenie Piwa
Temat: [pilne] Filtracja zacieru
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 6115

Re: [pilne] Filtracja zacieru

U mnie to wyglądało tak. Całość poskręcałem drutem miedzianym pozyskanym z przewodu elektrycznego. Z siatki z IKEA usunąłem obwódkę i w zasadzie używałem jej tylko do piw pszenicznych albo z dużym udziałem ziarna bez łuski (pszenica, żyto, płatki kukurydziane).
autor: nike21
sobota, 25 sty 2020, 17:12
Forum: Warzenie Piwa
Temat: [pilne] Filtracja zacieru
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 6115

Re: [pilne] Filtracja zacieru

Najlepiej jak kolega wyżej napisał, kupić wężyk i zrobić samemu. Tutaj http://absztyfikant.blogspot.com/2011/12/filtrator-z-oplotu.html masz ładny tutorial z którego sam kiedyś korzystałem. Lecisz do Castoramy czy innego budowlanego i szukasz wężyka w oplocie z przyłączem na GW 3/4 ( bo taki masz na...
autor: nike21
piątek, 17 sty 2020, 23:59
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Kosak30
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 1695

Re: Kosak30

Jeśli głównie Cię interesuje alkohol wysokoprocentowy (czytaj spirytus) to potrzebujesz tak jak napisałeś kolumny, może być w typie aabratek. Sprawdzony sprzęt masz np u forumowego kolegi @kula czyli w sklepie http://stalowkasklep.pl/kolumny-rektyfikacyjne-c-4.html. Popatrz, pomyśl, napisz do kolegi...
autor: nike21
piątek, 17 sty 2020, 22:01
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Mini Pot Stil czy prosty pot still?
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 4966

Re: Mini Pot Stil czy prosty pot still?

Kolego, w opisie zacytowanych przez Ciebie propozycji możesz doczytać do czego głównie służy dany sprzęt. Pot still głównie do destylatów smakowych, ale również można wyciągnąć ok 80-90%. Kolumna głównie do spirytusu, ale również możesz uzyskać na niej trunki smakowe. Wypełnienie w destylatorze z mi...
autor: nike21
czwartek, 16 sty 2020, 13:35
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Jaka kukurydza?
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 7157

Re: Jaka kukurydza?

Kupiłem tą z pierwszego linku. Przyszła zmielona bardzo drobno, prawie jak mąka. W 75 stopniach ładnie się kleikowała i nawet trzepaczką musiałem się nieźle namieszać aby rozbić grudki. W tej chwili zacier fermentuje więc jak puszczę to dam znać jakie wyszło. Jak będzie ok to będę zamawiał tą kukury...
autor: nike21
niedziela, 12 sty 2020, 23:16
Forum: Destylacja i rektyfikacja metodą pot still
Temat: Moje przygody z destylacją
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 6156

Re: Moje przygody z destylacją

Dzisiaj w ruch poszła kukurydza podejście drugie. Za pierwszym razem kupiłem całe ziarno, nie mogłem tego zmielić bo mój gniotownik do słodu nie dawał rady, w końcu po wymoczeniu kukurydzy poszła dwa razy przez maszynkę do mięsa. Słód dodany do kukurydzy chyba nie miał siły przebicia i w efekcie dał...
autor: nike21
sobota, 11 sty 2020, 22:16
Forum: Galerie destylatorów
Temat: Miedziany destylator do zbożówek
Odpowiedzi: 359
Odsłony: 231236

Re: Miedziany destylator do zbożówek

14 zwoi na cal daje niecałe 2mm skok gwintu czyli potrzebuję nypel 2"x14 czy tam 54x2mm?
autor: nike21
sobota, 11 sty 2020, 21:15
Forum: Galerie destylatorów
Temat: Miedziany destylator do zbożówek
Odpowiedzi: 359
Odsłony: 231236

Re: Miedziany destylator do zbożówek

Co oznacza ta liczba 14? Bo w metrycznym jest np M10x1,5

Dzięki .Gacek. W projekcie @yukimachi też mam ładnie rozrysowaną głowicę w razie W.
autor: nike21
sobota, 11 sty 2020, 20:37
Forum: Galerie destylatorów
Temat: Miedziany destylator do zbożówek
Odpowiedzi: 359
Odsłony: 231236

Re: Miedziany destylator do zbożówek

@nike21, na dzień dzisiejszy pozostał mi jeden nypel na rurę 42 i jeden na rurę 54 x 2mm. Jeżeli będziesz chciał na rurę 54 x 1,5 to będziesz musiał poczekać jakieś trzy tygodnie. Po weekendzie będę zamawiał materiał i... wszystko zależy od czasu jakim będzie dysponował tokarz :mrgreen: Cierpliwość...
autor: nike21
sobota, 11 sty 2020, 11:04
Forum: Galerie destylatorów
Temat: Miedziany destylator do zbożówek
Odpowiedzi: 359
Odsłony: 231236

Re: Miedziany destylator do zbożówek

.Gacek a co Ty tam masz za pot stilla? Nadal się nie dowiedziałem czy zwiększenie średnicy deflegmatora da jakąś korzyść. Oczywiście nie upieram się do upchania choćby zmywaków ale jakoś nadal nie rozumiem ich stosowania przy trunkach smakowych. Dwie destylacje to dla mnie nie jest problem choć jeśl...
autor: nike21
czwartek, 9 sty 2020, 22:12
Forum: Galerie destylatorów
Temat: Miedziany destylator do zbożówek
Odpowiedzi: 359
Odsłony: 231236

Re: Miedziany destylator do zbożówek

czy mosiężny nypel do wlutu z GZ 2" będzie pasował do gwintu po fittingu? Nie będzie. Gwint w kegu to gwint Whitwortha 2" x 14 ;) A jest dostępny na rynku taki nypel z gwintem pasującym do gwintu kega? Gdzieś kiedyś czytałem, że byłeś w posiadaniu takiego ustrojstwa.. :) Oprócz tego co wy...
autor: nike21
czwartek, 9 sty 2020, 21:17
Forum: Galerie destylatorów
Temat: Miedziany destylator do zbożówek
Odpowiedzi: 359
Odsłony: 231236

Re: Miedziany destylator do zbożówek

Cześć ponownie. Trochę mnie tu nie było, ale też niewiele się u mnie działo w wiadomym temacie. Chcę zmienić swój sprzęt choć nadal chcę zostać przy pot stillu, a że już dawno spodobał mi się sprzęt kolegi @masterpaw2 to piszę w tym wątku. Pomysł mam taki aby zamienić to co mam teraz (zdjęcie w załą...
autor: nike21
piątek, 3 sty 2020, 19:55
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Zacier z mąki ziemniaczanej
Odpowiedzi: 154
Odsłony: 49993

Re: Zacier z mąki ziemniaczanej

http://smaczniemi.com/2014/03/maka-kokosowa.html tu napisali, że to coś innego. Sam już nie wiem czy tak jest. W sumie na innych stronach jest napisane, że to to samo tylko nazwa jest zamienna...
autor: nike21
piątek, 3 sty 2020, 19:36
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Zacier z mąki ziemniaczanej
Odpowiedzi: 154
Odsłony: 49993

Re: Zacier z mąki ziemniaczanej

Hej, ile urobku i o jakiej mocy otrzymaliście z tych 25kg skrobi? I drugie pytanie, używaliście skrobi czy mąki? Bo to nie to samo...

Wyszukiwanie zaawansowane