Nie przywierający garnek/patelnia/rondel bez PFOA i PTFE

Jak zachować zdrowie podczas destylacji, jak zadbać o bezpieczeństwo pędzenia, dział dla tych którzy cenią sobie spokojne, bezpieczne bimbrownictwo...

Albertgonzo
50
Posty: 72
Rejestracja: sobota, 12 wrz 2020, 18:13
Ulubiony Alkohol: Starka
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Wielka Brytania
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy

Post autor: Albertgonzo »

Greenpan oraz prestige Eco seria są pfoa / ptfe free. Procook professional ceramic również.

Jako, iż mamy papugę (ptaka) to moje hobby zostało przeniesione do garażu i szopy. :cry2:

Warto pamiętać iż teflon (nawet taśma) może spowodować śmierć ptactwa egzotycznego. :womit:
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:
Re: Nie przywierający garnek/patelnia/rondel bez PFOA i PTFE

Post autor: Zygmunt »

Tak, jeżeli podgrzejesz ją powyżej 260C, co w przypadku destylatora jest skrajnie nieprawdopodobne. Zabójcze dla ptaków są produkty pirolizy PTFE, a nie sam PTFE leżący obok. Dla ludzi z resztą też (PTFE fever), dlatego nie zaleca się używania naczyń z powłoką teflonową np. do grillowania.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Albertgonzo
50
Posty: 72
Rejestracja: sobota, 12 wrz 2020, 18:13
Ulubiony Alkohol: Starka
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Wielka Brytania
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Nie przywierający garnek/patelnia/rondel bez PFOA i PTFE

Post autor: Albertgonzo »

Dziękuje Zygmunt. Oczywiście nie chodziło mi o taśmę teflonową leżąca luzem ale tę nawiniętą na gwintach. :mrgreen:

Ale oczywiście w przypadku rekty oraz nawet odbioru na ps, opary zawsze jakieś są. Jako dumny tata Amazonki nie chcę aby padła z powodu mojego hobby. (Dlatego poniekąd moje zamówienie od Ciebie niedawno :D )

Aabratek przeniesiony na górę "do łazienki" , pot still w "wypasionej" szopie. I jest gitara
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie i Bezpieczeństwo”