Nastaw z soku jabłkowego, będzie czuć po destylacji ?

Produkcja koniaku, brandy, śliwowicy, kalwadosu i innych nektarów które można uzyskać z owoców.

gorzalka84
30
Posty: 37
Rejestracja: środa, 2 sty 2019, 22:54
Krótko o sobie: Jak łatwo jest rozbudzić w człowieku pragnienie i jak trudno je potem zaspokoić.

A. Sołżenicyn
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Jarosław
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: gorzalka84 »

Ja zawsze robię zacier (Nastaw robisz nie zacier - MANOWAR) z jakiegoś owocu (wiśnie, aronia, winogron, malina i raz z mandarynek) i po przepuszczeniu i odstaniu w butelkach ładnie i delikatnie pachnie tymi owocami. Mi osobiście najbardziej się podoba zapach malinowy:)
Ale słyszałem kiedyś o zawieszonym słoiku pomiędzy kolumnę i chłodnicę (coś w stylu odstojnika), w którym umieszczamy owoc z którego robiliśmy nastaw. Podobno fajnie opary przejmują zapach ze słoika. Próbował ktoś podobny sposób?
Ostatnio zmieniony piątek, 3 maja 2019, 21:44 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.

chilka69
50
Posty: 89
Rejestracja: niedziela, 28 paź 2018, 18:38
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Nastaw z soku jabłkowego, będzie czuć po destylacji ?

Post autor: chilka69 »

Witam, mam jabłka z zeszłego roku które po wrzuceniu do sokowirówki robi się papka a nie sok - jest tak gęste, że łyżka staje pionowo. Mogę to rozcieńczyć ? Chciałbym też dodać cukru. Baniak mam bez płaszcza, destylować będę na kolumnie, jabłek mam około 80 kilo i przerobionych jest około 40 procent, resztę wiertarka z mieszadłem
Ostatnio zmieniony niedziela, 2 cze 2019, 09:07 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: Nastaw z soku jabłkowego, będzie czuć po destylacji ?

Post autor: arTii »

Ale po co Ci do tego woda? Tam jest naprawdę wystarczająca ilość H2O. Dodaj pektoenzymu i drożdże i cierpliwie czekaj.
Podczas fermentacji zrobi się wystarczająco rzadkie.
Cukier? Po co?
Jeśli chcesz dodawać cukier i wodę, to po prostu rozpuść cukier w wodzie i do tego dodaj drożdże.
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW

chilka69
50
Posty: 89
Rejestracja: niedziela, 28 paź 2018, 18:38
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Nastaw z soku jabłkowego, będzie czuć po destylacji ?

Post autor: chilka69 »

Ok,tak zrobię. Mam drożdże winne Browina ( aktywne suszone ) i mam też pożywkę do nich ,też dać?

Scalone
Zrobiłem tak- starkowałem na maszynie do tarcia ziemniaków, i jestem zadowolony, jest sok i rzadki mus, dam pożywkę do drożdży i drożdże, pektoenzymów nie mam, nie dam cukru i wody.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 3 cze 2019, 11:43 przez Kamal, łącznie zmieniany 1 raz.

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: Nastaw z soku jabłkowego, będzie czuć po destylacji ?

Post autor: arTii »

Możesz dać pożywkę - nie powinna zaszkodzić.
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Nastaw z soku jabłkowego, będzie czuć po destylacji ?

Post autor: JanOkowita »

@chilka69 - po przefermentowaniu tej papki nie da się oddzielić martwych komórek drożdży od papki - więc siłą rzeczy będzie smrodek.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

chilka69
50
Posty: 89
Rejestracja: niedziela, 28 paź 2018, 18:38
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Nastaw z soku jabłkowego, będzie czuć po destylacji ?

Post autor: chilka69 »

Tak też myślę, zrobię to przez prasę. Akurat kupiłem 6 litrowa z workiem ,na allegro zapłaciłem 310 złotych
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nastawy owocowe”