Nastaw z przetworów - dobór proporcji i rady

...na wszystkim da się nastawić "zacier".

Autor tematu
Tumak5
10
Posty: 13
Rejestracja: środa, 2 cze 2010, 09:32

Post autor: Tumak5 »

Posiadam ok 50 litrów przetworów powlewanych do wiader i przykrytych pokrywkami raczej szczelnymi (soki, kompoty, dżemy itp.), ogólnie bardzo słodkie matula robi, ale nie posiadam areometru.
Posiadam balon 50l i chciał bym zrobić nastaw z jak największej ilości tych słodkości, żeby nie zmarnować tak cennego surowca. Czy można zrobić to bez cukru dodając więcej przetworów?
Proszę o proporcje i może jakiś pomysł jak przechować resztę surowca żeby go nie zmarnować.
Przyznam że to mój pierwszy nastaw i nie mam pojęcia zbytnio pojęcia jak to zrobić.
Zbyt mało czasu na czytanie i naukę, bo to już stoi i chce pleśnieć...
Mam do dyspozycji drożdże gorzelnicze, czy będą najlepsze? Moja kobieta nie lubi zapachu destylatu i dobrze by było jak by nie było go zbyt dużo.
Maszyneria jest bardzo konkretna, kolega zainwestował 3tyś na zakup.

To mój pierwszy wpis więc proszę o wyrozumiałość dla laika.
Pozdrawiam.
koncentraty wina

B14!
50
Posty: 95
Rejestracja: sobota, 6 mar 2010, 23:43
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Re: Nastaw z przetworów - dobór proporcji i rady

Post autor: B14! »

propozycja 1. oddaj produkty koledze (jeśli zainwestował 3 tysie to powinien wiedzieć co z tym zrobić) w zamian za obiecaną działkę, wtedy nic nie robisz i czekasz z założonymi rękami na gorzołe :pije:

propozycja 2. zainwestuj w cukromierz (to aż 9 zeta), doprowadź wszystko przez dodawanie wody do 20-22 blg, przelej do balonu i dodaj drożdży (tutaj musisz poczekać na odpowiednią radę, wg mnie najlepsze były by winne, ale gorzelnicze też chyba powinny śmigać)

propozycja 3. wytaplaj w tym słodkim swoją kobietę, a dalej.. dalej już chyba powinieneś wiedzieć co robić :lol:

Autor tematu
Tumak5
10
Posty: 13
Rejestracja: środa, 2 cze 2010, 09:32
Re: Nastaw z przetworów - dobór proporcji i rady

Post autor: Tumak5 »

Kolega nie robił jeszcze nastawu z przetworów i nie wie dokładnie jakie proporcje zastosować, cukromierza też nie ma. Mieszkamy na zadupiu :D
Chciałbym czynnie uczestniczyć w pracach nad tym specyfikiem, bo to ciekawe.
Zakupiłem winne typu tokay, będą dobre?
Kobietę w miodzie kompie[coooo!?], bo jestem pszczelarzem :odlot:
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Nastaw z przetworów - dobór proporcji i rady

Post autor: Zygmunt »

Bez cukromierza będzie trudno- chyba, że wiesz ile cukru jest w tych przetworach. Jak wydał 3k na aparaturę, to na 7zł+ przesyłka też go będzie stać. Kupcie i zgłoście się.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
Tumak5
10
Posty: 13
Rejestracja: środa, 2 cze 2010, 09:32
Re: Nastaw z przetworów - dobór proporcji i rady

Post autor: Tumak5 »

W piątek postaram się zakupić cukromierz.
Jaki roztwór powinienem najpierw zrobić żeby zorientować się ile w przetworach jest cukru? Pobrać niewielką próbę i zrobić 1:1?
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Nastaw z przetworów - dobór proporcji i rady

Post autor: Wald »

Jeśli ma to się skwasić lub ruszyć na dzikusach to lepiej robić "na oko".
Drożdże winne to dobra rada, ale co najmniej dwa dni (albo więcej) na przygotowanie MD (matki drożdżowej). Do gorzałki gorzelniane w pośpiechu możesz aplikować.
Jeśli pytasz o dorobienie nastawu to ok. dwa do jednego (dwa litry wody na litr tego co posiadasz). Pół na pół też zadziała, ale możesz czekać nawet miesiąc aż to przerobi.
Przerób te same wiaderka w których to stoi (plus balon) na pojemniki do fermentacji i działaj puki to jeszcze zdrowe.
A na miód też tu dobry przepis znajdziesz. :hahaha: Kobieta też bedzie zadowolona :!:
Powodzenia.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!

Autor tematu
Tumak5
10
Posty: 13
Rejestracja: środa, 2 cze 2010, 09:32
Re: Nastaw z przetworów - dobór proporcji i rady

Post autor: Tumak5 »

Patrzyłem właśnie na zawartość wiaderek i biały kożuch się ściele.
Czy będzie to dobre do przerobu po zebraniu nalotu, czy już do niczego?
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Nastaw z przetworów - dobór proporcji i rady

Post autor: Zygmunt »

O ile to pleśń, to są dwie szkoły- ja byłem uczony, że wykwit pleśni to ostatnia faza i wcześniej grzybnia rozwinęła się już w całym podłożu- dlatego bym tego nie tknął. Inni zbierają, mieszają, zaszczepiają drożdżami, destylują, piją i dalej żyją. Wybór należy do Ciebie.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
Tumak5
10
Posty: 13
Rejestracja: środa, 2 cze 2010, 09:32
Re: Nastaw z przetworów - dobór proporcji i rady

Post autor: Tumak5 »

Postaram się jednak zrobić z tego nastaw, choćby dlatego że jest to pierwszy i jest pole do nauki i doświadczenia, a nawet jak coś nie pójdzie to nie będzie to wielka szkoda. Znając życie to i tak się wypije, bo ja destylat wole he he

OT - Z owocami w tym roku będzie krucho, a z miodem jak na razie jest totalnie źle... Mimo wszystko starego miodku znalazłem i od bodaj dwóch tygodni trójniak bulgocze pięknie :D
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4905
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 845 razy
Re: Nastaw z przetworów - dobór proporcji i rady

Post autor: rozrywek »

Ja bym oczyścił kożuch i ten syf, resztę nastawił, szczególnie że w twoim przypadku nic prawie nie inwestujesz, dolej wody nawet sporo i dawaj drożdzaki jak najszybciej, jak ci nie wyjdzie to wiele nie stracisz, zrób matkę z dwóch paczek babuni i wlewaj aby jak najszybciej ostro ruszyło.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Nastaw z przetworów - dobór proporcji i rady

Post autor: Wald »

Tumak5 pisze:Patrzyłem właśnie na zawartość wiaderek i biały kożuch się ściele.
Czy będzie to dobre do przerobu po zebraniu nalotu, czy już do niczego?
Wiedziałem :!: wiedziałem że pośpiech tu bardzo potrzebny :!: :bezradny:
Kolego nie masz już nic czasu :!: Dużo za długo myślałeś.
We środę pytasz co by tu z takiego dobra rodzinnego uczynić, a w czwartek meldujesz że tam to właśnie plecha rośnie. To jakieś "MAMY CIĘ" :?: Albo kpisz z nas. :evil:
Najprostszym sposobem na Twój nastaw będzie porcelanowy sedes :!: To najmniej pracy przy tym.
Jeśli Ci bardzo szkoda pracy seniorki to nie wieczorem lub jutro, ale natychmiast dolewaj wody (oczywiście nie do pleśni) i przegotuj dobrze to wszystko. To tak by zabić co tam w środku żyje. Tak ok. 20 minut :!: Surowego nie nastawiaj nawet do gotowania bo zapach zostanie. Jeśli smakuje cokolwiek grzybkiem to wracaj do pierwszego sposobu. Nic już nie poradzisz. Jeśli smakuje jak zdrowy kompocik pakuj drożdże aktywne, a potem na tace w podzięce żeś miał tyle szczęścia :!: Nie baw się w MD bo to nie dla Ciebie. Różnicy jako początkujący nie wyczujesz na 100%
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!

Autor tematu
Tumak5
10
Posty: 13
Rejestracja: środa, 2 cze 2010, 09:32
Re: Nastaw z przetworów - dobór proporcji i rady

Post autor: Tumak5 »

Witajcie ponownie.
To całe zajście było spowodowane potrzebą bardzo szybkiego posprzątanie piwniczki pod gruntowny remont.
Musiałem pozlewać wszystkie przetwory do wiader, bo juz miały one zostać wywalone.
Nie spodziewałem sie że tak szybko pojawi się pleśń, a trwało to zaledwie kilka dni.
Teraz przegotowany cały materiał został przecedzony, rozcieńczony wodą, dodane 3 kg cukru, zaszczepiony drożdżami (bayanus) i pracuje jak jasna cholera.
Blg wynosiło ok 24, a roztwór smakował jak kompocik.
Jak wieczorkiem zrobiłem nastaw, to z rana już robił robotę bulgocząc co ok 10-15 sekund.

Wielkie dzięki za pomoc i sorry za zamieszanie.

Autor tematu
Tumak5
10
Posty: 13
Rejestracja: środa, 2 cze 2010, 09:32
Re: Nastaw z przetworów - dobór proporcji i rady

Post autor: Tumak5 »

Nastaw bulgocze teraz co ok 3 sekundy, to dobrze?

Czy mam czekać z tym nastawem aż przestanie pracować, czy w międzyczasie coś jeszcze zrobić?

Dla kolegów znawców wielki :respect: i pozdrowienia.
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Nastaw z przetworów - dobór proporcji i rady

Post autor: Wald »

Bulgocze bo ma dobre warunki. Drożdże szybkie, ciepło odpowiednie, cukru w sam raz to i przerabia ładnie. Wszystko OK :ok: . Tak właśnie ma być. Teraz potrzeba Ci tylko cierpliwości. Jak przestanie (samo) zasuwać dobrze byłoby ściągnąć z nad osadu, odczekać aż jako tako sklaruje lub potraktować czymś do klarowania. Drożdży nie gotuj.
Więcej to mogę tylko życzyć smacznego!
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!

Autor tematu
Tumak5
10
Posty: 13
Rejestracja: środa, 2 cze 2010, 09:32
Re: Nastaw z przetworów - dobór proporcji i rady

Post autor: Tumak5 »

"Klarowin" już przygotowany, ale powiedźcie ile czasu trzeba nim klarować ten nastaw?
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Nastaw z przetworów - dobór proporcji i rady

Post autor: Wald »

Po fermentacji czyli BLG ujemne a rurka milczy (to tak około dwóch tygodni :bezradny: ) zadaj Klarowin.
Jeśli bardzo Ci pilno a BLG poniżej zera ściągaj i potraktuj nastaw piro. Przerwiesz fermentację i możesz klarować.
Kryształu nie potrzebujesz bo i tak do destylacji. Myślę że max kilka dni. Sam ocenisz czy to resztki z kompotów czy drożdże.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaciery i nastawy z różnych rzeczy”