Nastaw winny, dziwny posmak na pot-stillu

Wstępna obróbka zacierów i redestylacja z wykorzystaniem podstawowych metod kociołkowych.

Autor tematu
tliti1995
2
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 11 mar 2018, 15:10

Post autor: tliti1995 »

Witam,

Bimber w rodzinie pędzi się od lat, zawsze wychodził pyszny i nigdy nie było problemów. Jakiś czas temu, postanowiłem zakupić fajną aparaturkę (wcześniej samoróbki), aparatura jest w pełni ze stali nierdzewnej. Od początku mamy problem z dziwnym posmakiem. Zawsze robimy nastaw winny, więc stawiałem na to, że np. za długo stał zacier i przeszło pestakmi, ale problem się powtarza. W bimbrze pozostaje dziwny posmak. Trudno go opisać, aparatura była myta kilka razy na różne sposoby, nie jest niczym wypełniona, może w tym problem.
Zacier na śliwkach czy jabłkach nie ma znaczenia.
Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu. Pytać, krytykować, radzić, na wszystko odpowiem.
alembiki
Awatar użytkownika

zzibii
250
Posty: 295
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2009, 12:48
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 34 razy
Re: Dziwny posmak

Post autor: zzibii »

Podeślij fotkę aparatury lub link z alledrogo jeśli tam kupowałeś. Jeśli rura jest pusta i do tego dospawanych jest kilka "wieszaków"... Jeśli nie możesz wstawić zdjęcia to opisz swój sprzęt. Napisz w jaki sposób prowadzisz proces.
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Dziwny posmak

Post autor: kmarian »

Nie bardzo rozumiem, co znaczy dziwny posmak. Przed oceną smaku, jest jeszcze ocena zapachu. Czym pachnie? Fiołkami, jajem, olejem samochodowym czy starą skarpetą. Podobnie smak "posmak", przecież z czymś to można porównać - słone, słodkie, piekące, ostre, żrące, posmak szyny kolejowej, czy też za przeproszeniem gówna.
Nie tak dawno spotkałem się z "posmakiem" metalicznym z nutą smaru. Było to w przedgonie, później już nie.

Za radą Kolegi zzibii, więcej danych prosimy.
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Dziwny posmak

Post autor: masterpaw2 »

Cóś mi nos podpowiada, że za tym "posmakiem" odstojniki murem stoją ;)
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Dziwny posmak

Post autor: Pretender »

Korzystasz z wężyków?

Autor tematu
tliti1995
2
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 11 mar 2018, 15:10
Re: Dziwny posmak

Post autor: tliti1995 »

W zapachu czuć to co w smaku, coś właśnie jakby pod smar jak kolega wyżej pisze, ale skąd?
http://allegro.pl/destylator-alkoholu-k ... 98716.html

Coś takiego tylko dwa odstojniki jeden za drugim.
Wężyki podobne do tych co w linku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

zzibii
250
Posty: 295
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2009, 12:48
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 34 razy
Re: Dziwny posmak

Post autor: zzibii »

Wężyki czy uszczelki ze zwykłej gumy jak wspomniał Kolega Pretender zespują smak. Dalej można wyliczać: przedgony i pogony w trunku, za szybko prowadzony proces, dospawane odstojniki, brak wypełnienia, zaoctowany nastaw.
Co do aparatury i jej wymycia. Z tego co piszesz jest ze stali nierdzewnej. Nie wiemy jak były trawione spawy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Destylacja i rektyfikacja metodą pot still”