Nalewka ze śliwek - pytania o moc

Nie wiesz gdzie zadać pytanie?
Napisz je właśnie tutaj!
Regulamin forum
Jeśli nie potrafisz odnaleźć odpowiedniego działu dla siebie utwórz tutaj nowy temat a my go umieścimy w odpowiednim forum.

Autor tematu
Bullet135
1
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 3 wrz 2021, 21:18

Post autor: Bullet135 »

Witam wszystkich.

Mam do was pytanie, ale zacznę od początku.
Sporządziłem nalewkę ze śliwek, mianowicie do balonu wrzuciłem śliwki (pozbawione pestek oczywiście) i zasypałem cukrem. Stało to sobie około 1,5 tyg. i puściło mnóstwo soku na co liczyłem. Odcedziłem sok od śliwek i do soku dolałem jeszcze przegotowaną wodę z cukrem ( taki "ulepek" bo było zbyt mało słodkie. Postało jeszcze tydzień i dziś wlałem spirytus.
Nie wiem czy zrobiłem to dobrze ale to mój drugi raz bo w zeszłym roku już to robiłem więc wiem że wyjdzie smaczne. Ale naszło mnie żeby nie robić mocy "na oko" jak rok temu tylko sprawdzić ile to ma %. Jak to zrobić? Czym?

Proszę o poradę i pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 6 wrz 2021, 19:20 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
koncentraty wina
Awatar użytkownika

Mrooq
300
Posty: 302
Rejestracja: środa, 1 wrz 2021, 19:04
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 37 razy
Re: Nalewka ze śliwek - pytania o moc

Post autor: Mrooq »

Co do wyliczanie procentu masz cała masę kalkulatorów w necie, znalezienie ich i użycie to pewnie mniej czasu nic napisanie posta :)
A swoją drogą zrobiłeś sok że śliwek pomieszany z alkoholem a nie nalewkę.
Następnym razem zrób to samo tylko w odwrotnej kolejności...
1. Oczyść owoce i zalej alkoholem (najlepiej ok 65-70%)
2. Zlej płyn a owoce zasyp cukrem
3. Pomieszaj oba uzyskane płyny
4. Ewentualnie rozcieńczaj, dosłodzaj woda z cukrem
Kaca po ostrej imprezie masz wtedy jak bardziej pamiętasz muzykę której słuchałeś, niż kobiety z którymi tańczyłeś.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Poczekalnia Pytań”