Nalewka z winogron, czy to jest pleśń?

Dyskusja ogólna o wytwarzaniu nalewek i ich przyrządzaniu...

Autor tematu
artur95
2
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 9 paź 2021, 20:16

Post autor: artur95 »

Witam,

Postanowiłem zrobić nalewkę z jasnych winogron.

Winogron umieściłem w gąsiorze i zasypałem cukrem na 5 dni. Słój był od czasu do czasu bez przykrycia, ponieważ kilka razy wyskoczył korek. Po tym czasie zauważyłem nalot, osad na ściankach i dnie. Czy to jest pleśń?Czy mogę zalać sok z winogron alkoholem?

Pozdrawiam,
Ostatnio zmieniony niedziela, 10 paź 2021, 10:15 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
alembiki

użytkownik usunięty
Re: Nalewka z winogron, czy to jest pleśń?

Post autor: użytkownik usunięty »

Serwus
Jakbyś pstryknął foto i wkleił w temat, byłoby lżej dochodzić co to? Jeżeli jest to pleśń, zalecalbym wszystko wyrzucić a zbiornik zdezynfekować. NaOH
Bez podglądu, ciężko wyczuć ;)
Awatar użytkownika

nemeto
550
Posty: 554
Rejestracja: piątek, 20 gru 2013, 05:23
Krótko o sobie: Nie chcesz znajdziesz powód - chcesz znajdziesz sposób.
Ulubiony Alkohol: Swój.
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Nalewka z winogron, czy to jest pleśń?

Post autor: nemeto »

Skoro korek wyskoczył wydaje mi się, że tam soku już nie ma, dzikusy go zjadły :) Jak dla mnie to nalewki już z tego nie będzie

użytkownik usunięty
Re: Nalewka z winogron, czy to jest pleśń?

Post autor: użytkownik usunięty »

To oczywiste. Dzikie drożdże zapoczątkowały fermentację i wino chciały zrobić. Stąd efekt korka. Natomiast nie przyszło koledze do głowy, żeby w pierwszej kolejności zalać owoce 65% alkoholem i utrzymać taki sam rzeczy przez kilka tygodni? Następnie zlać płyn a zmacerowane owoce dopiero wtedy zasypać słuszną ilością cukru? Sądzę, że owoce puściłyby jeszcze więcej dobroci. Wtedy, po kilku tygodniach, do momentu rozpuszczenia się cukru wystarczyłoby je odciśnąć, połączyć to co żadkie, wymieszać i odstawić do wyklarowania.
online
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4904
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Nalewka z winogron, czy to jest pleśń?

Post autor: rozrywek »

Zrób dokładnie tak jak słusznie rsdzi @defacto. Ale to następnym razem.

To co masz to wywal. Już po ptokach.

I zdezynfekuj wszystko porządnie.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

Autor tematu
artur95
2
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 9 paź 2021, 20:16
Re: Nalewka z winogron, czy to jest pleśń?

Post autor: artur95 »

Dziękuję za pomoc.

wawaldek11
2500
Posty: 2896
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Nalewka z winogron, czy to jest pleśń?

Post autor: wawaldek11 »

artur95 pisze: Po tym czasie zauważyłem nalot, osad na ściankach i dnie. Czy to jest pleśń?Czy mogę zalać sok z winogron alkoholem?
A próbowałeś ten sok? Jak smakowo jest O.K, to możesz dolać spirytusu do pożądanej mocy i ewentualnie dosłodzić.
Ja od kilku lat robię nalewkę z podfermentowanych winogron - kilka dni pogniecione fermentują sobie i następnie zalewam destylatem winogronowym. Lubię ten smak i wspomnienia - wino Mistella https://festus.pl/slownik/mistella.html
W tym roku pierwsza próba nieudana - zrobił się ocet, nie dodałem drożdży. Może ocet będzie dobry. Ale już szukam darczyńcy winogron na kolejną próbę ;)
Pozdrawiam,
Waldek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wytwarzanie Nalewek”