Nalewka wisielec pomarańczówka - zdjęcia

Wasze przepisy o tych pięknych trunkach, jakimi są nalewki domowe. Ciekawe pomysły mile widziane...

matq
10
Posty: 10
Rejestracja: sobota, 31 paź 2015, 22:20
Podziękował: 1 raz

Post autor: matq »

Dla informacji: powyżej pytałem o techniki robienia wisielców i pytałem, czy to zadziała.

Odpowiem sam: tak zadziałało - po 4 miesiącach pomarańcza i cytryna dały bardzo dobry efekt; gruszka też oddała smak, ale po prostu słodkie nie przypadło do gustu; aromatyczne skórki cytrusów zrobiły robotę.
alembiki

aakk
1150
Posty: 1160
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 100 razy
Kontakt:
Re: Nalewka wisielec pomarańczówka - zdjęcia

Post autor: aakk »

Możesz opisać jaka różnica była między słoikiem pierwszym a pozostałymi? Dużo wolnej przestrzeni wpłynęło jakoś na czas uwalniania z cytrusów?
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam

matq
10
Posty: 10
Rejestracja: sobota, 31 paź 2015, 22:20
Podziękował: 1 raz
Re: Nalewka wisielec pomarańczówka - zdjęcia

Post autor: matq »

Tak.
Co ciekawe najlepsza i najbardziej aromatyczna wyszła ta, która miała najwięcej miejsca w środku (ten największy słoik).
Ale ciężko mi powiedzieć, czy to zasługa wolnej przestrzeni, czy też samego owocu, że był po prostu duży (więcej skórki, więcej miąższu, niż w małej cytrynie).

Musiałbym umieścić takie same owoce w dużym i małym słoiku, żebym mógł wyciągnąć jakieś sensowne wnioski.
Ostatnio zmieniony środa, 2 wrz 2020, 21:46 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.

patrzal
250
Posty: 280
Rejestracja: środa, 25 gru 2019, 21:38
Krótko o sobie: Γνῶθι σεαυτόν
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Re: Nalewka wisielec pomarańczówka - zdjęcia

Post autor: patrzal »

Ja też postanowiłem zamordować pomarańczę przez powieszenie ;)
Mała, sycylijska pomarańcza pozyskana dzięki siostrze, goździk, trzy ziarnka badianu, 700ml 80% alkoholu, słoik 4l.
Teraz trzeba czekać, nie ma wyjścia :bezradny:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy na Nalewki i Likiery”