Nalewka jabłkowa

Pomysły na poprawę smaku bimbru, przepisy smakowe, domowe sposoby na wyrób markowych wódek...

irek89
250
Posty: 281
Rejestracja: środa, 28 sty 2015, 22:47
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Paszczyna
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 9 razy

Post autor: irek89 »

Bo mi wawaldek głównie chodzi o to, żeby zamiast wyrzucać w kosz odpady z sokowirówki to dać im drugie życie. Jakoś je spożytkować. Zrobie pewnie z samych wytłoków i postaram się drugą porównywalną partie zrobić w połączeniu odpadów z sokiem, które z nich uzyskałem

zaradek
250
Posty: 256
Rejestracja: sobota, 16 wrz 2017, 21:39
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 14 razy
Re: Nalewka jabłkowa

Post autor: zaradek »

arTii pisze:Nie boisz się, że goździki zdominują nastaw? 25 sztuk, to naprawdę bardzo dużo. Ja bym się zastanawiał czy 2-3szt to nie jest za dużo.
Ciut się boję, ale ogólnie lubię ten smaczek, więc zaryzykowałem. Robię to pierwszy raz (przepis gdzieś z netu), więc jak będzie za mocne, dam znać. W ten weekend planuję już zlać nalewkę i wycisnąć jabłka, to spróbuję przy okazji.
Smak się ciut zmieni, bo jeszcze dochodzi miodek do tego - ale nalewka powinna być smaczna ;-)
Chciałem w objęcia Morfeusza, ale Dionizos był szybszy.

imar42
50
Posty: 73
Rejestracja: piątek, 29 kwie 2016, 17:10
Krótko o sobie: Empatia - to dar czy przekleństwo?
Ulubiony Alkohol: Teraz już tylko własny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Nalewka jabłkowa

Post autor: imar42 »

Zrobiłem według tego samego przepisu (przy zmniejszonych proporcjach) co kolega @zaradek i niestety goździki tak zdominowały smak, że jabłka tam czuć niewiele. Następną zrobię dawkując 2 sztuki goździków na 1 kg jabłek. Ja też lubię ten smaczek, ale moim celem była nalewka jabłkowa. Jest smaczne, tylko chciałem aby goździki były wyczuwalne gdzieś daleko w tle, teraz niestety są na pierwszym planie.
Głowica: Aabratek 60,3mm
Kolumna: 35cm + 45cm + 55cm SMS + OVM
Wypełnienie: Sprężynki pryzmatyczne KO
Zbiornik: 66 litrów
Grzałki: 500W + 1000W + 2000W

wawaldek11
2500
Posty: 2896
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Nalewka jabłkowa

Post autor: wawaldek11 »

Z goździków robię esencję na alko i gdy trzeba, to dodaję po kropelce ciągle próbując. Łatwiej jest dozować.
Pozdrawiam,
Waldek

zaradek
250
Posty: 256
Rejestracja: sobota, 16 wrz 2017, 21:39
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 14 razy
Re: Nalewka jabłkowa

Post autor: zaradek »

Nalewka wyszła jabłkowo-goździkowa, akurat będzie na święta ;-) smak jest bardzo dobry, mocno goździkowy.
Teraz się klaruje, jutro pójdzie w butelki.
Próbowałem przesączyć przez maseczkę chirurgiczną (gdzieś tu tak przeczytałem, że dobrze się flirtuje), ale niestety bardzo szybko się zapychało (po 50ml) i w związku z tym odpuściłem temat i klaruje się grawitacyjnie.
Chciałem w objęcia Morfeusza, ale Dionizos był szybszy.

irek89
250
Posty: 281
Rejestracja: środa, 28 sty 2015, 22:47
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Paszczyna
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Nalewka jabłkowa

Post autor: irek89 »

Witam. Postanowiłem spróbować zrobić nalewkę z odpadów po sokowirówce. Założenia mam takie: uzyskać nalewkę jak najbardziej jabłkową. A więc nie dodawać goździków czy innych dodatków. Jedynie dosłodzić planuje pewnie na próbę pół cukrem i pół miodem. Odpady z sokowirówki wpakowałem do dwóch litrowych słoików. W każdym zostawiłem 3- 4 cm miejsca od góry. Zalałem to wódką. Pierwsze spostrzeżenie jest takie, że wytłoki nasiąkły i wypełniły cały słoik. Dlatego teraz oba słoiki przesypałem do jednego dużego. Zajmują jakąś połowę słoika. Kminie jak to odcisnąć?? Prasa i gaza da radę? Macerują się już z miesiąc
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Nalewka jabłkowa

Post autor: masterpaw2 »

Spokojnie da radę, tylko rób to bardzo powoli, głównie chodzi mi o końcówkę odciskania, więcej odzyskasz.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
Awatar użytkownika

czamnian
100
Posty: 133
Rejestracja: wtorek, 11 kwie 2017, 13:11
Krótko o sobie: Młody winiarz i smakosz nalewkowy
Ulubiony Alkohol: Miód pitny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Re: Nalewka jabłkowa

Post autor: czamnian »

Irku, jeśli twoja żona drze się że za dużo wina, to nie piła długo leżakowanego takiego jabłka ( pycha! A po drugie to o jedzenie nie woła hehe :p )
Ze swojej strony polecam jabłka na miodzie i cynamonie:
Jabłuszka zasypać cukrem, by uzyskać syrop
Gruszki - max ze 4,5 do smaku i w cukier jak wyżej
Goździk i cynamon mielony wedle uznania
Syropy połączyć z miodem i przyprawami, alkohol( ja używam tylko swojego destylatu o mocy 80% który uważam za idealny jako do każdego owocu) i wszystko na owoce na 3 miesiace. Po filtracji i odstaniu swego poezja :ok:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy smakowe”