Znaleziono 4 wyniki

autor: muvi
wtorek, 22 paź 2019, 22:56
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Nastaw z kompotów
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 4292

Re: Nastaw z kompotów

Niestety z racji braku doświadczenia i tego, że to kompoty a nie owoce wszystko robiłem "na oko" mierzyłem przynajmniej BLG ;) Teraz mam to w balonie 18l około, cukru dodałem w sumie 1,75kg pomieszany z wodą. Jednak po dluższej obserwacji muszę przyznać , że wino pracuje. Rzadko się odzywa...
autor: muvi
poniedziałek, 21 paź 2019, 13:00
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Nastaw z kompotów
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 4292

Re: Nastaw z kompotów

Dziękuję za cenne rady. Wczoraj nalałem do szklanki tego wina myśląc skosztuję czy to w ogóle ma jakiś smak. Byłem bardzo zdziwiony, bo winko jest całkiem smaczne. Jeszcze to musi poleżeć wiadomo ale coś z tego będzie. Alkohol też dobrze wyczuwalny więc nie będę dodawał już drożdży. Tylko nie wiem j...
autor: muvi
środa, 16 paź 2019, 23:58
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Nastaw z kompotów
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 4292

Re: Nastaw z kompotów

Te podstawowe zasady czytałem przed popełnieniem pierwszego posta ale nie wszystko dla mnie było jasne. Sytuacja wygląda w tej chwili tak, że nastaw przestał pracować. Wydaje mi się, że nie dopilnowałem jak BLG spadło do zera drugi raz i parę dni tak stało, wtedy drożdże mogły "zdechnąć" i...
autor: muvi
sobota, 28 wrz 2019, 12:45
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Nastaw z kompotów
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 4292

Nastaw z kompotów

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Czytam różne posty, wyszukuję lupką i chyba źle szukam bo nie potrafię znaleźć jednoznacznych odpowiedzi. Byłbym wdzięczny za podpowiedź i jakieś informacje. Bardzo zainteresował mnie temat winiarstwa ( jestem totalnym laikiem na razie ). Mam stare kompoty (...

Wyszukiwanie zaawansowane