Znaleziono 10 wyników

autor: moto_gixer
poniedziałek, 27 cze 2011, 15:09
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Gorzki, piekący smak destylatu
Odpowiedzi: 132
Odsłony: 62303

Re: Gorzki, piekący smak destylatu

Witam, perhydrol załatwił sprawę, 10 ml na 1 litr 40%. Smak, zapach ok. Pozdrawiam psotników
autor: moto_gixer
sobota, 18 cze 2011, 19:57
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Projekt kolumny, czyli komentarze i ostra krytyka mile widziana...
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 5187

Re: Projekt kolumny, czyli komentarze i ostra krytyka mile widziana...

Ok i dziękuje. zaworek będzie bliżej i rurka o mniejszej średnicy. Mam jeszcze kila pytań 1. Na którą się zdecydować LM czy LM/VM (jakość najważniejsza) 2. Wg różnych schematów termometr jest pod górną płytka, czy w wypełnieniu tak jak u mnie na rys jest lepiej? 3. Ciąć, spawać czy jakieś jeszcze zm...
autor: moto_gixer
piątek, 17 cze 2011, 19:08
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Projekt kolumny, czyli komentarze i ostra krytyka mile widziana...
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 5187

Projekt kolumny, czyli komentarze i ostra krytyka mile widziana...

Całość z KO. Średnica wew 76mm. Od dołu wypełnienie sprężynki miedziane taki "katalizator desmrodyzacyjny" ok 30cm, reszta sprężynki pryzmatyczne. Termometr umieszczony 30 cm od góry, w wypełnieniu osłonięty ,,kapturkiem"...Wyjście VM 1”. Chłodnica do skraplania VM- spirala z rurki fi...
autor: moto_gixer
środa, 15 cze 2011, 15:03
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Gorzki, piekący smak destylatu
Odpowiedzi: 132
Odsłony: 62303

Re: Gorzki, piekący smak destylatu

Możliwe.... temperatura przy końcu wynosiła ok 95 stopni. Jakieś metody usunięcia tego macie?
autor: moto_gixer
poniedziałek, 13 cze 2011, 19:15
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Gorzki, piekący smak destylatu
Odpowiedzi: 132
Odsłony: 62303

Re: Gorzki, piekący smak destylatu

Destylowany 2 razy. Aparatura to nie idzie, bo przed i po gotowane było winko i było ok. Czyżby nastaw nie wyszedł? Macie jakieś metody na to ?
autor: moto_gixer
poniedziałek, 13 cze 2011, 14:28
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Gorzki, piekący smak destylatu
Odpowiedzi: 132
Odsłony: 62303

Gorzki, piekący smak destylatu

Witam, mam mały problem polegający na gorzkim i piekącym smaku destylatu. Mam pot still-a, nastaw cukrowy na drożdżach T3 wg proporcji na opakowaniu. Po przerobieniu cukru klarowane bentonitem. Proszę o pomoc. Pozdrawiam
autor: moto_gixer
czwartek, 12 maja 2011, 10:39
Forum: Kotły
Temat: 2 kegi pytanie
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 5248

Re: 2 kegi pytanie

Kolumna będzie z rury ko fi 80.0, cała kolumna będzie mieć 2.4m wysokości, ale to temat na inny dział.
autor: moto_gixer
środa, 11 maja 2011, 10:38
Forum: Kotły
Temat: 2 kegi pytanie
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 5248

Re: 2 kegi pytanie

Dziękuje za odpowiedz za w sprawie tych keg-ów. Wracając do tych grzałek. Psocenie będzie w garażu-3fazy. Pytałem się elektryka u mnie w zakładzie i powiedział ,że ten bezpiecznik wystrzeli dopiero przy ponad 12kw. Projekt dopiero ruszy za 2 miesiące wiec pomyśle o tym połączeniu w gwiazdę. Pożyjemy...
autor: moto_gixer
wtorek, 10 maja 2011, 08:13
Forum: Kotły
Temat: 2 kegi pytanie
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 5248

Re: 2 kegi pytanie

Pytanie jak to pytanie, chodzi mnie tylko o to czy będzie wszystko ok ,chodzi mnie właśnie o stabilizacje kolumny. Będą 2 grzałki łącznie 6-8 kv, jedna na dole druga na 1/3 wysokości. Będzie to dobry sprzęt czy sobie odpuścić i mieć 1 keg-a ? (wysokość nie ma znaczenia).
autor: moto_gixer
poniedziałek, 9 maja 2011, 12:08
Forum: Kotły
Temat: 2 kegi pytanie
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 5248

2 kegi pytanie

Witam, jestem nowy na forum, psocę od 2 lat na zwykłym pot still-u. Zamierzam wykonać kolumnę Bokakob... z tym ,że chcę użyć 2 kegów. I tu jest pytanie. Czy zespawać 2 kegi jeden na drugim czy połączyć je ze sobą za pomocą rur tak jak w projekcie GOLIAT autorstwa ,,33cezary" ? Proszę o odpowied...

Wyszukiwanie zaawansowane