Montaż grzałki

Zbiór wiadomości o podgrzewaniu destylatorów.
Awatar użytkownika

stranger
20
Posty: 27
Rejestracja: poniedziałek, 13 sty 2014, 11:23
Krótko o sobie: "Jestem fajnym człowiekiem:)" Tego jeszcze nikt nie zbadał czas pokaże a Koledzy ocenią.
Psoceniem zaraził mnie znajomy szwagra, zawsze częstuje fajnym "napojem ognistym". Postanowiłem, że i ja spróbuję. Gdy zaczynałem przygodę na forum wydawało mi się, że budowa odpowiedniego sprzętu nie będzie aż tak skomplikowana. Po miesiącu czytania zagłębiania się w temat coraz częściej mam wrażenie jak bym czytał instrukcje budowy "okrętu bojowego gwiezdnej floty" wraz z instrukcją pilotażu. Ale psotnicy nigdy się nie poddają, ja też się nie poddam, "Alea iacta est." :)
Ulubiony Alkohol: Dobre Wino wytrawne, Dobra psota
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 15 razy

Post autor: stranger »

Szanowni Koledzy "Psotnicy"
Dziś odebrałem kega 30L od spawacza wspawał mi mufę 5/4 (otworek wierciłem po spawaniu).
Szkoda, że zaglądałem do kega przez górny otwór, chciałem zobaczyć jak wygląda ściana środkowa i czy są jakieś przebarwienia.
Keg w środku wygląda tak :
keg1.jpg

Zastanawiam się czy robić z tym coś czy zapomnieć (jedyne czym dysponuje to możliwość trawienia elektrolitycznego w oparciu o prostownik samochodowy i jakąś wydumkę by dosięgnąć miejsce spawu).
Gdy oddawałem go spawaczowi mówiłem mu by wszędzie dał argon by nie było "zgorzelin" niby powiedział ok...

Proszę o poradę co robić.
Z góry bardzo dziękuję. :poklon;
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Alea iacta est
koncentraty wina
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Montaż grzałki

Post autor: Pretender »

Spróbuj kwasem, pędzelek na długim drążku i do dzieła. Albo jakoś przez mufę.

leon430
2
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 25 mar 2014, 10:02
Podziękował: 1 raz
Re: Montaż grzałki

Post autor: leon430 »

Koledzy jako, że do tej pory grzałem taboretem i tylko kolumnę Fi42, doszedłem do momentu, w którym obecne rozwiązanie przestało mi wystarczać. Planuję budowę kolumny na bazie Aabratka KO 60,3 - 2 lub 3 elementy po 1m lub 50cm, keg 50l, wypełnienie - zmywaki + część sprężynki miedziane. Jestem na etapie kompletowania i przygotowywania sprzętu i tu mam kilka pytań w temacie grzania.

1. Jakie zastosować grzałki do wysokości 1,5m i średnicy 60 czy 2x2KW z regulatorem na jednej z nich wystarczy, czy lepiej doinwenstować do 3x2KW i po rozgrzaniu operować regulatorem również na jednej grzałce? Mam nową instalację z kilkoma obwodami o przeciązenie się nie martwię
2. Mam zamiar dospawać mufę 5/4 bez rozwiercania dennicy kega, kolumna ma być dospawana do oryginalnego fittingu( z tego co wyczytałem na forum przy tej średnicy przewężenie z oryginału nie ma większego znaczenia). Czy będę w stanie tylko "z zewnątrz" zamontować grzałkę?
3. Czy regulator mocy z tego linka zrobi swoje zadanie? Nie ukrywam, że jest jednym z tańszych a do tego z wyświetlaczem LCD co pozwoli na dokładną powtarzalność procesu, chyba że się mylę?
http://stalowkasklep.pl/regulator-mocy- ... -p-69.html

Pozdrawiam
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Montaż grzałki

Post autor: lesgo58 »

Ad. 1 Przy zbiorniku 50l wystarczy taki układ. Możesz dać większą moc do rozgrzania, ale licz się z obciążeniami sieci domowej. do pracy niezależnie od wielkości zbiornika i tak wystarczy tylko 2200W.
Ad. 2 Są takie możliwości ale musisz poszukać odpowiedniego kształtu pojedynczych grzałek. Najczęściej w kształcie U.
Ad. 3 Tak
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

wiktoree
10
Posty: 12
Rejestracja: sobota, 26 lut 2011, 16:54
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Montaż grzałki

Post autor: wiktoree »

Witam
Chciałem tylko podziękować koledze który założył temat: wiertło do kwasówki 4mm firmy stalco i robiłem co chciałem.
Pozdrawiam

bociann2
500
Posty: 523
Rejestracja: wtorek, 26 kwie 2011, 12:59
Krótko o sobie: Jestem okropnym człowiekiem, tak mi kiedyś mawiali.
Ulubiony Alkohol: Piwa
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Jedyna taka w Polsce...
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Montaż grzałki

Post autor: bociann2 »

Nabyłem w drodze kupna grzalke el. marki Elico 2 x 2 kW, 230 V z gwintem 5/4 cala. Nowka, nie smigana, nierdzewna - za 52 zł. Problem wyszedł taki, że ma 410 mm długości. A keg 50 l od Piasta jest o ciut mniejszej średnicy. Jak to zamontować? Na dłuższej mufie, czy rozgiac?

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

chprzemo
900
Posty: 911
Rejestracja: poniedziałek, 9 wrz 2013, 20:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Montaż grzałki

Post autor: chprzemo »

Rozpinania to chyba słaby pomysł, ja bym kombinował z mufą. Chyba, że wspawasz wyżej mufę pod kątem i dzięki temu powinieneś złapać kilka cm..
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)

bociann2
500
Posty: 523
Rejestracja: wtorek, 26 kwie 2011, 12:59
Krótko o sobie: Jestem okropnym człowiekiem, tak mi kiedyś mawiali.
Ulubiony Alkohol: Piwa
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Jedyna taka w Polsce...
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Montaż grzałki

Post autor: bociann2 »

Jest jakiś pomysł z tym mocowaniem pod kątem. Dzięki. Ale może najprosciej by było zamienić ustrojstwo na 2 x 1500 W. Tylko słabe to chyba do kega 50L? Rura Cu 54 mm będzie.

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

chprzemo
900
Posty: 911
Rejestracja: poniedziałek, 9 wrz 2013, 20:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Montaż grzałki

Post autor: chprzemo »

Nie wiem jakie masz wypełnienie ale u mnie na ‚plipkowych’ Sprezynkach przy KO 50 2kW jest idealne do pracy, nie potrzebuję regulatora mimo, że mam.

Celuj w grzałki gdzie na stałe będziesz mógł włączyć 2kW bez regulacji.
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)

gorzalka84
30
Posty: 37
Rejestracja: środa, 2 sty 2019, 22:54
Krótko o sobie: Jak łatwo jest rozbudzić w człowieku pragnienie i jak trudno je potem zaspokoić.

A. Sołżenicyn
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Jarosław
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Montaż grzałki

Post autor: gorzalka84 »

Ja kupiłem do swojej maszynki gotowe grzałki 2+1 kW w obudowie z gwintem. Wspawałem mufę w zbiornik i jest malina:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grzanie”