Moja pierwsza kolumna, czeka na pierwsze destylowanie;)

Zaprezentujcie tu wasze pomysły na destylator i nie tylko. Może własne zbiory lub inne dzieła sztuki które warto pokazać światu...
Awatar użytkownika

Autor tematu
forbik
100
Posty: 100
Rejestracja: sobota, 8 lut 2014, 16:45
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Lokalizacja: Lasek Koło Drogi
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowanie: 10 razy

Post autor: forbik »

Menzurka i areometr w komplecie. Przy takiej menzurce można by imprezkę rozkręcić ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Alkohol jest największym wrogiem człowieka, ale w Biblii zostało napisane... ...Kochaj swoich wrogów". ~ Frank Sinatra ~
promocja

golec269
450
Posty: 492
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2014, 08:37
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowanie: 56 razy
Re: Moja pierwsza kolumna, czeka na pierwsze destylowanie;)

Post autor: golec269 »

Witam kolegę.
Jaki areometr masz i jaki % bo albo fota słaba albo daje znać kilka głębszych. :odlot:
Ale impreza by się udała na moje oko. :pije:

Scalone


Witam kolegę.
Bardzo fajna kolumna(wczoraj przeoczyłem-przepraszam)orginalny termometr czterokanałowy-jaką ma
rozdzielczość? Termoalkoholomierz to wyższa półka-super. Mam pytanie gdzie kupiłeś taką menzurę i ile ma wysokości- bo mam podobny który ma 36cm(gomarowski). Szukałeś może mniejszej pojemności
ale żeby była taka wysoka?
Ostatnio zmieniony niedziela, 29 mar 2015, 13:42 przez Emiel Regis, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: scalenie
Awatar użytkownika

Autor tematu
forbik
100
Posty: 100
Rejestracja: sobota, 8 lut 2014, 16:45
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Lokalizacja: Lasek Koło Drogi
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: Moja pierwsza kolumna, czeka na pierwsze destylowanie;)

Post autor: forbik »

Witaj.
Rozdzielczość termometru to 0.06*C. Areometr to faktycznie niezła sztuka. Prezent od kolegi. Menzurkę kupiłem na allegro. Szukałem zaraz po tym jak dostałem areometr. Faktycznie ciężko znaleźć tak wysokie. Moja ma 49 cm. Musisz śledzić internet i szukać na allegro bądź olx. Czasem ktoś wyprzedaje takie gadżety. Ja za tę co mam zapłaciłem 33 zł (25 zł menzurka + 8 zł przesyłka). Cena niewielka to się skusiłem. Pojemność też mi nie przeszkadza, bo będę mógł w niej dokładnie rozcieńczać spirytus do konkretnych trunków.
Pozdrawiam.
"Alkohol jest największym wrogiem człowieka, ale w Biblii zostało napisane... ...Kochaj swoich wrogów". ~ Frank Sinatra ~
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Moja pierwsza kolumna, czeka na pierwsze destylowanie;)

Post autor: Zygmunt »

Szukaj "cylinder miarowy", do kupienia za kilka złotych w sklepach ze szkłem laboratoryjnym.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

golec269
450
Posty: 492
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2014, 08:37
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowanie: 56 razy
Re: Moja pierwsza kolumna, czeka na pierwsze destylowanie;)

Post autor: golec269 »

Dzięki kol. Zygmunt za podpowiedż. Szukałem na necie i znalazłem 500ml 36cm z plastiku 19 zł a szklany 35 zł. Miałem taki z plastiku i po niedługim używaniu do pomiarów spirtu pękł- chociaż nigdy mi nie wyleciał-chińszczyzna czy nie mógł mieć kontaktu z alkoholem?( był z polipropylenu).
Teraz chyba kupię szkło i będzie git.
Kolego forbik ten termometr super wygląda przy Twoim sprzęcie-mój pamelowski się do niego nie umywa- oczywiście mówię o wyglądzie. Ze swojego sprzętu,jak na nim troszkę popracujesz to zamkniesz skalę na termoalkoholomierzu- i tego Ci życzę. :D
Dziękuję jeszcze raz za pomoc i pozdrawiam kolegów.
Awatar użytkownika

kochanek Kranei
150
Posty: 187
Rejestracja: czwartek, 19 kwie 2012, 21:53
Krótko o sobie: Postępuję według zasady: stalowa ręka na łagodnym sercu. Ale dzień w którym nie zrobię komuś psikusa uważam za stracony.
Ulubiony Alkohol: Moje nalewki, owocówki, czerwone wino,
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: EU
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowanie: 59 razy
Re: Moja pierwsza kolumna, czeka na pierwsze destylowanie;)

Post autor: kochanek Kranei »

Forbik, dzieki za inspirację. Na święta od Zajączka dostałem taki litrowy, szklany cylinder z podziałką. Baaardzo stary bo nacinany. Zasugerowałem rodzinie w Polsce że coś takiego potrzebuję i menzurka już mam. Mam już inne mniejsze cylindry po 100 i 250 ml do odbioru przedgonów oraz butelki po Pitu 0.7l z podziałką, które używam do odbioru serca psoty z 2 psocenia. Do pierwszego używam też butelek z podziałką ale po syropie barmańskim. A wszystko po to, żeby mi się nie pokićkało dobre z bardzo dobrym.
NUNC EST BIBENDUM!
kochanek Kranei
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galerie destylatorów”