Mój nowy sprzęt ...

Temat dla tych, którzy chcą zbudować, bądź zakupić, kompletne urządzenia.

użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

opisz coś więcej na temat sterownika bo chcę podobny kupić od pamela i się zastanawiam czy to dobrze chodzi.
koncentraty wina
Awatar użytkownika

Autor tematu
Roger
250
Posty: 253
Rejestracja: środa, 14 wrz 2011, 12:14
Krótko o sobie: ... to co mnie interesuje to ŻYCIE... i wszystko co z nim związane aby było lepsze i przyjemniejsze ;)
Ulubiony Alkohol: no troszkę ich jest ... :> ;)
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: W-wa & Lubuskie
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 42 razy
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: Roger »

Regulatorom za jakiś czas poświęcę oddzielny temat bo to obszerny temat ;)
Testuję 3 różne ... Pamel jest w trakcie paru poprawek funkcjonalno softowych i zanim nie skończymy nie będę opisywał szczegółów ale myśle ze to będzie najbardziej uniwersalny sterownik wedzarniczo parzelniczo warzelniczo destylacyjny takie 4 w jednym ;)
Pozdrawiam

Robert ;)
-----------------------------------
˙˙˙˙˙˙ ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ ǝz ɐpoʞzs ˙˙˙˙˙˙˙ ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ
oj ciężko jest lekko żyć :(
Awatar użytkownika

wiking
450
Posty: 479
Rejestracja: środa, 27 kwie 2011, 12:52
Krótko o sobie: Nie zawsze jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 40 razy
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: wiking »

Z Pamelem miałem już swoje przejścia. Ostatnią rzecz jaką od niego kupiłem to PRD4 i to jest moja największa porażka z urządzeniami od tego producenta. Szkoda że już nie mam fotek jak rozebrałem PRD2 po spaleniu i PRD4 po dostawie, nie jeden by się wyleczył z tych urządzeń widząc to co ja.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Roger
250
Posty: 253
Rejestracja: środa, 14 wrz 2011, 12:14
Krótko o sobie: ... to co mnie interesuje to ŻYCIE... i wszystko co z nim związane aby było lepsze i przyjemniejsze ;)
Ulubiony Alkohol: no troszkę ich jest ... :> ;)
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: W-wa & Lubuskie
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 42 razy
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: Roger »

Czytałem Twoje opinie i wiem jak wyglądał w środku sterownik który miałeś bo to był jeden z pierwszych ten który mam jest zupełnie inny co widać nawet po przylaczach. I masz racje ze te pierwsze były funkcjonalnie nie do przyjęcia ten jest OK a bedzie dużo lepiej. Sporo grzechów młodości już jest wyeliminowane a nad reszta trwa praca wiec jeszcze chwilka i kosmetyka a myśle ze bedzie to zupełnie inaczej odbierane urządzenie ;)
Pozdrawiam

Robert ;)
-----------------------------------
˙˙˙˙˙˙ ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ ǝz ɐpoʞzs ˙˙˙˙˙˙˙ ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ
oj ciężko jest lekko żyć :(
Awatar użytkownika

wiking
450
Posty: 479
Rejestracja: środa, 27 kwie 2011, 12:52
Krótko o sobie: Nie zawsze jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 40 razy
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: wiking »

Tak? Dostałem urządzenie z takimi gniazdami a grzałki mam 2x2000wObrazek Sondy pożal się boże, otwarte i zalane jakimś czarnym mazidłem które się wytapia w trakcie procesu :bardzo_zly: Obrazek Po pertraktacjach otrzymałem regulator z zamontowanymi tak zwanie wtyczką i gniazdem Obrazek Widziałem twój regulator i jest lepiej wykonany. Sondy zaślepione czyli niby można używać, ale czy tak to miało wyglądać? To nie błędy młodości, bo gość już dość długo się tym zajmuje, lecz dalej te same błędy popełnia.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Roger
250
Posty: 253
Rejestracja: środa, 14 wrz 2011, 12:14
Krótko o sobie: ... to co mnie interesuje to ŻYCIE... i wszystko co z nim związane aby było lepsze i przyjemniejsze ;)
Ulubiony Alkohol: no troszkę ich jest ... :> ;)
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: W-wa & Lubuskie
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 42 razy
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: Roger »

Już wyglada inaczej a bedzie jeszcze inaczej tak jak napisałem wiele już jest zmienione jak obudowy czujnikow, wyjścia pradowe dużo modyfikacji softowych i połączeń wewnętrznych została kosmetyka i zmiana obudowy na dużo mniejsza ;)
Pracowałem i na takim jak Twój i na wcześniejszym ... Mówie Ci te nowe bedą o niebo lepsze ;)
Pozdrawiam

Robert ;)
-----------------------------------
˙˙˙˙˙˙ ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ ǝz ɐpoʞzs ˙˙˙˙˙˙˙ ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ
oj ciężko jest lekko żyć :(
Awatar użytkownika

wiking
450
Posty: 479
Rejestracja: środa, 27 kwie 2011, 12:52
Krótko o sobie: Nie zawsze jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 40 razy
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: wiking »

Wszystko w porządku, tylko ja nie jestem kolekcjonerem regulatorów, mam ich już kilka.
Awatar użytkownika

drgranatt
1900
Posty: 1913
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 208 razy
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: drgranatt »

Może i ja wtrącę swoje 5 gr. Jeżeli urządzenie po kilku użyciach ma wyglądać tak jak na załączonych zdjęciach a radiator wykonany z kawałka blachy aluminiowej i do tego owiniętej taśmą to ja dziękuję. Od temperatury przewody giętkie koloru czerwonego zmieniły na kolor czarny.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
Awatar użytkownika

Autor tematu
Roger
250
Posty: 253
Rejestracja: środa, 14 wrz 2011, 12:14
Krótko o sobie: ... to co mnie interesuje to ŻYCIE... i wszystko co z nim związane aby było lepsze i przyjemniejsze ;)
Ulubiony Alkohol: no troszkę ich jest ... :> ;)
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: W-wa & Lubuskie
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 42 razy
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: Roger »

Hmm Twoje intencje "dr" chyba rozumiem ;) zdjęcia które wstawiles to jedne z pierwszych regulatorow Piotra i faktycznie nie były to zbyt szczęśliwe konstrukcje ...
Z regulatorami Thermoplusa które stosujesz u siebie też miałem parę przygód i to z tymi "droższymi" jak DC20 np więc nie myli się ten kto nic nie robi ;)
Wentylatorki wymuszające chłodzenie który zamontowaleś ostatnio u siebie Pamel stosuje od dawna ...
Nie mam zamiaru na siłę narzucać "innej wiary" ale ze względu na uniwersalność ten regulator najbardziej mi odpowiada. Po kolejnych zmianach bedzie naprawdę tajnym sprzętem za normalne pieniądze ;)
Pozdrawiam

Robert ;)
-----------------------------------
˙˙˙˙˙˙ ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ ǝz ɐpoʞzs ˙˙˙˙˙˙˙ ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ
oj ciężko jest lekko żyć :(

Szymonl
20
Posty: 28
Rejestracja: poniedziałek, 9 kwie 2012, 17:38
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: Szymonl »

Roger pisze:[...] Po kolejnych zmianach bedzie naprawdę tajnym sprzętem za normalne pieniądze ;)
to ja chce mieć tajny sprzęt ! ;P
Awatar użytkownika

drgranatt
1900
Posty: 1913
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 208 razy
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: drgranatt »

Roger pisze:Hmm Twoje intencje "dr" chyba rozumiem ;)
Roger, nie mam zamiaru dalej dyskutować o tym ale widzę, że stałeś się adwokatem sprawy i sprzętu ale to Twoja sprawa. A jeżeli jesteś już tak głęboko wtajemniczony to może wyjaśnisz nam, dlaczego na stronie producenta zniknęła recenzja napisana przez nabywcę do jednego z urządzeń :?:
Nie jest tu moim zamiarem cytować tej wypowiedzi i nie zrobię tego mimo, iż skopiowałem ją sobie na wszelki wypadek.
Tak więc, niech każdy kupuje to co chce i cieszy się tym bez narzucania "innej wiary" ;)
Czy mam rację :?:
A tak na marginesie. Twoja kolumna jest super. :klaszcze:
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
Awatar użytkownika

mtx
1400
Posty: 1414
Rejestracja: poniedziałek, 2 sty 2012, 02:50
Ulubiony Alkohol: Whiskey
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Władysławowo woj.pomorskie
Podziękował: 523 razy
Otrzymał podziękowanie: 124 razy
Kontakt:
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: mtx »

drgranatt - mam pytanko odnośnie Twoich zdjęć Pamela :o :o
Na tym z płytką i "taśmą" widać takie jakieś niebiesko-kolorowe "gile" :o co to jest i skąd się to wzięło?
A jeśli tak ma być, to po co?
Dodam, że już kilka razy miałem możliwość oglądać różne przegrzane (elektrycznie) sprzęty ale taki
rozpiź...l widzę pierwszy raz... :o
Awatar użytkownika

Autor tematu
Roger
250
Posty: 253
Rejestracja: środa, 14 wrz 2011, 12:14
Krótko o sobie: ... to co mnie interesuje to ŻYCIE... i wszystko co z nim związane aby było lepsze i przyjemniejsze ;)
Ulubiony Alkohol: no troszkę ich jest ... :> ;)
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: W-wa & Lubuskie
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 42 razy
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: Roger »

Nie jestem "dr" niczego adwokatem i nie mam zamiaru nikogo nawracac używam kilku sterownikow ale każdy ma jakieś ograniczenia a mnie i podejrzewam wielu innym potrzebne jest urządzenie wielofunkcyjne które wysteruje destylacją wraz z mocą grzania, pomiarem min. 3 temperatur, alarmami i zabezpieczeniem, wędzarnią elektryczną z grzalką, generatorem dymu i wentylatorem z pomiarem różnicowym i uśrednionym, parzeniem w garze elektrycznym z kontrolą 2 temperatur oraz warzeniem zlocistego płynu ;) ... Urządzenie musi być mobilne a czujniki temperatur połączone najlepiej równolegle + hub bo czujki mam pomontowane na stałe w 4 urządzeniach.
Robisz takie coś ? Jeśli tak to za ile ?

PS
Mówiłem że sterownikom poświęcę oddzielny wątek :( ten jest o mojej nowej "przyjaciółce" ;) dobrze ze chociaż ona Ci się podoba ;)
Pozdrawiam

Robert ;)
-----------------------------------
˙˙˙˙˙˙ ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ ǝz ɐpoʞzs ˙˙˙˙˙˙˙ ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ
oj ciężko jest lekko żyć :(
Awatar użytkownika

drgranatt
1900
Posty: 1913
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 208 razy
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: drgranatt »

mtx1985 pisze:drgranatt - mam pytanko odnośnie Twoich zdjęć Pamela :o :o
Na tym z płytką i "taśmą" widać takie jakieś niebiesko-kolorowe "gile" :o co to jest i skąd się to wzięło?
A jeśli tak ma być, to po co?
Dodam, że już kilka razy miałem możliwość oglądać różne przegrzane (elektrycznie) sprzęty ale taki
rozpiź...l widzę pierwszy raz... :o
mtx1985, te kolorowe jak piszesz "gile" to sposób montażu przez producenta na klej.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
Awatar użytkownika

mtx
1400
Posty: 1414
Rejestracja: poniedziałek, 2 sty 2012, 02:50
Ulubiony Alkohol: Whiskey
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Władysławowo woj.pomorskie
Podziękował: 523 razy
Otrzymał podziękowanie: 124 razy
Kontakt:
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: mtx »

Dzięki, rozumiem, reszty nie będę nawet komentował...
Gorzej mają użytkownicy którym coś na takiej płytce "strzeli" powodzenia w odklejeniu mogę zyczyć... ;)

Pozdrawiam :piwo:

hexe
10
Posty: 15
Rejestracja: środa, 5 paź 2011, 14:53
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: hexe »

No to może ja dorzucę swoje przysłowiowe kilka groszy na temat sterownika Pamela. Używam go od ponad roku i miałem go już w każdej możliwej dostępnej wersji. PRD3,3+,4,4W i 4W+Z. Owszem, zdarzały się wpadki typu błędy softu czy samoczynny reset urządzenia. Ale za każdym razem Piotr z Pamela naprawiał/poprawiał wszystkie błędy natychmiast i błyskawicznie odsyłał sterownik kurierem. Mało tego, zawsze miałem w ramach dobrej współpracy, rekompensaty czy jak to nazwiecie wgrany nowy, bardziej rozwiniety soft, dodatkowe czujki czy huby. Powiedzcie mi ale tak szczerze który inny producent czegokolwiek zapewnia taki serwis? Naprawią a i owszem ale to wszystko. Tutaj mam gwarancję na minimum 30 miesięcy i mam pewność że ZAWSZE mogę liczyć na naprawę lub poprawę jeżeli coś mi akurat nie odpowiada. A w razie tzw niemca dostawałem kurierem na koszt Piotra drugi sterownik żeby zrobić to co miałem do zrobienia zanim mój dotrze do niego i wróci z serwisu.
Żaden inny sterownik nie ma też takich możliwości jak ten. Wędzę, pędzę i warzę więc wielokrotnie przetestowałem wszystkie jego opcje. Tak jak każdy sprzęt ma wady wieku dojrzewania ale jak już zostaną one wyeliminowane to nikt nie będzie w stanie nawet zbliżyć się funkcjonalnością (a mam nadzieję ze i jakością) do sterownika Pamela. A zauważcie ze cały sterownik z jego funkcjami itp powstał w oparciu o nasze użytkowników sugestie i współpracę. Piotr ani nie wędzi, ani nie pędzi ani nie warzy więc często błedy jakie są w sofcie i funkcjonalności sa błędami wynikającymi z błędnych danych od nas samych.
Awatar użytkownika

mtx
1400
Posty: 1414
Rejestracja: poniedziałek, 2 sty 2012, 02:50
Ulubiony Alkohol: Whiskey
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Władysławowo woj.pomorskie
Podziękował: 523 razy
Otrzymał podziękowanie: 124 razy
Kontakt:
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: mtx »

Aha czyli to, że te urządzenia sa wadliwe, palą (dosłownie) przewody, kostki itp., samoczynnie się resetują, psują się, mają błędy i płytki przyklejone do obudowy, radiatory są wykonane z kawłków blachy, czujniki puszczają jakieś syfy itd. to jest nasza wina bo za mało doinformowaliśmy konstruktora? To co to za konstruktor, który potrzebuje by mu palcem wytykać błędy jakie popełnił i wtedy je poprawi, sorry ale wg. mnie to jak ktoś nie wie co i jak to niech albo się douczy, albo niech się nie zabiera za takie sprawy. Ale to oczywiście tylko moje skromne zdanie. Może i ja jestem jakiś dziwny ale jeśli kupuję coś, za już konkretną sumkę, to oczekuję bezawaryjności i jakości zarówno w użytych materiałach jak i wykonaniu, a nie sprzętu
który się psuje (i trzeba go odsyłać do naprawy co chwilę), jest poklejony kolorowymi "gilami" i przez swoje właściwości dzięki którym topi kable i obudowę zagraża pożarem. To ja dziękuję za takie sprzęty...
Ostatnio zmieniony środa, 11 lip 2012, 18:00 przez Zygmunt, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: kosmetyka
Awatar użytkownika

drgranatt
1900
Posty: 1913
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 208 razy
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: drgranatt »

hexe pisze:No to może ja dorzucę swoje przysłowiowe kilka groszy na temat sterownika Pamela. Używam go od ponad roku i miałem go już w każdej możliwej dostępnej wersji. PRD3,3+,4,4W i 4W+Z. Owszem, zdarzały się wpadki typu błędy softu czy samoczynny reset urządzenia. Ale za każdym razem Piotr z Pamela naprawiał/poprawiał wszystkie błędy natychmiast i błyskawicznie odsyłał sterownik kurierem....
Kolego hexe pamietaj o jednej zasadzie:
Jest takie powiedzenie i to nie wymyślone przeze mnie:
"Jeżeli coś jest do wszystkiego tzn że jest do niczego" to tak delikatnie powiedziane. Twoje opisy potwierdzają niestety to powiedzenie, przykro mi.
Mówisz, że wędzisz, pędzisz i warzysz. Obyś za daleko się tylko nie zapędził. :piwo:
Napisałeś:
A zauważcie ze cały sterownik z jego funkcjami itp powstał w oparciu o nasze użytkowników sugestie i współpracę. Piotr ani nie wędzi, ani nie pędzi ani nie warzy więc często błedy jakie są w sofcie i funkcjonalności sa błędami wynikającymi z błędnych danych od nas samych.
I na tym polega cały problem. Człowiek nie czuje tematu. Podchodzi do niego z czysto elektronicznego zagadnienia jako teoretyk.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
Awatar użytkownika

Autor tematu
Roger
250
Posty: 253
Rejestracja: środa, 14 wrz 2011, 12:14
Krótko o sobie: ... to co mnie interesuje to ŻYCIE... i wszystko co z nim związane aby było lepsze i przyjemniejsze ;)
Ulubiony Alkohol: no troszkę ich jest ... :> ;)
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: W-wa & Lubuskie
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 42 razy
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: Roger »

A możecie mi tu nie OT-ić ????
"dr" kto jak kto ale Ty bedąc było nie było konkurencją powinieneś "zaciągnąć lejce" z tą krytyką wszem i wobec nawet przez grzeczność ... :(
Nota bene idąc Twoim tokiem rozumowania to sterowniki z "Twoich szaf" też służą do wielu rzeczy czy zatem to Twoje ustrojstwo też jest do niczego ? :(

Dobra starczy przepychanki sterownikowej załóżcie sobie temat i tam proszę dyskutować ;) skoro w temacie "sterownika dr" cisza ... ;)
Pozdrawiam

Robert ;)
-----------------------------------
˙˙˙˙˙˙ ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ ǝz ɐpoʞzs ˙˙˙˙˙˙˙ ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ
oj ciężko jest lekko żyć :(

hexe
10
Posty: 15
Rejestracja: środa, 5 paź 2011, 14:53
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: hexe »

No to kończąc dyskusję nie na temat rogerowego watku dodam tylko dwie rzeczy. W moich sterownikach nic się nigdy nie spaliło, stopiło, spłynęło czy co tam jeszcze. Rozkręcałem sprzęta i złożony jest solidnie i fachowo. Jedyne problemy jakie miałem to z błędami softu a to pierdoły. Żeby nie było - nie diluję Pamelem, nic poza sterownikiem mnie z Piotrem nie łaczy.
A co do wypowiedzi drgranatta - roger ładnie podsumował jechanie po konkurencji. Z tego co Pamiętam mieszkasz gdzieś w mojej okolicy (3miasto). Jeżeli nie boisz się porównań podrzuć mi swój sterownik do testów to rzetelnie i bez pieprzenia napiszę który jest lepszy itp. Następne kręcenie mam za jakiś tydzień więc masz czas. A co do stwierdzenia że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego to głupoty wywodące się z czasów komuny i ciemnoty. Popatrz na teraźniejsze komórki, tablety, laptopy. Dzwonię, oglądam tv, wysyłam maile i tysiąc innych rzeczy z telefonu i jakoś jestem zachwycony tym wszystkim. I to by było tyle w temacie.
Awatar użytkownika

drgranatt
1900
Posty: 1913
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 208 razy
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: drgranatt »

Trudno jest dyskutować z ludźmi, którzy mają tylko jeden punkt widzenia i nie dopuszczają innych możliwości. Tylko ich teza jest słuszna i żadna inna a na wytknięte błędy reagują nerwowo.
Kolego hexe, jeśli jesteś zainteresowany moim sprzętem to do testów możesz otrzymać nabywając go drogą kupna. Innej możliwości nie ma.
Roger, a gdzie znalazłeś, że
sterowniki z "Twoich szaf" też służą do wielu rzeczy
bo ja do tej pory byłem przekonany, że tylko do jednego :shock:
Roger i hexe, odnośnie konkurencji, która tak Was boli. Otóż Pamel nie jest dla mnie żadną konkurencją ponieważ to co robię to robię dla własnej przyjemności i w miarę wolnego czasu a nie dla zysku.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
Awatar użytkownika

Autor tematu
Roger
250
Posty: 253
Rejestracja: środa, 14 wrz 2011, 12:14
Krótko o sobie: ... to co mnie interesuje to ŻYCIE... i wszystko co z nim związane aby było lepsze i przyjemniejsze ;)
Ulubiony Alkohol: no troszkę ich jest ... :> ;)
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: W-wa & Lubuskie
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 42 razy
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: Roger »

drgranatt pisze: a gdzie znalazłeś, że
sterowniki z "Twoich szaf" też służą do wielu rzeczy
bo ja do tej pory byłem przekonany, że tylko do jednego :shock:
Roger i hexe, odnośnie konkurencji, która tak Was boli. Otóż Pamel nie jest dla mnie żadną konkurencją ponieważ to co robię to robię dla własnej przyjemności i w miarę wolnego czasu a nie dla zysku.
Gdzie znalazłem pytasz ? ... ano w Thermoplusie ;) i na wielu innych stronach. Zrób sterownik sam od A do Z wtedy pogadamy. Połączyć kilka komponentów kabelkami w jednej szafie wielu potrafi, wymysleć coś i zbudować nie tak wielu ;) ...
Wiesz mnie "konkurencja" Pamelowa nie boli, po prostu nietaktowne wydaje się być gdy ktoś, oferujący urządzenie przeznaczone do "podobnych rzeczy" jeździ sobie jak po łysej kobyle po kimś, kto robi coś mogące zastąpić jego "ustrojstwo" - trudno powiedzieć że Twoje, bo tak jak napisałem poskładałeś klocki a nie wymyśliłeś a to DUŻA RÓŻNICA ...

Proponuję raz jeszcze "zaciągnąć lejce" bo obrona Twoich racji zaczyna być męcząca :( chcesz pisać o "swoim sterowniku" pisz w dedykowanym temacie - jest na forum tylko peanów mało :( -SZKODA przyjdzie przywyknąć jak mawiał Pawlak ;)

PS
Raz jeszcze proszę nie off-topić bo to nie temat o sterownikach a ponieważ nie mam zamiaru kupować sterownika "dr" to proszę mnie nie nawracać na inną wiarą ze sterowników Thermoplusa ( korzystam od lat i wiem jakie są ;) a metalową obudowę dorobię sobie sam jak będę chciał nawet nierdzewną ;)
Koniec kropka "dr" -e ...
Pozdrawiam

Robert ;)
-----------------------------------
˙˙˙˙˙˙ ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ ǝz ɐpoʞzs ˙˙˙˙˙˙˙ ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ
oj ciężko jest lekko żyć :(

asir1956
10
Posty: 19
Rejestracja: czwartek, 16 gru 2010, 18:26
Podziękował: 149 razy
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: asir1956 »

Zgadzam się całkowicie z opinią Rogera.
Sterownik Pamela użytkuję od około roku.
Po wgraniu nowego softu spisuje się bez zastrzeżeń.
W tej cenie nie ma na rynku obecnie lepszego sterownika.
Posiada duże możliwości przy małych wymiarach i stosunkowo niskiej cenie.
Może nie wszyscy w pełni korzystają z możliwości sterownika ale faktem jest , że sterownik ,,wiele może,,
Pozdrawiam
Andrzej

Szymonl
20
Posty: 28
Rejestracja: poniedziałek, 9 kwie 2012, 17:38
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: Szymonl »

Wydaje mi się, że nie można teraz całkiem obiektywnie powiedzieć czyj sterownik jest najlepszy, bo nikt nie przeprowadził testu w powtarzalnych warunkach każdego z sterowników.
Gdyby każdy z producentów się zgodził, można by wybrać 2-3 doświadczone i zaufane osoby z obu forów, one by przeprowadziły proces, pozapisywały wyniki itp. bo w tym momencie chwalimy to, czego używamy a co się nie psuje ;)

major
250
Posty: 277
Rejestracja: czwartek, 16 lut 2012, 20:16
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: major »

Roger pisze:Regulatorom za jakiś czas poświęcę oddzielny temat bo to obszerny temat ;)
Roger obiecał osobno opisać swoje doświadczenia, a wy tu w najlepsze obrzucacie się gównem. Moim zdaniem wystarczy - każdy chciałby zakończyć spór "własną jedyną słuszną opinią"...


Wracając do nowego sprzętu - zainteresował mnie sam keg. Tak jak w poprzednim sprzęcie jest wyposażony w wężyk do kontroli poziomu cieczy. Pamiętam, że w poprzedniej kolumnie zastosowałeś fajne rozwiązanie umożliwiające spust w najniższym punkcie bez mocowania nóżek (za to z zabawą z mocowaniem rurek). Tym razem masz też nóżki. Dorzuciłbyś parę słów refleksji na ten temat?
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5378
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: Zygmunt »

Zrobienie spustu 1/2" na dole kega to żaden problem, jeżeli wytniemy trochę rantu. Wystarczy lekko podszlifować kolanko 1/2" i wspawać go w dno. W nie wkręcamy rurkę fi 15mm i voila. Inna sprawa, że przy spuście 1/2" opróżnianie beczki trwa wieki...
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

Autor tematu
Roger
250
Posty: 253
Rejestracja: środa, 14 wrz 2011, 12:14
Krótko o sobie: ... to co mnie interesuje to ŻYCIE... i wszystko co z nim związane aby było lepsze i przyjemniejsze ;)
Ulubiony Alkohol: no troszkę ich jest ... :> ;)
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: W-wa & Lubuskie
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 42 razy
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: Roger »

Wieki jak wieki ... 2 minuty ;) ...
Parę słów refleksji ano bardzo proszę. Po pierwsze nóżki- zrobiłem je dlatego, że tak czy inaczej podkładałem pod KEG-a małą paletę bo nie opróżniem go "do kratki" tylko do kanistra i one eliminują konieczność takich kombinacji, trzy są dlatego że stabilniej stoi, są wkręcane więc można uklad ladnie wypoziomować. A mufę do spusty wspawałem od czoła z lenistwa bo tak nie ma problemu z dostępem i jednak jest parę cm wyżej ułatwia to podstawienie naczynia ale utrudnia opróżnienie do końca bo trzeba KEG przychylić "na zawor" otwór jest najniżej jak można spawając od czoła więc zostaje do opróżnienie po przechyleniu pojemność talerzyka "wklęsłego dna" KEG-a.
Patent z kolankiem który przytoczył Zygmunt jest dobry ja spust może być nisko i jak są nóżki inaczej będzie ciężko wspawać ;)
Pozdrawiam

Robert ;)
-----------------------------------
˙˙˙˙˙˙ ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ ǝz ɐpoʞzs ˙˙˙˙˙˙˙ ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ
oj ciężko jest lekko żyć :(
Awatar użytkownika

Autor tematu
Roger
250
Posty: 253
Rejestracja: środa, 14 wrz 2011, 12:14
Krótko o sobie: ... to co mnie interesuje to ŻYCIE... i wszystko co z nim związane aby było lepsze i przyjemniejsze ;)
Ulubiony Alkohol: no troszkę ich jest ... :> ;)
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: W-wa & Lubuskie
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 42 razy
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: Roger »

Konieczność oczyszczania / trawienia miedzi spowodowała wprowadzenie małego udogodnienia w moim sprzęcie ;)
Tak wygląda miedź po 3-4 przebiegach:
Obrazek

Dolny odcinek mojej kolumny ma 45cm miedź to około 25cm od dołu. Wysypywanie do trawienia jest rzeczą lekko "upierdliwą" więc zrobiłem coś w rodzaju koszyczka z nierdzewnej perforowanej blachy ( wykorzystałem sitka zmywarki zakupione za całe 5pln na "wystawce" )
Obrazek

Od dołu i od góry jest podparcie dla wypełnienia miedzianego a ten drucik służy do wyjmowania koszyczka z rury ;)

Obrazek

Obrazek

teraz miedź jest na górze dolnego odcinka kolumny a na dole jest zasyp z nierdzewki. Czyszenie stało się proste jak konstrukcja cepa bo po prostu wkładam do "gara" cały koszyczek ;). Proste i ułatwia życie ;)

PS
Coś się powaliło i musiałem wstawić obrazki bezpośrednio ...
Ostatnio zmieniony piątek, 2 lis 2012, 12:10 przez Roger, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam

Robert ;)
-----------------------------------
˙˙˙˙˙˙ ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ ǝz ɐpoʞzs ˙˙˙˙˙˙˙ ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ
oj ciężko jest lekko żyć :(
Awatar użytkownika

drgranatt
1900
Posty: 1913
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 208 razy
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: drgranatt »

Nic się nie powaliło i masz teraz obrazki podwójnie wstawione, to tak na marginesie.
A pytanie brzmi:
Czy już na tym udogodnieniu robiłeś coś :?: Jeśli tak, to czy są zauważalne jakiekolwiek różnice w jakości czy tylko samo udogodnienie w wyciąganiu sprężynek:?:
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
Awatar użytkownika

Autor tematu
Roger
250
Posty: 253
Rejestracja: środa, 14 wrz 2011, 12:14
Krótko o sobie: ... to co mnie interesuje to ŻYCIE... i wszystko co z nim związane aby było lepsze i przyjemniejsze ;)
Ulubiony Alkohol: no troszkę ich jest ... :> ;)
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: W-wa & Lubuskie
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 42 razy
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: Roger »

Poprawiłem linki dlatego widać ;)
Tak robiłem po tej modyfikacji różnic nie zaobserwowałem ani w przebiegu procesu ani w jakości ... To raczej modyfikacja funkcjonalna ułatwiajaca obsługę niż mająca cokolwiek poprawić.
Sprzęt i bez tego funcjonuje bez zarzutu ;)

PS
Duble obrazków usunięte.
Pozdrawiam

Robert ;)
-----------------------------------
˙˙˙˙˙˙ ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ ǝz ɐpoʞzs ˙˙˙˙˙˙˙ ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ
oj ciężko jest lekko żyć :(

wawaldek11
2500
Posty: 2917
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: wawaldek11 »

Roger - Ja też kierując się wygodą (żeby nie powiedzieć lenistwem :mrgreen: ) usprawniłem czyszczenie sprężynek Cu. Mam człony łączone też na SMS-y. Wyciąłem krążek z blachy KO 80mm i dokupiłem nakrętkę SMS. Zaślepiam i zalewam roztworem czyszczącym.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam,
Waldek

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: PETER29 »

Piękny sprzęt kolego roger. :respect:
.Jako że nie chcę zakładać nowego tematu podepnę się pod twój post. Zaczynam robić swój sprzęt tylko że aabratka.Rura 63,5. Zastanawiam się czy przy takiej średnicy nie wyciąć kołnierza z kega i wspawać od razu sms. Ma to w ogóle jakiś sens jeśli chodzi o szybkość odbioru czy napływ flegmy.
Ktoś zarzuci że szybkość w naszym hobby nie jest wskazana - zgadzam się.
Pytam tytko z merytorycznego punktu widzenia. Czy ma to jakikolwiek sens?
Było nie było fitting jednak ma mniejszą średnicę.
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: Wald »

Przy kolumnie 63,5 mm fitting nie będzie jeszcze przeszkodą. Flegma spłynie bez przeszkód.
Dopiero do większych średnic trzeba się zastanawiać.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: PETER29 »

Dzięki wielkie kolego Wald za szybką odpowiedź. Czyli robię normalnie na fittingu a kegowi daruje życie tym razem. :smiech:
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF

pawel1195
2
Posty: 2
Rejestracja: środa, 24 lip 2013, 19:56
Podziękował: 1 raz
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: pawel1195 »

Witam wszystkich psotników i pozdrawiam. Założenie takie: Abartek wykonany
własnoręcznie (powiedzmy satysfakcja ) Fi 50 dł. 110cm. Pytanie czy warto podzielić kolumnę:
miedź osobno i sprężynki, czy nie?
Zbiornik ok. 30 litrów, 2 x 2 Kw regulator mocy PRD2W + 3 termometry wypełnienie Miedź 0.4 litr, spreż. 1.8 litr, wziernik- latarka Fi 50mm < zaworek precyzyjny zakupiony... wężownica-chłodnica 35cm fi6 mm ok. 4m, nachylenie głowicy ok. 99 stopni
Proszę o opinie i porady na które czekam
Pozdrawiam :respect:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: gr000by »

Ciekawy zbiornik. Ma bardzo niespotykany kształt :D. Dobrze wchodzi do szafek? Robiony samodzielnie lub na zamówienie?
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.

radius6
50
Posty: 54
Rejestracja: sobota, 21 kwie 2012, 21:35
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: radius6 »

@pawel1195 gratulacje, fajnie to wygląda, podobne trochę do mojego Pancernika:-) Dospawałbym tylko uchwyty do przenoszenia i ewentualnie spust( o ile nie ma). Jaka blacha ?

pawel1195
2
Posty: 2
Rejestracja: środa, 24 lip 2013, 19:56
Podziękował: 1 raz
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: pawel1195 »

Blacha 2 mm, spust już jest a co do rączek też będą... Jak zalany nie do ruszenia .Z 30 l zrobiło się 52 . Ale tak poważnie robiony własnoręcznie . Pytanie odnośnie dzielenia kolumny , chodzi o wypełnienie
miedź i sprężynki warto ? Pytanko, jakiego ocieplenia użyć? Fotki z prac dnia dzisiejszego, proszę o komentarze.

Mod.
Pisz staranniej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: Pretender »

Kolumnę podziel, będzie Ci łatwiej wyjmować i czyścić miedź. Czy warto stosować sprężynki miedziane i z ko? Warto i wiele już o yym napisano, wystarczy poszukać, leniuszku.... :D Kolumnę ocieplasz ociepleniem do rur z np Casto. Zbiornik możesz ocieplić np karimatą, ociepleniem do kominków. Może masz dostęp lub posiadasz jakiś inny materiał izolująco ocieplający? Grzejesz prądem więc masz większy wybór.

rico balboa
1
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 22 wrz 2013, 20:34
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: rico balboa »

WITAM. Jestem nowicjuszem, podoba mi się dzieło ROGERA dlatego proszę o kontakt do niego. POZDRAWIAM
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aparatury kompletne”