Mój CYKLOP

Pomysły na destylatory - do konsultacji.

prolog1975
450
Posty: 472
Rejestracja: środa, 3 sie 2016, 08:38
Podziękował: 57 razy
Otrzymał podziękowanie: 85 razy

Post autor: prolog1975 »

Ja w thorze mam podobną spiralę do twojej w cyklopie zasilenie rura prosta i powrót spiralą gwinty po jednej stronie i odpowietrznik też . I chyba przespawam odpowietrznik na drugie zimne ramie bo wychodzi mi że mniej wody daje jak podaje na prosty odcinek a wężownicą woda wraca gorąca. I niestety jedno ramię jest chłodne a drugie gorące to z odpowietrznikiem i wtedy paruje u mnie już przy 45* na końcu ramienia przepływ 60l na godz moc max 5800W. Podepne na odwrót i zimne robi się gorące a gorące zimne. Wkleje szkic
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Autor tematu
Kawo
100
Posty: 103
Rejestracja: niedziela, 13 lis 2016, 11:17
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Mój CYKLOP

Post autor: Kawo »

Miałem zimną wodę podpiętą do centralnej rurki, i kiedy mi wykapywało z dekielka zamieniłem rurki zasilające + uszczelnienie dekielka. Efekt prawe ramię zimne (zimna woda na spirali) lewe ciepłe i brak wycieków. W tym ustawieniu i pracy z temp.wody na wylocie 65* zużycie wody 30 L/h grzanie 2,4 Kw

robert.michal
300
Posty: 308
Rejestracja: poniedziałek, 7 gru 2015, 21:14
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowanie: 75 razy
Kontakt:
Re: Mój CYKLOP

Post autor: robert.michal »

Ja właśnie jadę na 2000w ,woda 36l ,na wypływie 47 stopni. Thor ma niecałe 50 cm ,oba ramiona 15 cm od brzegów mogę ściskać palcami i nie parzy . A jednak coś wyczuwam w powietrzu. Wciśnij rurkę w odpowietrznik i koniec do butelki z wodą w ramach testu.
KALKULATOR NALEWKOWY : https://nalewkidomowe.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty aparatur”