Mój Abbratek+ automatyka

Zaprezentujcie tu wasze pomysły na destylator i nie tylko. Może własne zbiory lub inne dzieła sztuki które warto pokazać światu...

Autor tematu
mechanik2008
30
Posty: 37
Rejestracja: środa, 22 sie 2012, 21:50
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 3 razy

Post autor: mechanik2008 »

Witam, aparatura pracuje super zwiększyłem moc grzewczą. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, znacznie lepszy efekt końcowy i bardzo stabilna praca. Mam jeszcze jeden temat do omówienia. W moim zamkniętym obiegu chłodzenia dalej grzeje się woda. Dokładnie nad zbiornikiem znajduje się rura doprowadzając wodę do domu ze studni głębinowej temp ok. 6 c. Planuje zamontować wymiennik ciepła do głównego zbiornika. Myślę o rurze z ogrzewania podłogowego aby utworzyć spirale. Rura z hydroforu to około 1 cal. Proszę o propozycje wymiennika ciepła oraz czy pomysł ma sens.
koncentraty wina

kaluza
2
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2014, 18:11
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Mój Abbratek+ automatyka

Post autor: kaluza »

Zrób to sensownie i kup płytowy wymiennik ciepła 1,5-3kw koszt 250zł a efekt świetny

wawaldek11
2500
Posty: 2896
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Mój Abbratek+ automatyka

Post autor: wawaldek11 »

Jesli dobrze wszystko zrozumiałem, to Twój pomysł się sprawdzi tylko wtedy gdy w rurze zasilającej dom będzie ciągle płynąć woda. Wtedy będzie odbierać ciepło ze zbiornika.
Pozdrawiam,
Waldek

kaluza
2
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2014, 18:11
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Mój Abbratek+ automatyka

Post autor: kaluza »

Będzie odbierać zawsze ciepło (fakt ,że woda zimna zrobi się gorąca) ale będzie oddawać ciepło do studni kwestia przekroju rury wody doprowadzającej.

Mod.
Nie cytujemy postu poprzedzającego w całości.

wawaldek11
2500
Posty: 2896
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Mój Abbratek+ automatyka

Post autor: wawaldek11 »

Nie łapię :odlot:
Daleko masz do studni?

Edyta:
Ale to głębinka - moja myśl upada ;)
Pozdrawiam,
Waldek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galerie destylatorów”