Modyfikacje kolumny, olm czy ovm?

O budowie destylatorów wszystko. Jak zbudować dobry sprzęt? Jakich materiałów użyć? Jak to połączyć w całość? To i wiele więcej...

Nefahrius
50
Posty: 56
Rejestracja: czwartek, 16 sie 2012, 12:20
Otrzymał podziękowanie: 2 razy

Post autor: Nefahrius »

Zbiornik również pojemności 100 litrów, i podobnych wymiarów co podałeś ale blacha ma grubość 2.5mm, a kosztował z przeróbkami jakieś 500pln, nie lepiej w tą stronę iść?
received_2315693492063137.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony wtorek, 31 mar 2020, 15:26 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor tematu
Seba9401
30
Posty: 34
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2019, 12:36
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Modykacje kolumny, olm czy ovm?

Post autor: Seba9401 »

Ładny zbiorniczek. Dennica 3mm ? Kolumna fi76mm jest?
Tak myślę o tym. Tylko dając większy zbiornik pasuje dać większa średnicę rury, bo inaczej proces będzie bardzo długo trwał. a Do tego Trzeba będzie przejść pewnie na 400V, plus sterownik i z tego wszystkiego robią się dosyć duże koszta. A robiąc większy zbiornik to pasuje mi około 150l (w tym 120 wsadu) wiec suma summarum wyjdzie dosyć konkretna suma. Wiec myślę robić wszystko w małych kroczkach. Zorientuję się czy w firmie wypala mi denniczkę i zwiną wargę.

Jaką moc grzałek masz u siebie zamontowaną? Ile trwa u ciebie proces przy zalaniu go w 80%?
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Modyfikacje kolumny, olm czy ovm?

Post autor: .Gacek »

topic21832.html

Tutaj masz gotowy zbiornik 150 litrów za 800 zł.
Nie wiem czy uda Ci się wyspawać razem z dennicami taniej :scratch:
Do tego kolumna fi 76mm z OLM i masz armatę, którą odpalasz raz na pół roku...
Ostatnio zmieniony wtorek, 31 mar 2020, 17:42 przez .Gacek, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Gacek.

aakk
1150
Posty: 1160
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 100 razy
Kontakt:
Re: Modyfikacje kolumny, olm czy ovm?

Post autor: aakk »

Ja wyspawałem zbiornik 100L 35cm wysokości. Góra płaska z blachy 3mm grubości. Wspawałem po długości przy złączu sms paski z blachy 3mm i szerokości 10mm ( 2 w jedną stronę i 2 w drugą). Kolumna jest stabilna. Zastosowałem takie rozwiązanie z powodu braku dostępu do prasy aby wycisnąć dennicę.

Przy takim zbiorniku wcale nie trzeba przechodzić na typowe 400V. Ja zastosowałem 3x230V (3x3kW). Przy wsadzie 90L rozgrzewa do ruszenia par w niecałą godzinkę.
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam

Autor tematu
Seba9401
30
Posty: 34
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2019, 12:36
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Modyfikacje kolumny, olm czy ovm?

Post autor: Seba9401 »

.Gacek pisze:topic21832.html

Tutaj masz gotowy zbiornik 150 litrów za 800 zł.
Nie wiem czy uda Ci się wyspawać razem z dennicami taniej :scratch:
Do tego kolumna fi 76mm z OLM i masz armatę, którą odpalasz raz na pół roku...
Nie wiem, jutro zadzwonię i się podpytam Bossa za ile by mnie skasował za zwiniecie cargi i wypalenie dennicy z wyciśnięciem (nie mówię o prasie gdzie dennica jest owalna, tylko kształt stożka)
Kurcze jak byłem w NL to takie denniczki lądowały w kontenerze bo klient się rozmyślił :odlot:
Chyba, że gdzieś w dobrych pieniądzach odcinek rury fi500 x2mm o długości 1m to wtedy też coś się da wymyślić.
Tylko ja tutaj mówię że sam złożę i pospawam taki zbiorniczek. Wiec może mi się to udać. tylko problemem tutaj są koszta materiału. tak naprawdę z płaskim topem i dennicą kolumna będzie funkcjonować. :twisted:
aakk pisze:Ja wyspawałem zbiornik 100L 35cm wysokości. Góra płaska z blachy 3mm grubości. Wspawałem po długości przy złączu sms paski z blachy 3mm i szerokości 10mm ( 2 w jedną stronę i 2 w drugą). Kolumna jest stabilna. Zastosowałem takie rozwiązanie z powodu braku dostępu do prasy aby wycisnąć dennicę.
Dokładnie tak też mozna i bedzie to funkcjonować, tylko trzeba troszkę mniej zacieru wlewać . W jest to fajne rozwiązanie i niezbyt drogie.
aakk pisze:Przy takim zbiorniku wcale nie trzeba przechodzić na typowe 400V. Ja zastosowałem 3x230V (3x3kW). Przy wsadzie 90L rozgrzewa do ruszenia par w niecałą godzinkę.
Tak. myślałem o tym żeby przejść na 3x3kw. Tylko ja bym chciał 150l zbiornik wiec możne być ciężko ogrzać taki zbiornik na 230V. Wtedy raczej pasuje dodać jeszcze jedna grzałkę, tylko która instalacja aż tyle wytrzyma, braknie mi gniazdek w domu :D
Ostatnio zmieniony wtorek, 31 mar 2020, 20:58 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.

aakk
1150
Posty: 1160
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 100 razy
Kontakt:
Re: Modyfikacje kolumny, olm czy ovm?

Post autor: aakk »

Można też podłączyć się pod gniazdo na 5 bolcy i też działać 3x230V :)
Ostatnio zrobiłem sobie taki regulator. Każda grzałka na innej fazie. Jedna idzie przez regulator. Obrazek
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam

Autor tematu
Seba9401
30
Posty: 34
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2019, 12:36
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Modyfikacje kolumny, olm czy ovm?

Post autor: Seba9401 »

Własnie ja mam regulator Bolecki i w tej chwili na jedna grzałke jadę na regulaorze, a druga na 100% .
Myślałem wrzucić 3x3kw, i wszystko na inne gniazdko, 2 w garażu a 3cie pasuje gdzieś oddalic żeby nic nie spalić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Budowa Aparatury”