Mocne wino na turbo drożdżach przeznaczonych do cukrówek

Fermentacja, otrzymywanie moszczu, filtracja, butelkowanie, przechowywanie, choroby i wady wina, pasteryzacja, szczepienie drożdżami, itp...

Mitsuzeuss
1
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 31 paź 2019, 21:02

Post autor: Mitsuzeuss »

Przywitam się na wstępie, bo to mój debiut tutaj ;-)
Witajcie :-)
Wiecie... tak czytam wasze komentarze i widzę, że ludzie przerobili tu sporo już ton owoców itp :-)
Więc doświadczenie macie :-)

Opowiem o swym przypadku...

Nastawiłem winko z winogron (moje pierwsze w życiu). Balon 54 litry, nie dodałem żadnych drożdży i zaczęło samo ok pracować. Dwa tygodnie później wstawiłem jeszcze balonik 5L również z winogron, który nie bąbelkował mi wcale. W niewiedzy i desperacji z obawy utraty tego małego balonika dodałem do niego drożdży gorzelnianych 22% bo tylko takie na szybko dostałem w sklepie. To nie pomogło i fermentacja nie ruszała. Po obserwacjach okazało się, że to wino ostro gazowało, lecz miałem nieszczelności w korku i okazało się, że dodanie tych gorzelnianych było zbędne :-( Ale to nie koniec mych perypetii.
Gdy ten balon 54 po miesiącu odcedziłem od owoców to w balonie miałem luz zbyt duży i z tego balonu 5 też wywaliłem owoc i dodałem te małe winko do dużego żeby mieć wszystko w jednej bańce. I winko jedzie dalej i dalej....
Moc ma już taką, że żona mówi, że siekiera z tego się zrobiła. Winko nadal zjada cukry i mija już 7 tydzień a ono rośnie w siłę i kopie tak, że prawie smak dobrego wina już zostawia za sobą.... Tych drożdży gorzelnianych dałem dokładną ilość na bańkę 5l.
I tu moje pytanie czy to me winko po zmieszaniu pójdzie aż do 22%?
Ps. Staram się utrzymać smak na półsłodkie.
Ostatnio zmieniony piątek, 1 lis 2019, 00:20 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: Mocne wino na turbo drożdżach przeznaczonych do cukrówek

Post autor: arTii »

Jeśli cały czas dodajesz cukru, to drożdże mają co żreć. Ubij je Czy to głodem, czy siarką i dopiero wtedy dosładzaj
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wytwarzanie Wina”