Znaleziono 12 wyników

autor: MmUuNnIiOo
środa, 2 lut 2022, 20:28
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Problem z winem z soku wiśniowego
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 4215

Re: Problem z winem z soku wiśniowego

To i ja się podepnę pod temat soków z NFC. Mam 11 miesięczne winko ok.14-15%. Blg =4 od dłuższego czasu na tym samym poziomie. Powolo zamierzam je zlewać do butelek, ale...w moim odczuciu alkohol jest mocniej wyczuwalny, niż to miało być :problem: czy można to czymś zamaskować? Celowałem w wino półs...
autor: MmUuNnIiOo
wtorek, 17 sie 2021, 23:02
Forum: Wina Owocowe
Temat: Pierwsze Wino z truskawek.
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 5371

Re: Pierwsze Wino z truskawek.

Chyba za mocno się napowietrzyło, ponieważ ruszyło następnego dnia :D Sory za panikę, ale takiej sytuacji właśnie się obawiałem. Nie mam prasy do owoców i długo mi zeszło odciśnięcie wszystkiego. Dzięki za chęci :)
autor: MmUuNnIiOo
niedziela, 15 sie 2021, 20:43
Forum: Wina Owocowe
Temat: Pierwsze Wino z truskawek.
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 5371

Re: Pierwsze Wino z truskawek.

Mam zagwostkę :) 10 dni trzymałem truskawki (4.5kg) w nastawie na osiągnięcie 5l wina. Dosładzałem na początku 550g cukru,po 4 dniach 350g i po 8 dniach 300g. Wszystko rozpuszczace w nastawie (w garnku). Nastaw z drożdżami i pożywką przygotowany na 16% super ruszył i po tych 10 dniach bąbelkował co ...
autor: MmUuNnIiOo
wtorek, 13 lip 2021, 12:06
Forum: Wytwarzanie Nalewek
Temat: Nalewka farmaceutów (mlekówka)
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 16031

Re: Nalewka farmaceutów (mlekówka)

A jeszcze chciałem zapytać, czy Wy rozcieńczacie tą nalewkę wodą? Po 5 tyg. i przefiltrowaniu wygląda świetnie, ale mocno zalatuje spirytusem i cytryną. W smaku czuć, że jest słodka i mleko nadało ciekawy posmak, ale...czuć też moc :)
autor: MmUuNnIiOo
niedziela, 11 lip 2021, 22:34
Forum: Wytwarzanie Nalewek
Temat: Nalewka farmaceutów (mlekówka)
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 16031

Re: Nalewka farmaceutów (mlekówka)

Jeżeli szukacie dobrego filtra, to polecam filtry bawełniane. Mogą być w stożku lub nakładane na pojemnik. Nalewka idealnie przefiltrowana za pierwszym razem. Ja używałem stożkowego filtra bawełnianego z Browinu i jestem bardzo miło zaskoczony :)
autor: MmUuNnIiOo
wtorek, 15 cze 2021, 11:37
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Jak zatrzymać fermentacje ? Wino półsłodkie.
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 4491

Re: Jak zatrzymać fermentacje ? Wino półsłodkie.

jakis1234 pisze:A słodsze wina mogą być trochę mocniejsze, słodycz maskuje alkohol. Przy truskawkach ustawiam sobie ilość cukru tak na 14%.
W sumie faktycznie tak jest. Pomyślałem o 12%, bo te dwa nastawy będa miały +/- właśnie 14%. Ale słodsze wino może być mocniejsze, więc zastosuje 14% drożdże madery :D
autor: MmUuNnIiOo
wtorek, 15 cze 2021, 09:16
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Jak zatrzymać fermentacje ? Wino półsłodkie.
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 4491

Re: Jak zatrzymać fermentacje ? Wino półsłodkie.

Mam dwa nastawy 5 i 20 l. Drożdży 12% nie znalazłem nigdzie w Internecie, a przecież ludzie robią słabsze wina :) spróbuję z tym ksylitolem w takim razie. Dzięki Panowie za porady :poklon;
autor: MmUuNnIiOo
poniedziałek, 14 cze 2021, 16:14
Forum: Wina Owocowe
Temat: Pierwsze Wino z truskawek.
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 5371

Re: Pierwsze Wino z truskawek.

Jakis1234 powiedzmy, że opieram się na tabelce zamieszczonej w pierwszych postach o wyrobie wina. Poczytałem trochę także w necie i przyjmuję "wstępnie" takie wartości.
autor: MmUuNnIiOo
niedziela, 13 cze 2021, 17:58
Forum: Wina Owocowe
Temat: Pierwsze Wino z truskawek.
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 5371

Re: Pierwsze Wino z truskawek.

Podpinam się pod pytanie.. Koledzy ciąglę szukam "złotego wzoru", na wyliczenie ile dodać cukru, wody i ile potrzebuję owoców. Czy możecie się wypowiedzieć na temat poniższego planu na nastaw 5l gąsior wina półsłodkiego z truskawek 12% ? * 4 kg truskawek, z których planuję otrzymać ... 2,8...
autor: MmUuNnIiOo
niedziela, 13 cze 2021, 11:48
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Jak zatrzymać fermentacje ? Wino półsłodkie.
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 4491

Jak zatrzymać fermentacje ? Wino półsłodkie.

Grupowicze mam pytanie :scratch: Mam w planach zrobić winko ok 12% (lekkie) truskawkowe. Drożdże z reguły występują w zakresie alkoholu 14-16%. Wylicze sobie cukier na 12% i tutaj pojawia się zagwostka. Czy można w jakiś inny sposób zatrzymać fermentację, niż przy wykorzystaniu pirosiarczynu potasu?...
autor: MmUuNnIiOo
środa, 9 cze 2021, 21:23
Forum: Wytwarzanie Nalewek
Temat: Nalewka farmaceutów (mlekówka)
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 16031

Re: Nalewka farmaceutów (mlekówka)

Grupowicze jutro będę nastawiał farmaceutów po raz pierwszy. Znalazłem pewną wskazówkę, że można dla lepszego smaku dorzucić laskę wanili. Czy ktoś z Was stosował taki dodatek i czy warto ? Ewentualnie jakaś alternatywa dla wanilii, która "podkreśli" smak w ciekawy, ale nie nachalny sposób?
autor: MmUuNnIiOo
poniedziałek, 7 cze 2021, 21:49
Forum: Przywitaj Się!
Temat: MmUuNnIiOo
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 1914

MmUuNnIiOo

Witam serdecznie :) Na forum trafiłem przypadkiem, w poszukiwaniu informacji o wyrobie wina oraz nalewek domowym sposobem. Jestem nowicjuszem w tym temacie, ale od 3 miesięcy bardzo mocno nakręconym na to, żeby zrobić dobre winko samemu 8-) Nawiązując do tematu alkoholi, to stale pogłębiam wiedzę o ...

Wyszukiwanie zaawansowane