Znaleziono 5 wyników

autor: mlody_cydrownik
sobota, 5 lis 2016, 14:26
Forum: Śmietnik
Temat: Pożywka dla drożdży do cydru/wina
Odpowiedzi: 0
Odsłony: 4530

Pożywka dla drożdży do cydru/wina

Chciałbym podsumować zdobyte informację nt dodawania pożywki do cydru w różnych wariantach: CYDR robiony z owoców: - z drożdżami do cydru: pożywkę dodajemy po 3-4 dniach od dodania drożdży - z drożdżami do wina: kiedy zwolni/ucichnie fermentacja CYDR robiony z soku kartonikowego: - z drożdżami do cy...
autor: mlody_cydrownik
środa, 2 lis 2016, 09:28
Forum: Cydr
Temat: Cydr z soku z kartonika
Odpowiedzi: 678
Odsłony: 278309

Re: Cydr z soku z kartonika

OK, w takim razie zamykam gąsior. Jeszcze jedna rzecz. Nie dodawałem pożywki do drożdży, dodać ją teraz czy za kilka dni? Jeżeli teraz warto dodać pożywkę to co zrobić z pianą ~1cm grubości, która powstała w gąsiorze? Wymieszać ją czy zebrać? Dodam, że cydr jest zrobiony z 1l soku wyciskanego z grus...
autor: mlody_cydrownik
wtorek, 1 lis 2016, 22:49
Forum: Cydr
Temat: Cydr z soku z kartonika
Odpowiedzi: 678
Odsłony: 278309

Re: Cydr z soku z kartonika

Cześć, mam dwa szybkie pytania. 1. Przy butelkowaniu cydru użyłem zwykłego cukru z Biedronki. Ilość cukru dodałem zgodnie z nabytą miarką (~płaska łyżeczka na 0,5 litra). Sęk w tym, że po 2,5 tygodnia od butelkowania cydr jest słabo nagazowany, przy nalewaniu nie powstaje żadna piana. W smaku jest O...
autor: mlody_cydrownik
piątek, 21 paź 2016, 19:57
Forum: Cydr
Temat: Cydr z soku gruszkowego lub truskawkowego, warto?
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 3890

Re: Cydr z soku gruszkowego lub truskawkowego, warto?

Ogólnie gustuje w słodkim cydrze, chociaż "słodki" to pojęcie względne. Cena za 5 litrów tłoczonego soku jest w granicach 30-40 PLN, w zależności od smaku. O ile dobrze pamiętam, gruszkowy można kupić za 30 PLN. Wcześniej napisałeś: "dodałbym do tego trochę soku z kwaśnych jabłek"...
autor: mlody_cydrownik
piątek, 21 paź 2016, 01:43
Forum: Cydr
Temat: Cydr z soku gruszkowego lub truskawkowego, warto?
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 3890

Cydr z soku gruszkowego lub truskawkowego, warto?

Zaczynam przygodę z cydr'owaniem :) Wystartowałem poza sezonem więc skupiam się na zbieraniu doświadczenia robiąc cydr z soku kartonikowego. Pierwsza partia całkiem fajnie mi wyszła z soku jabłkowego. Tutaj mam pytanie, czy ktoś z Was robił już cydr z soku z gruszek, truskawek lub śliwek? Trafiłem n...

Wyszukiwanie zaawansowane