Znaleziono 11 wyników

autor: misiek1
poniedziałek, 15 gru 2014, 08:33
Forum: Wytwarzanie Nalewek
Temat: Jak klarować nalewki domowymi sposobami
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 8849

Jak klarować nalewki domowymi sposobami

Witam wszystkich. Mam pytanie : jakie są domowe sposoby na klarowanie nalewek? Chodzi mi o inne niż grawitacyjne. Ostatnio wyczytałem na forum, że istnieje możliwość podgrzania / schłodzenia nalewki ale nie znalazłem żadnego szczegółowego opisu tych czynności. Czy mam to robić przy otwartym słoiku,c...
autor: misiek1
poniedziałek, 8 gru 2014, 19:05
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Jak klarować cytrynówkę
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 32227

Re: Jak klarować cytrynówkę

Kurczę zostawiłbym po jednej butelce 0,5 l na dłużej . A czy ktoś sprawdzał ile może nalewka na cytrusach najdłużej postać bez strat walorów smakowych? 2 , 3 lata a może dłużej? Dotrwała może komuś do 5 lat?
autor: misiek1
poniedziałek, 8 gru 2014, 11:31
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Problem z nalewką gruszkową
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 15483

Re: Problem z nalewką gruszkową

Wczoraj rozpocząłem nową nalewkę gruszkową-- inne gruszki,inna technika i inne stężenie alkoholu. Dzisiaj rano patrzę a w słoiku już pojawił się delikatny odcień ala żółty a i gruszki ładne, żółciutkie. Rokuje nadzieją na przyszłość. Mam nadzieję , że po 7 miesiącach jak będę otwierał słoik to się b...
autor: misiek1
poniedziałek, 8 gru 2014, 07:59
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Jak klarować cytrynówkę
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 32227

Re: Jak klarować cytrynówkę

Wychodzi na to , że mój pomysł z długim leżakowaniem nalewek jest lekko nie trafiony. A może mi ktoś, z szanownego grona forumowiczów, podpowiedzieć które nalewki z mojego zbioru muszą być pierwsze skonsumowane a które mogą zostać najdłużej? Są to: cytrynówka, mandarynkowa, wiśnia, malina, jeżyna, r...
autor: misiek1
niedziela, 7 gru 2014, 13:18
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Jak klarować cytrynówkę
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 32227

Re: Jak klarować cytrynówkę

Mam litrowe butelki po sokach - szklane. To wystarczy jeśli chodzi o cytrynówkę? Ale czy jeśli nalewki już sklarowane wleję w butelki po wódce i zakręcę je oryginalnymi korkami od wódki i wstawię do piwnicy w ciemne miejsce to wytrzymają mi z całym swoim dobrodziejstwem smaku i aromatu jakieś 8 czy ...
autor: misiek1
sobota, 6 gru 2014, 14:12
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Jak klarować cytrynówkę
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 32227

Jak klarować cytrynówkę

Witam. Mam mały problem z cytrynówką. Jest dość kwaśna i mętna a po kilku dniach mimo przefiltrowania przez filtr do kawy zbiera się na górze zawiesina. Przelałem wszystko z powrotem do słoików i czekam. W słoikach jest od 3 dni i zaczyna się już zbierać ta zawiesina na gorze. Czy jest jakiś sposób ...
autor: misiek1
sobota, 6 gru 2014, 06:38
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Problem z nalewką gruszkową
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 15483

Re: Problem z nalewką gruszkową

Czyli mam jej nie filtrować przed nowym rokiem? Do tej pory jest na parapecie nad grzejnikiem- mam ją tak zostawić do stycznia a później wstępnie przefitrować i do klarowania grawitacyjnego? Czy może przenieść oba te słoje z parapetu do piwnicy i tam niech 'zupka' czeka do stycznia? Przy grawitacyjn...
autor: misiek1
piątek, 5 gru 2014, 22:34
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Problem z nalewką gruszkową
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 15483

Re: Problem z nalewką gruszkową

Rozlałem wszystko na dwa słoiki, dolałem 0,7l płynu (pół na pół wody z wódką) i potrząsam energicznie tymi dwoma słoikami. Teraz już nie mam musu tylko dość gęstą zupę. Gruszki użyte to konferencje baaardzo dojrzałe bo od kupna do użycia jeszcze mi dobry tydzień na szafce dojrzewały. Soku dały, że s...
autor: misiek1
wtorek, 2 gru 2014, 19:45
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Problem z nalewką gruszkową
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 15483

Re: Problem z nalewką gruszkową

Cukier się zupełnie rozpuścił a gruszki dały bardzo dużo soku. I się od tego potrząsania rozpadły zupełnie bo je pokroiłem na małe kawałki tak ok 1-1,5 cm. W smaku to jest bardzo mocne że trudno wyczuć gruszkę. Może coś dać jak bym to teraz rozlał na dwa słoje i do każdego dodał po 0,5 l wody? Czy m...
autor: misiek1
wtorek, 2 gru 2014, 12:02
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Problem z nalewką gruszkową
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 15483

Re: Problem z nalewką gruszkową

Zalałem tak jak w przepisie czyli spirytus na pewno. Coś się już nie zmieściło ale nie pamiętam czy woda czy wódka bo słój ma niecałe 3 litry ale nie wiele zostało. Smakuje jak gruszki ze spirytusem bo próbowałem to co na górze - tą ala melasę.
autor: misiek1
wtorek, 2 gru 2014, 09:56
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Problem z nalewką gruszkową
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 15483

Problem z nalewką gruszkową

Witam wszystkich. Jestem tutaj nowy i mam nadzieję, że uda mi się przedstawić mój problem z sposób zrozumiały. Zacząłem robić nalewkę gruszkową według podanego przepisu: Składniki: - 1,5 kg soczystych gruszek np. klapsów ( użyłem konferencji) - laska wanilii - kora cynamonu - 3 goździki - 50 dag cuk...

Wyszukiwanie zaawansowane