Miód czwórniak wyrobienie cukru

Najdawniej znane, o wspaniałej tradycji, doskonałe napoje winne:)

Autor tematu
1pieter
10
Posty: 14
Rejestracja: niedziela, 20 maja 2018, 18:45
Podziękował: 1 raz

Post autor: 1pieter »

Witam jestem nowy na forum cho już nie raz z niego czerpałem informacje, a teraz proszę o poradę co do miodu czwórnaka.

32 dni temu nastawiłem brzeczkę miodową 10l syconą z drożdży coobra i startowy Baling wynosił 28 stopni, a planowana moc była zamierzona na 13%. dziś sprawdzałem to ma już tylko 5 balingów i tylko 9% mocy. zlać nastaw z butla( :o ) i dosłodzić jeszcze miodem, a potem znów do balona by osiągną planowaną moc? ale czy pierwsze zlanie nie przyhamuje już fermentacji?
przeglądałem forum ze dwie godziny i nie widziałem podobnego posta, nie wiem w jakie frazy to ująć by mi wyszukało co zrobić.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3779
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 457 razy
Re: Miód czwórniak wyrobienie cukru

Post autor: Doody »

Skąd wiesz, że nastaw ma 9% ???
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika

inblue
350
Posty: 389
Rejestracja: środa, 2 kwie 2014, 08:19
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Lokalizacja: Warszawa/Praga Płd.
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 307 razy
Re: Miód czwórniak wyrobienie cukru

Post autor: inblue »

1pieter pisze:proszę o poradę co do miodu czwórnaka.
[...]
planowana moc była zamierzona na 13%
W czwórniaku czwartą część stanowi miód. Cały miód już dodałeś, więc nie dodawaj go więcej, bo to już nie będzie czwórniak.
Nie rób nic tylko czekaj, aż cukromierz będzie pokazywał ok. -1 Blg. Wtedy miód zlej i zasiarkuj.
W rezultacie powinieneś mieć czwórniaka o mocy ok. 13% czyli tak jak chciałeś.
Prawdziwi twardziele piją naftę.

https://stop447.info/
#NieDlaRoszczeń

Autor tematu
1pieter
10
Posty: 14
Rejestracja: niedziela, 20 maja 2018, 18:45
Podziękował: 1 raz
Re: Miód czwórniak wyrobienie cukru

Post autor: 1pieter »

Dobrze tak zrobie. A przy tym 1blg nie bedzie już za wytrawne? Bo ludzie piszą, że zatrzymyja tak przy 3-4blg i im dobrze smakuje to się własnie zastanowiłem gdy u mnie jest już 5 blg to jak on dociągnie do tych 13%. A zlewac jak często? W książce Cieślaka pisze, że czym częściej tym szybciej dojdzie czyli jak czesto?
Awatar użytkownika

inblue
350
Posty: 389
Rejestracja: środa, 2 kwie 2014, 08:19
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Lokalizacja: Warszawa/Praga Płd.
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 307 razy
Re: Miód czwórniak wyrobienie cukru

Post autor: inblue »

Coś za coś - albo zakładany % alkoholu i mniej słodyczy, albo mniejszy % za to bardziej słodko.
Najlepiej jak będziesz próbował nastawu przy spadku co 1 Blg i przerwiesz fermentację, gdy uznasz słodkość za odpowiednią.
Do degustacji wystarczy łyżka stołowa pracującego nastawu - nie bój się, nie otrujesz się.
To jak smakuje ludziom, to ich sprawa. Może nie pisali o czwórniakach, lecz o trójniakach - mniejsza o to.
Twój miód ma smakować przede wszystkim Tobie.
Czwórniaki to trudny temat dlatego, że są to miody lekkie i wszystkie wady trudno ukryć.
Jeśli pojawi się np. w miodzie gorycz to może być problem - trójniaki pod tym względem są łatwiejsze w obsłudze.

Zlewanie (odciąg, ściąganie) - pierwsze napisałem kiedy zrobić.
Kolejne gdy miód się wyklaruje, następne mogą być co pół roku, lub rok.
Czwórniaki traktuje się jak wina lekkie, więc porady Cieślaka nie mają w tym przypadku zastosowania.
Możesz co najwyżej utlenić sobie miód, a smak takiego potrafi być trudny do przełknięcia. Dosłownie.
Prawdziwi twardziele piją naftę.

https://stop447.info/
#NieDlaRoszczeń

Autor tematu
1pieter
10
Posty: 14
Rejestracja: niedziela, 20 maja 2018, 18:45
Podziękował: 1 raz
Re: Miód czwórniak wyrobienie cukru

Post autor: 1pieter »

Dobrze dzięki za porady, nastawu się nie boje próbować. Co pomiar jakiś to smakuje jak się wyrabia - tak z ciekawości. ;)
Już mi się trochę rozjaśniło jak to prowadzić, ale i tak jeszcze będę miał parę pytań, bo jak dozbieram jeszcze parę słoików miodu będę wstawiał 30l trójniaka, chodź to pewnie w innym temacie zapytam.
Jeszcze raz dzięki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Miody Pitne”