Znaleziono 4 wyniki

autor: Michuł
niedziela, 12 sty 2020, 09:58
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Procesy w pierwszej destylacji
Odpowiedzi: 23
Odsłony: 7197

Re: Procesy w pierwszej destylacji

@aakk, ale do tego potrzebny jest dolny odbiór (u mnie OLM). Ja też podczas odbioru serca, przez cały proces odbieram 1krople/min z głowicy jako odpad, no i też stabilizuje 60 min. Wziernik powinien być zasypany do połowy (tak przynajmniej radził mój producent). Poza tym proponował bym wymienić wzie...
autor: Michuł
piątek, 3 sty 2020, 17:38
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Procesy w pierwszej destylacji
Odpowiedzi: 23
Odsłony: 7197

Re: Procesy w pierwszej destylacji

@defacto i pozostali koledzy. Od wczoraj moje posty z odpowiedziami na wasze wskazówki, pytania i uwagi nie były dodawane i prawdopodobnie zginęły gdzieś w czeluściach systemu. Jeszcze dzisiaj postaram się w jednym poście odnieść się do waszych wiadomości. Dziękuję za podjęcie mojego tematu. Pozdraw...
autor: Michuł
piątek, 3 sty 2020, 16:34
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Procesy w pierwszej destylacji
Odpowiedzi: 23
Odsłony: 7197

Re: Procesy w pierwszej destylacji

@aakk, tak jak mówisz. Z tej ilości przy odbiorze dolnym OLM wystarczy odebrać 100-150ml przedgonu. Dodatkowo zastosowałem się do wskazówki producenta, by opróżnić "jeziorka" przedgonu. Co sądzisz o moim pomyśle, by pozyskane 3,5L rozcięczyć do 20% i dodać całość do 20L świeżego nastawu cu...
autor: Michuł
czwartek, 2 sty 2020, 14:20
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Procesy w pierwszej destylacji
Odpowiedzi: 23
Odsłony: 7197

Procesy w pierwszej destylacji

Witam. Jako że pierwszy raz przeprowadzalem destylacje (kolumna aabratek 140cm z wypełnieniem pryzmatycznym + katalizator z wypełnieniem miedzianym + dolny odbiór) starałem się ściśle stosować do instrukcji producenta sprzętu. Cały proces przebiegał zgodnie z instrukcjami. Temp. ustabilizowala się n...

Wyszukiwanie zaawansowane