Znaleziono 7 wyników

autor: MichałB1989
środa, 27 lut 2019, 14:51
Forum: Wytwarzanie Nalewek
Temat: Grejpfrutówka z soku - pierwsza nalewka w życiu
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 8065

Re: Grejpfrutówka z soku - pierwsza nalewka w życiu

Witam, Wczoraj z teściem zrobiliśmy próbę nalewki odnośnie smaku - grejpfrut bardzo słabo wyczuwalny, dużo bardziej czuć smakowo i zapachowo cynamon. Doszliśmy do wniosku, żeby dodać szklankę soku z grejpfrutów i jak wyjdzie zbyt słodkie to wtedy dolewamy spirytus. Tydzień będzie się mieszało i prób...
autor: MichałB1989
środa, 20 lut 2019, 12:36
Forum: Wytwarzanie Nalewek
Temat: Grejpfrutówka z soku - pierwsza nalewka w życiu
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 8065

Re: Grejpfrutówka z soku - pierwsza nalewka w życiu

Witam, Mam kolejne pytania : Po zakręceniu takiego słoja z grejpfrutem - duży słój - odkręciłem raz na chwilkę dosłownie powąchać - błąd ? Jak to jest - taki słój po zakręceniu dopiero po kilku dniach odkręcam, aby sprawdzić ewentualnie smak nalewki + podjąć decyzję, czy zostawiam dalej, czy już zle...
autor: MichałB1989
wtorek, 19 lut 2019, 00:36
Forum: Wytwarzanie Nalewek
Temat: Grejpfrutówka z soku - pierwsza nalewka w życiu
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 8065

Re: Grejpfrutówka z soku - pierwsza nalewka w życiu

Witam, Jestem po pierwszych bojach i muszę przyznać, że mam mieszane uczucia, ale to skutek mojego niedopatrzenia :) Wstawię zdjęcia z efektami pracy - bardzo proszę o wszelakie opinie, podpowiedzi itp. itd. Pierwsza eksperymentalna nalewka okazała sie niewypałem! Cóż mogę powiedzieć totalnie bezmyś...
autor: MichałB1989
poniedziałek, 18 lut 2019, 16:44
Forum: Wytwarzanie Nalewek
Temat: Grejpfrutówka z soku - pierwsza nalewka w życiu
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 8065

Re: Grejpfrutówka z soku - pierwsza nalewka w życiu

Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego przepis mówi o wolnym wlewaniu spirytusu oraz nie wspomina o mieszaniu nalewki przez pierwszy tydzień. Nie powinno być tak, żeby mieszać zawartością? - może to tylko ma uzasadnienie przy tworzeniu trunków z owoców, a nie samego soku :) ?
autor: MichałB1989
poniedziałek, 18 lut 2019, 10:28
Forum: Wytwarzanie Nalewek
Temat: Grejpfrutówka z soku - pierwsza nalewka w życiu
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 8065

Re: Grejpfrutówka z soku - pierwsza nalewka w życiu

Witam, Po paru przemyśleniach zrobię następujące proporcje : - główna nalewka 0,75 l soku + 0,75 l spirytusu - nalewka eksperymentalna 0,25 l soku + 0,25 l spirytusu + laska wanilii + cynamon Pytanie dla bardziej doświadczonych osób : na taką łączną ilość nalewki 0,5l jaką dalibyście długość laski w...
autor: MichałB1989
poniedziałek, 18 lut 2019, 01:11
Forum: Wytwarzanie Nalewek
Temat: Grejpfrutówka z soku - pierwsza nalewka w życiu
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 8065

Re: Grejpfrutówka z soku - pierwsza nalewka w życiu

Jutro wieczorkiem zrobię 2 słoje :
Jeden sam sok + spirytus
Drugi sok + spirytus + najprawdopodobniej laska wanilii i ewentualnie korzeń imbiru.
Traktuję to jako eksperyment i naukę w robieniu nalewek. Z każdą kolejną będzie coraz lepiej :)
autor: MichałB1989
niedziela, 17 lut 2019, 16:15
Forum: Wytwarzanie Nalewek
Temat: Grejpfrutówka z soku - pierwsza nalewka w życiu
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 8065

Grejpfrutówka z soku - pierwsza nalewka w życiu

Witam serdecznie i pozdrawiam wszystkich nalewkowiczów. Zaczynam przygodę z nalewkami i jestem mega pozytywnie nakręcony na ten temat. Mam nadzieję, że bardziej doświadczeni twórcy pomogą przy pierwszej nalewce. Chciałbym zacząć od czegoś prostego i zdecydowałem się na grejpfrutówkę z soku. Przepis ...

Wyszukiwanie zaawansowane