Znaleziono 8 wyników

autor: mati0193
środa, 4 mar 2020, 16:14
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: padew.pl - opinie
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 9809

Re: Opinia o sklepie padew.pl

Dla mnie tolerancja cięcia bardziej mówi o tym, że długość może być różna od zamówionej o 2-3mm. Można dopisać, że rura pocięta jest jak kiełbasa i nie byłoby problemu;D No i wyszły kolejne problemy: jednozwojowa chłodnica do rury 70mm nie nadaje się, jest zbyt mało wydajna do tego żeby pracować z p...
autor: mati0193
środa, 4 mar 2020, 14:07
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: padew.pl - opinie
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 9809

padew.pl - opinie

Mam nadzieję, że trafiłem w dział. Jeśli nie to proszę przerzucić post do odpowiedniego Ostatnio spawałem kompletną kolumnę wujkowi i chciałbym się podzielić opinią na temat sklepu padew.pl. Nie wiem jak sytuacja wygląda w innych sklepach ale do tego mam następujące zażalenia: - Rury cięte są na pil...
autor: mati0193
niedziela, 25 mar 2018, 15:30
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Zapach kwiatowy w destylacie - rozwiązanie problemu
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 4146

Re: Zapach kwiatowy w destylacie - rozwiązanie problemu

@lesgo58 Nie raz czytałem kompendium wiedzy, które napisałeś i podlinkowałeś. Dla początkujących osób jest nieocenione. :respect: Post dotyczący nastawu jabłkowego też czytałem szukając rozwiązania swojego problemu. Przez to próbowałem odbioru przedgonu przy różnych stężeniach. Niestety nie mogłem s...
autor: mati0193
sobota, 24 mar 2018, 19:52
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Zapach kwiatowy w destylacie - rozwiązanie problemu
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 4146

Re: Zapach kwiatowy w destylacie - rozwiązanie problemu

@Pretender Problem nie leżał w procesie. Nic nie zmieniłem w sposobie prowadzenia rektyfikacji a mimo to osiągnąłem lepszy efekt. Ale niech Ci będzie. Próby prowadziłem na surówce o stężeniach 60 - 20%. 1. Grzanie na maks taboretem gazowym. Przy luźnych zmywakach nie zalewało, przy ubitych zalewało....
autor: mati0193
sobota, 24 mar 2018, 18:44
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Zapach kwiatowy w destylacie - rozwiązanie problemu
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 4146

Re: Zapach kwiatowy w destylacie - rozwiązanie problemu

@PETER29 Przeczytałeś cały mój poprzedni post? Miałem problem z przechłodzonym refluksem. Ociepliłem głowicę po to by pary idące w górę mocniej podgrzały spływającą flegmę. Być może gdybym miał dłuższy odcinek nad olm to flegma zdążyłaby się ogrzać na wypełnieniu ale u mnie widocznie to nie zachodzi...
autor: mati0193
sobota, 24 mar 2018, 16:30
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Zapach kwiatowy w destylacie - rozwiązanie problemu
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 4146

Re: Zapach kwiatowy w destylacie - rozwiązanie problemu

Mam na myśli izolację termiczną. Pokryłem całą głowicę otuliną do rur.
autor: mati0193
sobota, 24 mar 2018, 13:12
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Zapach kwiatowy w destylacie - rozwiązanie problemu
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 4146

Zapach kwiatowy w destylacie - rozwiązanie problemu

Stwierdziłem, że opiszę swój problem gdyż nie mogłem znaleźć podobnego na forum. Może ktoś będzie chciał popełnić taki błąd jak ja. Dla niecierpliwych, rozwiązanie jest oznaczone. Kilka słow wstępu: Mając już doświadczenie z produkcją domowych win, piw, cydrów i miodów pitnych zapragnąłem stworzyć s...
autor: mati0193
sobota, 25 lis 2017, 15:28
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Problemy z kolumną - Śmierdzi destylat
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 12689

Re: Problemy z kolumną - Śmierdzi destylat

Witam. Chciałbym odkopać temat, bo mam taki sam problem jak założyciel. Zbudowałem sobie kolumnę aabratek i strippingiem odebrałem już z nastawu 20 l alkoholu o mocy 85%. Były to moje pierwsze gotowania więc eksperymentowałem z grzaniem, obserwowałem stabilizację itp. Zawsze wyrzucałem pierwsze najg...

Wyszukiwanie zaawansowane