Znaleziono 13 wyników

autor: maszt
piątek, 21 wrz 2018, 11:02
Forum: Prawo a Produkcja Alkoholi
Temat: Czy takie działania byłyby legalne?
Odpowiedzi: 29
Odsłony: 16257

Re: Odp: Czy takie działania byłyby legalne?

Gorzej chyba z puzonami...? tapatalknięte Panie władzo, oświadczam iż raz do roku robię sobie olejki eteryczne metodą destylacji parą wodną, dałbym panu powąchać ale porozdawałem znajomym. Proszę pocałować mnie w zadek. A że obok aparatury mam 99 litrów wina z ziemniaka, to chyba do 100 litrów mogę...
autor: maszt
piątek, 21 wrz 2018, 10:35
Forum: Destylacja i rektyfikacja metodą pot still
Temat: Pytanie Techniczna - Chłodnica - Automatyzacja pędzenia
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 2915

Pytanie Techniczna - Chłodnica - Automatyzacja pędzenia

Czołem bimbrownicy! Piszę w takiej sprawie: Otóż mam małą melinkę w bloku, kiedyś znajdował się tam punkt ruchu, ale teraz ja to przejąłem i mam tam tajną bazę :D . W domu nie mogę pędzić za często bo baba się czepia i teściowie. Na ogół puszczałem jak tamci sobie do rodziny jeździli czy cuś. Na cod...
autor: maszt
niedziela, 26 sie 2018, 13:08
Forum: Wytwarzanie Nalewek
Temat: Nalewka grzybowa
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 3959

Re: Nalewka grzybowa

Wątek krótki ale ciekawy. Kmarian, dzięki za linka. Chociaż ja bardziej na spożycie pędzę. Te właściwości halucynogenne... Chyba ze dwa literki psoty poświęcę. Najwyżej odlecę na zawsze. :bardzo_zly: :bardzo_zly: :bardzo_zly: Dobrze że w piekle mają sporo kotłów, zrobi się z nich użytek :evil:
autor: maszt
czwartek, 23 sie 2018, 11:49
Forum: Wytwarzanie Nalewek
Temat: Nalewka grzybowa
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 3959

Nalewka grzybowa

Czołem psotnicy i psotnice. Przed momentem wpadl mi iście szatański :evil: pomysł. Co by się stało, gdybym zrobił napitok grzybowy ? Ostatnio swoje destylaty (przeważnie 70%) używam do nalewek z czego się da: Jabłka, Śliwki, Gruszki, Porzeczki etc... ale właśnie. Co by się stało, gdybym destylatem z...
autor: maszt
środa, 20 sty 2016, 07:56
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Pierwsze pędzenie
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 10869

Re: Pierwsze pędzenie

Jestem po pierwszym przepuszczeniu. Z około 4,2 litra wina wyszło mi 2 litry przeźroczystego płynu :) pierwsze 100 gram wylałem dla krasnoludków, a reszty wyszło około 2 litry. Rozlałem to do butelek po winie 0,75. W pierwszej butelce jak pobrałem próbkę miałem około 58-60% na voltomierzu. Końcówka ...
autor: maszt
niedziela, 17 sty 2016, 11:14
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Pierwsze pędzenie
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 10869

Re: Pierwsze pędzenie

Kurna olek. Trochę zeszło, trochę się u mnie pozmieniało - przede wszystkim stan cywilny i miejsce zamieszkania. Z tamtego psocenia nic nie wyszło... Ale za to w międzyczasie zrobiłem parę winek :) Ale nie o tym, sprzęt został zmodyfikowany - dorzuciłem dwa odstojniki i tak jak mówiliście, dałem chł...
autor: maszt
czwartek, 27 gru 2012, 10:33
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Pierwsze pędzenie
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 10869

Re: Pierwsze pędzenie

Wald pisze:Jak byś poczytał troszkę forum, wiedziałbyś, że wszystko jest w porządku.
Puszczaj towar, będzie wszystko dobrze :ok: .
Heh, dopiero teraz dotarłem do wątku o paście do butów :-)
autor: maszt
środa, 26 gru 2012, 12:43
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Pierwsze pędzenie
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 10869

Re: Pierwsze pędzenie

Hmm, hmm... no to siup w obroty, ale to jak mi koleżka podrzuci prodiż - pędzić chcę w garażu, nawet przygotowałem sobie stanowisko odpowiednie plus chłodzenie i odpływ wody. W kuchni to tylko tak zapodałem żeby wodę sprawdzić :).
autor: maszt
środa, 26 gru 2012, 12:03
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Pierwsze pędzenie
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 10869

Re: Pierwsze pędzenie

Mam jeszcze jeden problem. Mianowicie - wiadomo przed pędzeniem nowy sprzęt trzeba przepuścić "bez procentów" żeby się wszystko przeczyściło. No i mój problem... Dziś destylowałem kranówkę po raz piąty - do gara tak na oko 4 litry. Destylowałem do butelki 0,5 litra i mam problem następując...
autor: maszt
środa, 26 gru 2012, 00:32
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Pierwsze pędzenie
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 10869

Pierwsze pędzenie

Witam drodzy psotnicy. Piszę, ponieważ 29 lub 30 grudnia będę próbował po raz pierwszy w życiu pędzić. Najpierw sprzęt, który do tego użyję: 1) szybkowar jak na zdjęciu: http://www.picshot.pl/pthumbs/large/267589/547617_4119600477337_255583480_n.jpg 2) deflegmator: http://www.picshot.pl/pthumbs/larg...
autor: maszt
niedziela, 23 gru 2012, 10:52
Forum: Destylacja wina i piwa
Temat: Piwo -> Bimber
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 5453

Re: Piwo -> Bimber

Dzięki psotniku Pokrec za przekazane informacje. W takim razie zagłębię się za momencik w lekturę. Na razie mam zacierek przygotowany do przepuszczenia przez potstilla, to będzie niejako moje rozdziewiczenie w tej materii - psocę po raz pierwszy. Czekam jeszcze aż mi przyślą deflegmator, ale pewnie ...
autor: maszt
niedziela, 23 gru 2012, 10:34
Forum: Destylacja wina i piwa
Temat: Piwo -> Bimber
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 5453

Piwo -> Bimber

Witam. Nie wiem gdzie napisać więc piszę tutaj. Wczoraj podczas libacji alkoholowej :pije: Znaczy się kulturalnego upijania się wpadł mi do głowy pewien pomysł. Nie wiem czy da radę, i nie wiem gdzie zamieścić więc wrzucam w poczekalnię. Otóż... Co by było gdybym do potstillu zamiast nastawu wlał pi...
autor: maszt
sobota, 17 lis 2012, 21:27
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Maszt
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 1261

Maszt

Witam wszystkich destylujących. Jestem Konrad, ale każdy na mnie woła Maszt. Mieszkam w Radomiu. Wczoraj zrobiłem pierwsze kroki w dziedzinie wytwarzania alkoholu na swoje potrzeby :) Będzie to małe bimbałko na bazie grochu. W odpowiednim dziale podzielę się z Wami całym procesem od początku do końc...

Wyszukiwanie zaawansowane