Znaleziono 172 wyniki

autor: Marsaw30
środa, 11 lis 2020, 18:53
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Mieszacie zacier podczas fermentacji?
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 388

Re: Mieszacie zacier podczas fermentacji?

Myślałem, że może nie przerobią drożdże wszystkiego przez ten kożuch, ehh, tak to jest jak sie ma dłuższą przerwe.. czas nadrobić, dzięki panowie.
wtorek, 10 lis 2020, 22:47

Re: Mieszacie zacier podczas fermentacji?

Spoko,dzięki. U mnie sie robi czasem taki na 3cm grubości i mam wrażenie , że lepiej przemieszac, chociaż wcześniej tego nie robiłem ,bo tak zacier pracował ,że sam soe w sumie mieszał heh.
wtorek, 10 lis 2020, 21:33

Mieszacie zacier podczas fermentacji?

Panowie mieszacie zacier podczas fermentacji,zeby rozbić powstający na górze kożuch i wpuścić trochę powietrza, czy nie ?
środa, 15 lip 2020, 23:34
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Mój sposób na neutralny spirytus 96% na ZP
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 1792

Re: Mój sposób na neutralny spirytus 96% na ZP

:) nie ma problemu.
wtorek, 14 lip 2020, 19:01

Sorry, źle przeczytałem ;) no moim zdaniem jak już robić to coś dobrego, tymbardziej , że kukurydza nie jest droga a robimy chyba wszysxy to po to ,żeby sklepowych brudów nie pić , nie ? Nalewki też robię takie naturalne, że do 2 litrów dosypuję 100gr cukru max, reszta ma być smak owocu w jakim mace...
wtorek, 14 lip 2020, 18:22

Panowie oczywiście chodzi o 90% mocy alko,wtedy odcinam przy 2 gotowaniu a reszte to co w kotle wyrzucam bo praktycznie cały proces leci 96% mocy,raz moze po tym jak chciałem odebrać coś poniżej 90% na kolejne gotowania to było tego ok 100ml więc szkoda czasu. Nie widze sensu zbierania takiej ilości...
czwartek, 9 lip 2020, 04:25

Mój sposób na neutralny spirytus 96% na ZP

Witam. Ostatnio zmieniłem jedną rzecz ,by uzyskać dużo lepszej jakości spirytus ,który jest praktycznie bezzapachowy ,a mianowicie: przy 1 destylacji ciągnę tak jak większość do zera prawie, rozrabiam to z wodą na 30% mocy i gonię drugi raz z podziałem na frakcje i ciągnę do momentu aż zacznie kapać...
wtorek, 21 kwie 2020, 16:28
Temat: Oleisty bourbon po rozcieńczeniu...?
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 932

Re: Oleisty bourbon po rozcieńczeniu...?

No mętność napewno nie dodaje tu uroku, po drugie ,jakby byl tylko w strukturze oleisty to by było ok, piłem Jacka Single Barrel ,jest oleisty właśnie tak jak trzeba, tu chodzi o to ze widać z góry patrzac do słoika plame taka oleista, jakby coś się nierozpuściło a nie osama strukture całego trunku.
wtorek, 21 kwie 2020, 14:34

Re: Oleisty bourbon po rozcieńczeniu...?

Spieszyłem się i nie sprawdzałem mocy przed zalaniem, beczka nowa była, wcześniej robiłem bourbon ,rozcieńczyľem go tylko z inna wodą i był pięknię klarowny i nie zauważyłem żadnej oleistosci,to wygląda jakby troche paliwa sie nalało do wody.... może przez to , że za mocny był w beczce i sie różne z...
wtorek, 21 kwie 2020, 04:08

Oleisty bourbon po rozcieńczeniu...?

Witam, pierwszy raz mam taki problem. Po opróżnieniu beczki 2 litrowej po 4 miesiącach i rozcieńczeniu bourbonu z wodą przefiltrowaną britą, produkcik wyszedł lekko mętny i co najgorsze widac na górze oleisty nalot. Masakra. Nigdy tak nie miałem. Przed rozcieńczeniem produkt miał 78 %, rozcieńczyłem...
sobota, 7 mar 2020, 05:15
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: 91 % na ZP i nic wiecej
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 1761

Re: 91 % na ZP i nic wiecej

Zmieniłem wypełnienie na sprężynki i 96 procent na ZP leci bez problemu jak sie patrzy. Dzieki.
środa, 5 lut 2020, 18:11
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Zlecenie na kolumne półkową.
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 1618

Re: Zlecenie na kolumne półkową.

Widze, że firma inoxstill produkuje kompletne zestawy w różnych konfiguracjach ,ale pewnie nie polecacie? Chciałbym właśnie , żeby ktoryś z tych Panów zrobił dla mnie taki wypasiony zestawik :) napisałem, mam nadzieje , że odpiszą.
środa, 5 lut 2020, 14:57

Dzięki Panowie, odezwe sie do nich, lepiej zapłacić chľopakom z polskiego podwórka niż amerykanom ;) z automatyki zrezygnuje pewnie , ale chce mieć opcje grzania elektrycznego bo mi nie zawsze trzyma reduktor idealny płomień przez cały proces... pozdrawiam !
środa, 5 lut 2020, 10:19

No coś w tym stylu... zamierzam kupić still dragon ale jeśli ktoś w Pl jest mi w stanie zrobić coś porównywalnie dobrego to chętnie zlecę wykonanie kolumny. A zbiornik około 100l z grzaniem elektrycznym ,sterowanie automatyczne zmajstruja do tego ? Chodzi mi o kolumnę około 4 cale średnicy plus zbio...
środa, 5 lut 2020, 01:26
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Nalewka malinowa - moczyć maliny tydzień czy 3 miesiące?
Odsłony: 2386

Re: Nalewka malinowa - moczyć maliny tydzień czy 3 miesiące?

Ja trzymam 2 tygodnie, potem zlewam wszystko i ponownie zalewam niewielka ilością wódki i dodaje cukru wedle uznania i tak trzymam kolejne 3 dni i filtruje. Wychodzi petarda. Jeśli maliny straciły już swój kolor to znaczy , że oddały Ci już to co chciałeś ;)
środa, 5 lut 2020, 00:58

Zlecenie na kolumne półkową.

Macie kogoś godnego polecenia do wykonania kolumny półkowej ? Chodzi mi o sprzęt naprawdę wysokiej klasy.
środa, 15 sty 2020, 19:01
Temat: Jaka kukurydza?
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 1345

Re: Jaka kukurydza?

Ja do burbonu używam tylko takich płatkow kukurydzy, wychodzi idealnie, ale może poszukam i spróbuje zrobic na takiej ześrutowanej też.
środa, 15 sty 2020, 18:57
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Czy przedział między 90% a 60% nadaje się na nalewki?
Odsłony: 1890

Re: Czy przedział między 90% a 60% nadaje się na nalewki?

Dzięki, robiłem z żyta z lekkim dodatkiem cukru, wyszedł dobry towar, ale użyłem tylko spirytusu do nalewek, reszta poszło do beczki dębowej. Może jak przyjdzie sezon spróbuję Twojego przepisu. Pozdrawiam.
środa, 4 gru 2019, 07:28

Dzięki Panowie,już wiem co mam robić. Wychodzi na to ,że najlepiej użyć spirytusu, tak też myślałem, że te posmaki w niższym % mogą przeszkadzać, chyba ,że dopracować je węglem itd. Jednak to co pożądane na whisky niekoniecznie już nadaje się na różne smakówki. Zobacze jakiej klasy towar wyjdzie,jak...
wtorek, 3 gru 2019, 21:21

No właśnie tak chcę zrobić. Whisky to co innego ,ale na nalewki to tak myślałem,że może być troche nie bardzo... może odpuścić nalewki z tego słabszego i zalać tym beczke poprostu ? Wódkę dębową jakbym chciał zrobić to też rozcienczyć najpierw do 40% i do beczki,czy wlać spirytus rozrobiony do 70% ,...

Wyszukiwanie zaawansowane