Znaleziono 6 wyników

autor: Marek Zawiercie
wtorek, 23 paź 2018, 18:39
Forum: Sprawy Techniczne
Temat: Morderacja po raz nty
Odpowiedzi: 71
Odsłony: 28807

Re: Morderacja po raz nty

Dziękuję za informację!
autor: Marek Zawiercie
wtorek, 23 paź 2018, 17:36
Forum: Sprawy Techniczne
Temat: Morderacja po raz nty
Odpowiedzi: 71
Odsłony: 28807

Re: Morderacja po raz nty

Witam! Napisałem posta, który został odrzucony z powodu " naruszenia zasad pisowni". Z tego co widzę, nie jestem sam. Chciałbym poprawić tekst aby był zgodny z zasadami języka polskiego ale nie wiem gdzie zapisują się kopie. Przed wysłaniem potwierdziłem, że chcę takową zapisać. Czy możeci...
autor: Marek Zawiercie
środa, 3 paź 2018, 21:09
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Dosładzanie nastawu
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 2326

Re: Dosładzanie nastawu

Dałem ok. 10 kg owoców, drożdże Bayanus plus pożywka, 2 kg cukru w 2 litrach wody do zmiażdżonych owoców. Po oddzieleniu owoców zlałem zawartość do balona 20 l uzupełniając syrop z 2 kg cukru i 1,5 l wody. No i teraz nie wiem co zrobić żeby nie popsuć. U góry jest jeszcze piana a na dole dużo osadu....
autor: Marek Zawiercie
środa, 3 paź 2018, 20:25
Forum: Sprawy Techniczne
Temat: Jak uniknąć bana
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 3435

Jak uniknąć bana

Znalazłem listę zbanowanych użytkowników. Jako " świeżak" proszę o info. Co robić albo raczej czego nie robić żeby nie trafić na " czarną listę". Pozdrawiam!!! :D
autor: Marek Zawiercie
środa, 3 paź 2018, 20:15
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Dosładzanie nastawu
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 2326

Dosładzanie nastawu

Witam! Potrzebuję porady kogoś doświadczonego. Otóż 17.09. zrobiłem swój pierwszy nastaw z winogron. Do zhmievionych owoców dodałem drożdże, odżywkę i 2 kg cukru z zaplanowanych 5 kg. Po tygodniu oddzielilem owoce, płyn zlalem do balonu i uzupełniłem syrop z 2 kg cukru. Fermentacja nadal trwa chocia...
autor: Marek Zawiercie
niedziela, 30 wrz 2018, 17:30
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Marek Zawiercie
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 2539

Marek Zawiercie

Dzień dobry wszystkim!!! Mam na imię Marek. Zrobiłem swoje pierwsze 3 nastawy wina. Często zaglądałem do Was jako gość. Pora jednak zacząć czerpać i korzystać z Waszej mądrości i wiedzy jako ja a nie jakiś " no mame". Pozdrawiam koleżanki i kolegów winiarzy i cieszę się, że mogłem znaleźć ...

Wyszukiwanie zaawansowane