Manowar - ministill

Zwarte Urządzenia Rektyfikujące i nie tylko...
Awatar użytkownika

Autor tematu
manowar
950
Posty: 972
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 17:36
Krótko o sobie: I ain't no nice guy after all
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 213 razy
Kontakt:

Post autor: manowar »

To i ja się pochwalę moją maszynerią. Nic szczególnego, wyjątkowo wydajnego czy też dającego jakiś nadzwyczajny produkt (choć mam nadzieję, że prezentowany sprzęt poprawi jakość urobku). Jest to kompromis między moimi możliwościami lokalowymi a sprzętem, który pozwala uzyskać satysfakcjonującą mnie ilość produktu w akceptowalnym czasie i o przyzwoitej jakości. Jednym słowem MINISTILL.

Zbiornik - keg po PEPSI 18.9l . Do tego grzałka 2kw, zamontowany kranik spustowy. Ocieplenie ekranem do grzejników - 2 warstwy. Oczywiście stosuję regulator mocy grzałki - dokupiłem watomierz - no i wiem, że z moich 2kw grzeje 1750W
DSC_0113.JPG
Połączenie kega z kolumną - nakręcane.
DSC_0115.JPG
Kolumna - miedź 42 mm - 75 cm wypełnienia sprężynkami od pilipka. Pierwszy termometr na wysokości 25 cm, drugi pomocniczy - jakieś 20 cm pod głowicą. Wziernik taki jak widzicie - z rurki silikonowej (na samej wodzie go nie zalałem całego, zobaczymy jak będzie w normalnej destylacji.
DSC_0117.JPG
No i kilka szczegółów:
wziernik
DSC_0118.JPG
głowica + zaworek
DSC_0119.JPG
DSC_0121.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pierwszego nie przepijam, drugiego zresztą też, trzeciego i czwartego, i piątego też nie!
Na kolorowe drinki wiem, że jest teraz moda, dla mnie drink najlepszy to spirytus plus woda!

https://www.facebook.com/PiwniceRedutowe/ - moje przygody alkoholowe

W_TG
600
Posty: 643
Rejestracja: piątek, 27 gru 2013, 23:54
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 145 razy
Re: Manowar - ministill

Post autor: W_TG »

Myślę ze aparacik zostanie twoim przyjacielem.
Zerknąłem tez na tanie-pijanie i przyznaję że wciągnęło mnie. :klaszcze:
Alkohol nikomu nie rozwiązał problemów.
Ale wielu pomógł o nich zapomnieć.

bbaarrtt
30
Posty: 32
Rejestracja: wtorek, 10 gru 2013, 11:08
Ulubiony Alkohol: Własny. ;P
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 26 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Manowar - ministill

Post autor: bbaarrtt »

Po pierwsze - piękna aparatura, estetyczna i zgrabna. Po drugie - Jako użytkownik pepsi kega (obecnie SpirallStill) z przyszłościowymi planami przejścia na kolumnę spytam o kilka szczegółów. ;]

1. Ile "mniej-więcej" schodzi Ci czasu z cukrówkami przy tej szerokości kolumny?
2. Z tego co widzę na zdjęciach wieczko kega nie jest przyspawane do kega - nie masz problemów ze szczelnością (czytałem, że lepiej zaspawać, ale wtedy tracimy część uroków pepsi-kega)?
3. jaka jest łączna wysokość kolumny ( nie znalazłem w poście ;) )?
Awatar użytkownika

Autor tematu
manowar
950
Posty: 972
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 17:36
Krótko o sobie: I ain't no nice guy after all
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 213 razy
Kontakt:
Re: Manowar - ministill

Post autor: manowar »

Ad1 - szału nie ma. Przed upgradem odbierałem z prędkością 0,6l /h. Nastaw 4kg cukru + 15l wody - rozgrzanie ok 1h, stabilizacja 1h, przedgon 1h gon 3-3,5h, pogon - schodziło ponad 6h. Po ociepleniu i zmianie wypełnienia myślę i poprawie prowadzenia procesu myślę, że odbiór będzie w granicach 0,8l - 0,9l / h i zejdę z czasem do 5h na keg.

Ad2 - nawet nie myślałem o zaspawaniu wieka - ale to jest pewna myśl. Tego może na fotkach nie widać dokładnie, ale ciężar kolumny lekko ugina wieko i nie jest ona idealnie w pionie. Jednak mimo moich obaw nie rozszczelnia to zbiornika. Ach żebyś mi napisał tego posta pół roku temu to miałbym 2 kega :(

Ad3 - 75 cm wypełnienia + 25 cm głowicy. Na fotkach pewnie wygląda na wyższą bo stała na taborecie.
Pierwszego nie przepijam, drugiego zresztą też, trzeciego i czwartego, i piątego też nie!
Na kolorowe drinki wiem, że jest teraz moda, dla mnie drink najlepszy to spirytus plus woda!

https://www.facebook.com/PiwniceRedutowe/ - moje przygody alkoholowe
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria destylatorów Reflux”