Znaleziono 7 wyników

autor: Maniekkk
środa, 7 paź 2020, 09:01
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Kolumna- zalewa się- DM
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 2602

Re: Kolumna- zalewa się- DM

Odbierałem zwykle 20ml/minutę, próbowałem z odbiorem 18/m 16/m, nie było różnicy.
autor: Maniekkk
wtorek, 6 paź 2020, 17:10
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Kolumna- zalewa się- DM
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 2602

Kolumna- zalewa się- DM

Cześć, zabawę psocenie rozpocząłem 1,5 roku temu, przez ten czas trochę cukrowek już przerobiłem, ale pojawił się kilka miesięcy problem, który co jakiś czas wraca, a ja sobie nie umiem z nim poradzic, pisałem o nim już kilka razy na czacie, ale później to ginęło, a tutaj może uda się wreszcie dojść...
autor: Maniekkk
poniedziałek, 18 mar 2019, 15:03
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Pierwsza destylacja na kolumnie miedzianej
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 4670

Re: Pierwsza destylacja na kolumnie miedzianej

Nie miałem czasu wcześniej opisać jak to dalej poszło. Wyłączyłem listwę, odkręciłem osłonki grzałek i był jeden kabel poluzowany od górnej grzałki, podpiąłem i w ciągu trzech minut mi zalało, odpiąłem ją i zacząłem stabilizować. Problem był później, może problem to za duże słowo, ale miałem ponowni...
autor: Maniekkk
sobota, 16 mar 2019, 10:29
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Pierwsza destylacja na kolumnie miedzianej
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 4670

Re: Pierwsza destylacja na kolumnie miedzianej

Dokładnie tak to wygląda: https://destylatorymiedziane.pl/pl/kolumny-rektyfikacyjne/17-kolumna-rektyfikacyjna-premium-lmvm.html#/49-atrybut_zbiornik-30l/54-atrybut_dodatkowy_wl-3_4_cala_zaslepka_gr/63-atrybut_spust_cieczy-spust_3_4_cala_z_zaw/70-atrybut_dodatkowy_te-dodatkowy_termometr_/140-dodatkow...
autor: Maniekkk
piątek, 15 mar 2019, 23:59
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Pierwsza destylacja na kolumnie miedzianej
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 4670

Re: Pierwsza destylacja na kolumnie miedzianej

Grzałem jakieś 1800.
Oryginalnie zamontowany jest, między ovm a lm
autor: Maniekkk
piątek, 15 mar 2019, 14:05
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Pierwsza destylacja na kolumnie miedzianej
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 4670

Pierwsza destylacja na kolumnie miedzianej

Cześć! Jak wspomniałem w poście, w dziale ''Przywitaj się" wczoraj pierwszy raz destylowałem. Chciałem opisać jak przebiegał proces, ponieważ pod koniec miałem trochę problemow i zapewne popełniłem błędy, jutro chce zrobić drugie podejście już sprawniej. Wspomnę jeszcze raz, że mam kolumnę Prem...
autor: Maniekkk
czwartek, 14 mar 2019, 19:27
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Maniekkk
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 2050

Maniekkk

Cześć Wam! Na forum jestem codziennym obserwatorem od dwóch miesięcy, kiedy to zapragnąłem mieć swój sprzęcik :) Najpierw czytanie co wybrać, później w oczekiwaniu na sprzęt pogłębianie wiedzy teoretycznej. Dziś rozpocząłem swój pierwszy proces. Posiadam kolumnę premium od Zygmunta. Założę temat gdz...

Wyszukiwanie zaawansowane