Znaleziono 216 wyników

autor: maniek86
niedziela, 7 cze 2020, 14:01
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: Regulator od KaroLeszno-100%
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 4343

Re: Regulator od KaroLeszno-100%

Radius odkrył nowy talent...?
autor: maniek86
niedziela, 7 cze 2020, 12:05
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: Regulator od KaroLeszno-100%
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 4343

Re: Regulator od KaroLeszno-100%

Dzieki za info ale z kabelkami to u mnie cieżko...
Mozna spróbować złożyć takiego małego wariata :D
autor: maniek86
sobota, 6 cze 2020, 22:47
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: Regulator od KaroLeszno-100%
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 4343

Re: Regulator od KaroLeszno-100%

Na allegro wpisz "regulator mocy grzałki"
Najtańszy regulator bez wyświetlacza to 130 zl
autor: maniek86
sobota, 6 cze 2020, 22:14
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: Regulator od KaroLeszno-100%
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 4343

Regulator od KaroLeszno-100%

Używa ktoś regulatora od tego producenta?
Na allegro ma dobre opinie ale wiadomo ze moga byc ustawione.
autor: maniek86
piątek, 21 lut 2020, 12:41
Forum: Wędliny Domowe
Temat: Mała wędzarnia metalowa
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 4728

Re: Mała wędzarnia metalowa

Dziękuje, wiem ze jest zdrowiej i lepiej łatwiej ogarnać proces. Otwór 25 mm juz jest z boku aby podłaczyć DG.Ale ta paczka bedzie pożyczana znajomemu który uparcie twierdzi ze bedzie wędził na działce.
Ja przyznam ze sam mam dużo drewna ktore fajnie było by wykorzysta.
autor: maniek86
piątek, 21 lut 2020, 10:55
Forum: Wędliny Domowe
Temat: Mała wędzarnia metalowa
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 4728

Mała wędzarnia metalowa

Drzwi od szafy przerobiłem na wędzarko-grilla o wymiarach 430mm x 430mm wysoki na 860mm- tak wiem maleństwo ale takie cudo pasuje do mojego małego ogródka. Jaki długi zrobić kanał ...1.5 metra wystarczy? Jaki minimalny rozmiar rury dać ..? Wystarczy fi 76 mm ? Czy kanał koniecznie musi byc w podłodz...
autor: maniek86
piątek, 21 lut 2020, 07:13
Forum: Wędliny Domowe
Temat: Jakie to drzewo
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 14546

Re: Jakie to drzewo

Szukałem liści ale drzwo ronnie na podokłym terenie i wszystko wyglada jak marmolada. Znalazłem nasiona na dwóch gałeziach i wyglada coś ala jesion ale kora mi sie nie zgadza. Dlatego pomyślałem ze to może jawor...
autor: maniek86
czwartek, 20 lut 2020, 23:09
Forum: Wędliny Domowe
Temat: Jakie to drzewo
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 14546

Re: Jakie to drzewo

Rozpoznaje ktos moze jakie to drzewo po korze ? Bo po tym drugim zdjeciu to chyba tylko magik by rozpoznał :D
Znalazłem przeworcone drzewo i wyglada na jawor czy klon...
autor: maniek86
poniedziałek, 23 wrz 2019, 07:46
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Kolumna półkowa 2,5", - czy to ma sens?
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 6968

Re: Kolumna półkowa 2,5", - czy to ma sens?

Moja kolumna ma 2.5 " ale mam sita i kołpaki miedziane do segmentów. Znajomy chciał taki sam rozmiar fi 63 mm choc namawiałem go na wiekszy ale ma maly zbiornik tylko 25 L wiec został przy 2.5". Jak sam twiedzi czasem robi gin dla rodziny i nie potrzebuje wiecej. On wypalał sita i dał mi k...
autor: maniek86
niedziela, 22 wrz 2019, 10:36
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Kolumna półkowa 2,5", - czy to ma sens?
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 6968

Re: Kolumna półkowa 2,5", - czy to ma sens?

Mój szwagier ma w domu kopciucha (taki piec) i też sobie chwali... Półkowa z wyglądu tragedia, ale weź od szwagra flaszkę z jabłecznikiem lub śliwowicą i będziesz wiedział czy warto... za te pieniądze sam coś stworzysz... Zdziwiłbys się jak dobry alkohol wychodzi na tej brzydkiej kolumnie :lol: Mam...
autor: maniek86
niedziela, 27 sty 2019, 12:47
Forum: Zaciery i Nastawy
Temat: Zacier z orkiszu
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 3039

Re: Zacier z orkiszu

Jeśli masz płaszcz to nie ma sesnu filtrować, gotuj gęste. Natomiast do fitrowania używam się łuski ryżowej albo owsianej.
Mnie natomiast ciekawi smak takiej orkiszowej whisky, zwłaszcza po zakażeniu :D
autor: maniek86
czwartek, 17 sty 2019, 14:28
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Kolumna półkowa - DIY
Odpowiedzi: 370
Odsłony: 160591

Re: Kolumna półkowa - DIY

Pracowałem na sitach i kołpakach gdybym miał znów robić półki padło by na sita. Myśle ze ludzie patrzą na stilldragona a tam kołapaczki wygladaja :freak:
autor: maniek86
środa, 16 sty 2019, 20:46
Forum: Kolumny półkowe
Temat: Kolumna półkowa
Odpowiedzi: 1234
Odsłony: 442861

Re: Kolumna półkowa

Dzięki za zainteresowane. Ogólnie mam już półkową z KO, pięć segmentów i do tego kołapaki i półki miedziane. Wszystko piękne działa ale chyba przez prace nie moge patrzeć na nierdzewke :crazy: Wiem że segmenty miedziane nie wniosą już nic do smaku ale mój chory mózg nie przestaje myśleć o miedzi. Cz...
autor: maniek86
środa, 16 sty 2019, 17:08
Forum: Kolumny półkowe
Temat: Kolumna półkowa
Odpowiedzi: 1234
Odsłony: 442861

Re: Kolumna półkowa

Macie jakieś pomysły na wziernik do kolumny...? Mam zamiar zrobić miedzianą- dzieloną na złaczach tri clamp ale wziernik, nie muszą być duże wystarczy 38 mm. Zastanawiałem sie czy nie można jakoś przerobić złaczy mosieżnych albo czegoś takiego. Najczęściej używa sie złaczy : -sms - tri clamp - kołni...
autor: maniek86
wtorek, 1 sty 2019, 23:53
Forum: Miody Pitne
Temat: Trójniak z Miodu Leśnego
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 3255

Re: Trójniak z Miodu Leśnego

Z tego co mi wiadomo to tylko mierzenie blg da odpowiedz czy drożdze jeszcze pracują. Śmiesznie wygląda fermentacja burzliwa w miodzie to "pyka" sobie powoli, ja przywykłem do znacznie szybszej pracy drożdzy. Nie dalej jak dwa dni temu uczyniłem coś podobnego na miodzie leśnym ale dodałem ...
autor: maniek86
środa, 12 gru 2018, 22:24
Forum: Przepisy na Piwo Domowe
Temat: Piwo Pszeniczne
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 14639

Re: Piwo Pszeniczne

Mi ostatnio sypło się kaszy bulgur, żona lubi piwa kwaśne mało nachmielone. Jako że wciąż raczkuje w piwowarstwie swoje eksperymenty robie na bazie " to co zostało". Ostatnio była to wcześniej wspomniana kasza bulgur, efekt eksperymentu zaskoczył mnie bardzo pozytywnie,zasyp to 2 kg pale a...
autor: maniek86
środa, 12 gru 2018, 22:02
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Garnek z allegro
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 2732

Garnek z allegro

Rdza w garnku KO z allegro, udało sie usunąć ale co się napolerowałałem to już inna bajka. Rdza byla wzdłuż dolnej spoiny, na zdjeciu poniżej bedzie widać do jakiej wysokości był wlany kwas aby usunąć rudą :D . Ponato stal zaczeła barwić sie na niebiesko i bordowo co wskazuje sie jest niskiej jakość...
autor: maniek86
wtorek, 25 wrz 2018, 22:09
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Fermentacja mlekowa w produkcji destylatów zbożowych.
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 9433

Re: Fermentacja mlekowa w produkcji destylatów zbożowych.

Po długimi urlopie zastałem mój zakwas na chleb... w stanie rozkładu. Stał w lodówce ale zepsuł sie totalnie, piękna pleśń. Ale skąd nie wyrzuciłem :love:
50 % maki żytniej i 50 % kukurydzianej- zakwaszone zakwasem z tych samych zbóż. Zapach podczas fermentacji bajka, w sobote destylacja :)
autor: maniek86
wtorek, 25 wrz 2018, 21:45
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Okowita, czyli pszeniczna whisky słodowa.
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 13682

Re: Okowita, czyli pszeniczna whisky słodowa.

Łuska owsiana czesto stosowana jest przez piwowarów na wyspach. Sam bede testował za kilka tygodni ale do słodu żytniego.
autor: maniek86
poniedziałek, 13 sie 2018, 14:21
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Głowica aabratek czy głowica puszkowa?
Odpowiedzi: 131
Odsłony: 68485

Re: Głowica aabratek czy głowica puszkowa?

Nie jestem pewien czy to złacze sms, na zdjeciu wygląda na din.
autor: maniek86
czwartek, 2 sie 2018, 11:28
Forum: Warzenie Piwa
Temat: Piwo ze starego słodu Pale Ale
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 3354

Re: Piwo ze starego słodu Pale Ale

Pomimo starego słodu piwo wyszło ok, jak na pierwszy raz. Nie polecam natomiast chmielu "mosaic" daje posmsk multiwitamimy takiej rozpuszczanej w wyjdzie.
Mysle że dodatek enzymu nie wpłynołb na smak.
autor: maniek86
niedziela, 22 lip 2018, 22:47
Forum: Warzenie Piwa
Temat: Warzenie piwa latem? - czy jest sens
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 10394

Re: Warzenie piwa latem? - czy jest sens

Do małych warek 20-25 L piwowarzy używają też dużych toreb chłodzacych ktore podobnie jak lodówki okładaja lodem.
Zawsze mozna jeszcze piwa belgijskie warzyć tam niekiedy temperatura dla drożdzy to nawet 25 stopni.
autor: maniek86
poniedziałek, 18 cze 2018, 21:49
Forum: Warzenie Piwa
Temat: Piwo ze starego słodu Pale Ale
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 3354

Piwo ze starego słodu Pale Ale

Znalazłem w domu ok 5 kg słodu Pale Ale miał już dobrych kilka miesięcy ale było zawiniety w kilka worków. Zapach było ok, pleśni brak więc postaniwiłem zrobić swoje pierwsze piwko. 5 kg pale ale 200 g owsianki 250 g ryżu drożdze s-33 rok po terminie :crazy: chmiel mosaic do gotowania 40 g termin do...
autor: maniek86
środa, 13 cze 2018, 20:44
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Skórki z jabłek jako aromat do destylatu?
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 8395

Re: Skórki z jabłek jako aromat do destylatu?

Kilka tygodni temu robiłem gin, jałowiec jak i pocięte jabłko dałem na szczyt kolumny. Wyszedł przyzwoity trunek.
W taki sposób chce zrobić wódke o smaku jabłkowym. Weżne aby jabłko było świeże i twarde.
autor: maniek86
sobota, 9 cze 2018, 00:00
Forum: Kotły
Temat: Wpływ solanki na keg.
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 2831

Re: Wpływ solanki na keg.

Kilka miesięcy temu może sześć robiłem rurociąg przez ktory doprowadzana jest solanka- to dodatego do masła. Rury sa juz do wymiany, roztwòr juz zrobił swoje. Argon sprawdzany miernikiem łaczone też na poduszce argonu wszystko zgodnie ze sztuka a solanka i tak zjadła rury. W kegu masz dodatkowo cisn...
autor: maniek86
piątek, 8 cze 2018, 23:14
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Fermentacja mlekowa w produkcji destylatów zbożowych.
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 9433

Re: Fermentacja mlekowa w produkcji destylatów zbożowych.

Nie kusi :scratch: Ale w palnie mam zrobić "łyski" zbożową jęczmienna zakwaszkną zakwasem kukurydzianym. Owy zakwas wystartował na łyżce zakwasu żytniego ktorego używam do pieczenia chleba. Do takiego ekspertmentu popchnoł mnie wcześnjejszy trunek mianowicie destylat z kaszy jeczmiennej za...
autor: maniek86
piątek, 8 cze 2018, 23:00
Forum: Bimbrownia
Temat: Wódka na wesele
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 6945

Re: Wódka na wesele

Dzis znajomi pod meczyk kupili "chłopska czysta" fajne wódka, sam mam przyjecie weselne pod koniec sierpnia i na ta wódka chyba sie zdecyduje. Myślałem jeszcze nad "stumbras" ta z kłosem też nie jest kulawa a poleciła mi ja siostra
autor: maniek86
wtorek, 1 maja 2018, 21:44
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Fermentacja mlekowa w produkcji destylatów zbożowych.
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 9433

Re: Fermentacja mlekowa w produkcji destylatów zbożowych.

Po mojemu grzybki z sera mocno zdemolują zapach i smak zacieru. Zero posmaku grzyba, wręcz przeciwnie żyto z pszenica dało fajny efekt. Celowo nie dawałem narazie szczapek aby sprawdzić "goły" smak, narazie jestem zadowolony. Ciężki posmak gałki muszkatołowej, odrobinę pieprzny ale koniec...
autor: maniek86
wtorek, 24 kwie 2018, 11:18
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Fermentacja mlekowa w produkcji destylatów zbożowych.
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 9433

Re: Fermentacja mlekowa w produkcji destylatów zbożowych.

Dziś to już jest poezja pachnie dżemem owocowy, jeśli choć część tego aromatu dostanie się do destylatu to będzie super. Doody ja staram się wyciągnąć maksimum smaku że zboża, nie ze słodu. Eksperymenty prowadzę na małych porcjach zacieru zatem nawet jak coś pójdzie nie tak to nie szkoda. Naturalnie...
autor: maniek86
poniedziałek, 23 kwie 2018, 21:15
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Fermentacja mlekowa w produkcji destylatów zbożowych.
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 9433

Re: Fermentacja mlekowa w produkcji destylatów zbożowych.

Ser pleśniowy Saint Agur(szaro-niebieska pleśń) dodałem do zacieru z żyta i pszenicy, zapach z fermentatora coraz ciekawszy, czuć coraz więcej owoców. Dody pisałeś że zacierasz ostatnio dużo jęczmienia, spróbuj zrobić zakwas na żurek, poczekaj na pleśń i zakażaj. Ja narazie muszę przerwać zacieranie...
autor: maniek86
niedziela, 22 kwie 2018, 17:30
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Fermentacja mlekowa w produkcji destylatów zbożowych.
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 9433

Re: Fermentacja mlekowa w produkcji destylatów zbożowych.

Myślę że dałem odpowiednią ilość dundru, drożdże po dwóch godzinach ruszy jak szalone. Dobrze że wstawiłem zacier pod prysznic bo wykipiało, był odkryty ale mało to dało. Zapach winy oczywiście kwaśny ale też ciężko miodowy.
autor: maniek86
niedziela, 22 kwie 2018, 14:29
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Fermentacja mlekowa w produkcji destylatów zbożowych.
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 9433

Re: Fermentacja mlekowa w produkcji destylatów zbożowych.

Naturalnie że zadam relacje z moich wypocin. Wczoraj zatarłem 6 kg kaszy jęczmiennej a zakwasiłem dundrem z zacieru żytniego- mega kwaśny. Liczę że dunder wzbogaci smak destylatu. W chwili obecnej zacieram 4 kg mąki żytniej i 2.5 kg mąki pszennej, będę zakwaszać dundrem z zacieru żytniego ale dodam ...
autor: maniek86
niedziela, 22 kwie 2018, 10:57
Forum: Bimbrownia
Temat: Beczka autorskiej Starki
Odpowiedzi: 140
Odsłony: 72532

Re: Beczka autorskiej Starki

Pszenną myślałem zrobić na zakwasie żytnim i do tego dodać może ser pleśniowy..? Sam destylat z pszenicy jest słodki ale taki jak by bez ciała- moje odczucia smakowe. Pomyślałem żeby może go trochę podkręcić. Wczoraj na półkowej pogoniłem zacier o którym pisałem wcześniej tj żytni.Przetrzymany dwa d...
autor: maniek86
sobota, 21 kwie 2018, 11:55
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Fermentacja mlekowa w produkcji destylatów zbożowych.
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 9433

Re: Fermentacja mlekowa w produkcji destylatów zbożowych.

Fiflak kosztowałeś może whisky Glengllasaug Revival? Wydaje mi się że tam jest taka kremowość- fermentacja mlekowa albo dodają płatków owsianych dla zacieru :D Kilka miesięcy temu destylowałem zacier z kukurydzy 80% i żyto 20%, destylat leżakowała z dębem i wiśnia. Jest tam nuta lakieru do drewna, k...
autor: maniek86
czwartek, 19 kwie 2018, 10:34
Forum: Bimbrownia
Temat: Beczka autorskiej Starki
Odpowiedzi: 140
Odsłony: 72532

Re: Beczka autorskiej Starki

Kwik44 próbowałaś zakwaszać czy infekować zacier z mąki pszennej?Dls mnie opcje są dwie zakwasić zakwasem pszenicznym albo żytnim. Mam zakwas żytni na chleb ma około 3 miesięcy, wczoraj dałem część do większego słoja i zacząłem namnażać. Zaryzykuję i poczekam na ten sławny kożuch zobaczymy co wyjdzi...
autor: maniek86
środa, 18 kwie 2018, 11:24
Forum: Bimbrownia
Temat: Beczka autorskiej Starki
Odpowiedzi: 140
Odsłony: 72532

Re: Beczka autorskiej Starki

Dziś rano przykrego zapachu praktycznie brak, wraca powoli do takiego jaki miał w pierwszej dobie fermentacji. Jeśli mi nie podejdzie to przerobie to na spirytus. Następnym razem spróbuje zakwasić dundrem, choć przyznam że chciałbym osiągnąć smaki owocowe. Tylko ten kożuszek jakiś mnie odpycha :sile...
autor: maniek86
wtorek, 17 kwie 2018, 22:44
Forum: Bimbrownia
Temat: Beczka autorskiej Starki
Odpowiedzi: 140
Odsłony: 72532

Re: Beczka autorskiej Starki

kwik44 pisze:Boś nie zakwasił...
Żur sam się zakwasza, jak by tak podtrzymać trochę dłużej po skończonej fermentacji..? Może coś z tego będzie?
Jak zakwaszałeś? Zakwasem jak na żur, kwaskiem cytrynowym, cytryną ? Jakie proporcje i jaki efekt końcowy?
autor: maniek86
wtorek, 17 kwie 2018, 20:40
Forum: Bimbrownia
Temat: Beczka autorskiej Starki
Odpowiedzi: 140
Odsłony: 72532

Re: Beczka autorskiej Starki

Ośmieliłem się zatrzeć mąke żytnia 5 kg i kukurydzę 1.5 kg w celu zrobienia starki. Wiem w oryginale nie ma kukurydzy :scratch: Zapach z fermentatora przez pierwsze 24h fajny zbożowy, miodowy, siano i trochę jakby czarna czekolada albo palony słód. Po 48h to jest tragednia, pierwsze co zrobiłem rano...
autor: maniek86
wtorek, 17 kwie 2018, 14:12
Forum: Alembiki
Temat: Wybór Alembika - Alquitar Three Bodies czy Łabędzia szyja?
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 12853

Re: Wybór Alembika - Alquitar Three Bodies czy Łabędzia szyja?

Oglądnij film dobrze a zobaczysz że część jest łączona za pomocą spawarki. Może też połączyć miedź z KO ,a jak mniemam masz kocioł tj keg z szeroki wlewem. Zatem kołnierz nierdzewny a reszta z miedzi .Chyba że źle odczytałem Twojego posta.
autor: maniek86
sobota, 14 kwie 2018, 09:00
Forum: Alembiki
Temat: Wybór Alembika - Alquitar Three Bodies czy Łabędzia szyja?
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 12853

Re: Wybór Alembika - Alquitar Three Bodies czy Łabędzia szyja?

Fiflak myślę że Zygmunt może Ci wyspawać takie cudo. Kołnierz KO i do tego duży dzban miedziany albo coś w tym rodzaju. Mi też marzy się takie cudo, może nieco inny kształt https://youtu.be/QvkkxCKw_6U

Wyszukiwanie zaawansowane