malmar1

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
malmar1
2
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 5 mar 2023, 22:04
Podziękował: 9 razy

Post autor: malmar1 »

Witam i serdecznie pozdrawiam wszystkich powoli pędzących (przez życie) :witam:
Poziomki (marnujące się w ogrodzie) zmusiły mnie do zainteresowania się podstawami gorzelnictwa, więc przytupałam na forum i od dłuższego czasu cierpliwie podczytuję, ucząc się tego, czego w rozmowach z dziadkiem pominęłam (i już nie nadrobię).
Mam ogród, sporo roślin, z których do niedawna tworzyłam przetwory dla dzieci - soki, dżemy, kompociki. Dzieci już dorosły, smaki im się zmieniły a mnie zrobiło się żal marnujących się owoców. Nalewki wydały się sensownym kierunkiem, a poziomkówka położyła mnie na kolana. Pyszna.
Tylko miałam mały kłopot z zaopatrzeniem w spirytualia - co ja ze sklepu z flaszeczka pod pachą wychodziłam, to zawsze jakaś znajoma twarz się pojawiała. I lekki zonk - np. sąsiadka z mlekiem - ja ćwiartka spirytusu, koleżanka wózek z warzywami - ja biała żubrówka w ilości litra. Stwierdziłam, że wstydu po wsi robić sobie nie będę i sama se wyprodukuję, co mi potrzebne. Teorię znam, od Was mogę uczyć się bez końca :respect:
Mam 30 litrowego kega, katalizator 30 cm zasypany miedzią, kolumna 100 cm zasypana KO od szymonli i głowice aabratek. Termometry w kegu, 10 półka i głowica - doprowadzają mnie szału, bo oszukują. Od niedawna korzystam z regulatora napięcia i mam z niego jedną sondę obecnie na 10 półce. Trochę się rozpędziłam i już myślę o rozbudowie pod zbożówki, bo Małż pija tylko whiskacze.
Pozdrawiam wszystkich (ale szczególnie ciepło tych z okolic Nowego Sącza i Łącka -sąsiadka zza miedzy)
koncentraty wina
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2581
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 235 razy
Otrzymał podziękowanie: 453 razy
Re: malmar1

Post autor: jakis1234 »

Witamy kolejną przedstawicielkę płci pięknej.
Uważaj, to hobby bardzo wciąga, ale efekty są rewelacyjne.
Powodzenia.
Pozdrawiam z opolskiego.
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2918
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 552 razy
Re: malmar1

Post autor: Góral bagienny »

Witam Sąsiadkę :D
Weekendy spędzam nad J. Rożnowskim.
Powodzenia :ok:
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D

HeniekStarr
600
Posty: 632
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 02:57
Podziękował: 182 razy
Otrzymał podziękowanie: 121 razy
Re: malmar1

Post autor: HeniekStarr »

Cześć malmar1,
Termometry oszukują czyli co? Pokazują inną temperaturę każdy? Jeśli zamienisz je miejscami w kolumnie? Wrzuć wszystkie do gotującej się wody i będziesz miała obraz, który o ile oszukuje.
Skaczą wskazania? Nie są stabilne?
online
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3838
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 463 razy
Re: malmar1

Post autor: Doody »

Witaj koleżanko, powodzenia :ok:
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika

kamilasta
450
Posty: 450
Rejestracja: poniedziałek, 30 sie 2021, 15:09
Krótko o sobie: Robię to, co sprawia mi radość, staram uczyć się na błędach i odpuszczać sprawy, na które nie mam wpływu, często się uśmiecham i śmieję do utraty tchu. Żyję.
Ulubiony Alkohol: wszystko co owocowe
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 56 razy
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: malmar1

Post autor: kamilasta »

I ja witam cieplutko koleżankę. Super, że coraz więcej dziewczyn zabiera się za to hobby. Czytaj, pytaj, wszyscy chętnie pomogą :)
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Wszystko, co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: malmar1

Post autor: rozrywek »

Witaj Malwinko.
Bardzo fajnie że rozpędzasz się pod zboża. To bardzo dobry kierunek.
.opisz dokładniej o co kmon z tymi termometrami, jak wszystkie wariują to trzymaj się tego na 10ej półce.

Ps: poziomków jest do zbierania od cholery, pierdolca idzie dostać, zamień poziomki na śliwki.
Od śliwków tak krzyż nie boli.

O tych sokach, kompotach i innych przetworach napisz więcej, w tym jest potencjał.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

Autor tematu
malmar1
2
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 5 mar 2023, 22:04
Podziękował: 9 razy
Re: malmar1

Post autor: malmar1 »

HeniekStarr pisze:Cześć malmar1,
Termometry oszukują czyli co? Pokazują inną temperaturę każdy? Jeśli zamienisz je miejscami w kolumnie? Wrzuć wszystkie do gotującej się wody i będziesz miała obraz, który o ile oszukuje.
Skaczą wskazania? Nie są stabilne?
Zwykłe termometry tablicowe - po 1,5 godzinnej stabilizacji pierwszego pędzenia zorientowałam się, że coś nie gra. Po zakupie sprawdziłam w ciepłej wodzie z termometrem kuchennym, takim z sondą do mięsa i temperatury się pokrywały. Ale tak powyżej 50 stopni rozpoczyna sie rozjazd wskazań. Przy wrzątku jeden wskazuje 94,8, drugi 95,2. Oba są opisane (korekta) i generalnie interesuje mnie już tylko zmiana temperatury. Ten, który zaniża o 5,2 ląduje na głowicy, bo dodatkowo skaczą wskazania o 0,2 - 0,3, chociaż termometr na 10 ani drgnie. Choć może to wina hydroforu?
Awatar użytkownika

Kasko
300
Posty: 300
Rejestracja: sobota, 22 gru 2018, 22:18
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 43 razy
Re: malmar1

Post autor: Kasko »

Fajnie, że coraz więcej kobiet jest wśród nas. Słusznie zauważyłaś, hydrofor również może być przyczyną takich wskazań termometrów. Jeśli ten na 10 półce wskazuje najlepiej to pozostałymi nie przejmuj się zbytnio one mają jedynie zobrazować proces. Ten w zbiorniku wskazuje mi zbliżającą się destylację(rektyfikację)jak również zbliżający się koniec,na ten w głowicy prawie w ogóle nie spoglądam ale za to 10półka jest sercem procesu. Powodzenia.

Autor tematu
malmar1
2
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 5 mar 2023, 22:04
Podziękował: 9 razy
Re: malmar1

Post autor: malmar1 »

rozrywek pisze:Witaj Malwinko.
Uwielbiałam Brombę, to może być Malwinka (ale z chrztu to Marta)
rozrywek pisze: Ps: poziomków jest do zbierania od cholery, pierdolca idzie dostać, zamień poziomki na śliwki.
Od śliwków tak krzyż nie boli.
Od poziomków krzyż nie boli, jak zbierasz na czworakach. A śliwków zbieranie to u mnie skakanie po drzewie jak nie przymierzając Tarzan - a mam lęk wysokości, słuszny wiek i tuszę też słuszną. Wiesz, jak to wygląda? :crazy:
rozrywek pisze:O tych sokach, kompotach i innych przetworach napisz więcej, w tym jest potencjał.
Spróbujmy z tym potencjałem - przecier/dżem z dyni +ananas, lub dynia + pomarańcza. Miało być nadzienie do drożdżówek, ale rodzina odmówiła współpracy (tzn. żreć nie będą).
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czwartek, 23 mar 2023, 10:34 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”