Mała ilość odbioru serca. 11ml/min

Otrzymywanie spirytusu z wykorzystaniem kolumn rektyfikacyjnych.
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy

Post autor: masterpaw2 »

łmarko pisze:
Ja nigdy nie zrezygnuję z Cu, jak piszą ma być to jest

Kto ze świadomych w temacie pisze, że do cukrówek jest niezbędna??? Cytat proszę!
łmarko pisze:dlaczego czuć jajami :(
Sory, ale umyć wystarczy :hahaha:
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Mała ilość odbioru serca. 11ml/min

Post autor: PETER29 »

Masterpaw2 pomijając czy miedź czy KO jak wymiana ich wpłynie na zwiększenie odbioru destylatu bo o tym jest temat.
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Mała ilość odbioru serca. 11ml/min

Post autor: lesgo58 »

łmarko pisze:Witam!
Ja nigdy nie zrezygnuję z Cu, jak piszą ma być to jest, a nie, że później są pytania dlaczego czuć jajami :( . Cu wkładają w aparaty amerykanie, w postaci zwiniętej siatki, a słynni Bimbrownicy mają baniaki z Cu.
Pozdrawiam.
Amerykańców zostawmy w spokoju, bo oni mają swoje za uszami. Gdy już się trochę pozna na pędzeniu zgodnie ze sztuką to się okazuje że oni raczej za wyrocznię nie bardzo mogą uchodzić. A już nie Ci co to ich pokazują w TV'u. :D
Cu ma sens tylko w niektórych przypadkach. Są zwolennicy są też przeciwnicy. Za i przeciw jest tak dużo, że można by założyć osobne forum, żeby to wszystko opisać.
Jednak mogę Ci zagwarantować jedno. Gdy zrobisz nastaw cukrowy zgodnie ze sztuką to do rektyfikacji miedź jest całkowicie zbędna. Zapachy jajowe są spowodowane raczej błędami przy robieniu nastawu. Czasami też z powodu użycia felernych surowców.
Powiem Ci jeszcze jedno - mając Obniżony Odbiór to aromaty jajowe można wyeliminować nawet bez użycia miedzi. Też było opisywane na forum.
Możliwości jest sporo.
Tak jak wspomniał szlumf opisz swój proces włącznie z robieniem nastawu a na pewno znajdziemy sposób aby Ci podpowiedzieć jak zaradzić zapachowi jaj. Podpowiemy też jak zrobić abyś miał mocniejszy spirytus. No chyba, że Twoim targetem jest spirytus o tak małym voltażu. ;)
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

łmarko
100
Posty: 124
Rejestracja: niedziela, 28 gru 2014, 00:25
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: Mała ilość odbioru serca. 11ml/min

Post autor: łmarko »

Odpowiadając na posty, chcę zaznaczyć, że trzeba czytać ze zrozumieniem, 95% w ciemno :?: , później są pytania dlaczego czuć jajami :?: Gdzie pisałem że otrzymuję 95% /95 w ciemno :?: / lub, że moje nastawy czuć jajami /są pytania?/. Po za tym, chwaląc się na tym forum, to zaraz dostaniesz zjebkę od "profesorów", którzy mają więcej postów od Ciebie. Chcę zaznaczyć, że nie potrzebuję rad jak mam zrobić nastaw i prowadzić proces destylacji czy rektyfikacji, tą wiedzę już zdobyłem między innymi na tym forum oraz rad kolegi lesgo i innych i tu :respect: .
A miało być tylko o wymianie Cu na SP :D Czy to zwiększy odbiór destylatu. masterpaw nie uzasadnił tej wymiany :?:
Są zwolennicy Cu jak i bez, do cukrówek i spirytusu ze zbóż, a robię, to używam do pierwszego pędu Cu i tak już zostanie.
masterpaw- myję, używam tej samej wody po chłodzeniu aparatury do kąpieli / cała rodzina 6 osób/ następnie pomywam naczynia, dalej myję podłogi a na koniec spłukuję kibel :D starczy.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Mała ilość odbioru serca. 11ml/min

Post autor: masterpaw2 »

łmarko pisze:Odpowiadając na posty, chcę zaznaczyć, że trzeba czytać ze zrozumieniem
No właśnie, ze zrozumieniem!
wowa50 pisze:A korzystając z okazji podpytam jeszcze w temacie miedzi- poczytałem na forum ( destylacja-bez-miedzi-t13526-20.html) że wielu odchodzi od katalizatora z wypełnieniem miedzią- zasypując dodatkowo sprężynkami KO.
Zastanawiam się czy nie spróbować -szczególnie że mam 20cm wypełnione pociętymi rurkami Cu ....
proszę o ewentualne przeniesienie postu do odpowiedniego tematu
GDZIE NAPISAŁEM , że wymiana pociętych rurek miedzianych na SP KO zwiększy prędkość odbioru, NO GDZIE??
masterpaw2 pisze:To nawet się nie zastanawiaj, tylko wymień pocięte rurki Cu na SP KO.
Bo z pewnością nie tu!
@łmarko, @PETER29, uczepiliście się czegoś, czego w ogóle nie napisałem!
Podtrzymuję z całą świadomością, radę którą dałem kol. wowa50, aby mając 100cm SP KO + 20cm pociętych rurek Cu, te ostatnie wymienił na SP KO. Przy jego stosunkowo niskim zasypie, taka zmiana wpłynie in + na jakość urobku, nie PRĘDKOŚĆ ODBIORU.
@łmarko, "starczy" to co najwyżej uwiąd :ok:
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

wowa50
30
Posty: 46
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 20:44
Podziękował: 5 razy
Re: Mała ilość odbioru serca. 11ml/min

Post autor: wowa50 »

z jednej strony jestem Panowie zażenowany, że wywołałem niechcący taką utarczkę między fachowcami...ale z drugiej strony fajnie
bo my -ciągle się uczący -mogliśmy znowuż czegoś się douczyć! ;)
więcej takich polemik poproszę!!!!
na pewno spróbuję tego wypełnienia bez Cu- najlepiej z tego samego nastawu raz z Cu a raz z Ko
a i podparcie chyba wykonam chociaż mam obawy o uszczelnienie- może lepiej wiekszy otwór -drut z Ko + wężyk silikonowy? proszę o podpowiedź....i dzięki że ...jest takie fajne forum...:)
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Mała ilość odbioru serca. 11ml/min

Post autor: masterpaw2 »

@wowa50, żeś kolego niczego nie wywołał, po prostu takie sytuacje się czasami zdarzają, gdy ktoś przeczyta bez zrozumienia i później broni jak lew swojej niby racji. Wszyscy popełniamy błędy, ale już tylko nieliczni potrafią się do nich przyznać.

Jak już będziesz wiercił (a zakładam, że tak będzie), to zrób stosunkowo małe otworki, a śrubki pod podparcie uszczelnij taśmą teflonową, ewentualnie odrobiną neutralnego silikonu.

Ps. My tu wszyscy "ciągle się uczący" :ok:
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Destylacja metodą reflux ratio”