Maksymalne wypełnienie fermentora 30l

Fermentacja, otrzymywanie moszczu, filtracja, butelkowanie, przechowywanie, choroby i wady wina, pasteryzacja, szczepienie drożdżami, itp...
Awatar użytkownika

Autor tematu
Adrian222
10
Posty: 19
Rejestracja: piątek, 4 sie 2017, 08:02
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: Adrian222 »

Witam
Jeśli mam plastikowy fermentator o pojemności 30l to ile wina minimum mogę w nim nastawić?
Chciałbym w lato nastawić z 10l czegoś owocowego bo na więcej nie starczy mi własnych owoców.
Ostatnio zmieniony piątek, 14 lut 2020, 07:56 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
alembiki
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Wypełnienie fermentatora

Post autor: .Gacek »

Póki fermentacja burzliwa będzie trwać to nie ma się czym przejmować. Na powierzchni tworzy się kożuch z CO2 i zabezpiecza nastaw przez zakażeniem. Gorzej jest gdy trwa już fermentacja cicha ale wtedy będziesz mógł sobie wlać pod korek do dwóch dam 5 litrowych.
Pozdrawiam Gacek.

kondon
250
Posty: 298
Rejestracja: poniedziałek, 30 wrz 2019, 02:14
Ulubiony Alkohol: Nie ważne co, ważne z kim
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 29 razy
Re: Wypełnienie fermentatora

Post autor: kondon »

To samo bym sugerował. Na początek wrzuć do czego tam masz, a później 2 damy lub balon 10 l. Dama kosztuje 13 zł, to żadne pieniądze a jest naprawdę wygodna i wrzucisz choćby trochę owoców i coś wyjdzie.
Jak Ci braknie swoich owoców to dokup coś, aby po zlaniu znad osadu mieć równe 10 l i zapełnić damy / balon.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Adrian222
10
Posty: 19
Rejestracja: piątek, 4 sie 2017, 08:02
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Wypełnienie fermentatora

Post autor: Adrian222 »

A fachowo taki fermentator musi być zapełniony pod samą pokrywę?
Przy winie jabłkowym z soku tłoczonego i ryżowym przy cichej fermentacji i klarowaniu miałem najmniej 14-16l i zawsze było dobrze.
Tak na chłopski rozum to czy jest 10l czy 20l to w sumie i tak jest dużo powietrza a fermentator jest wygodniejszy.
Jedną damę 5l już mam to chyba dokupię drugą bo faktycznie koszt niewielki a zawsze to będzie bardziej fachowo.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Maksymalne wypełnienie fermentora 30l

Post autor: Zygmunt »

Tutaj chodzi o ryzyko infekcji. Jeżeli jest dużo powietrza, to jest duża szansa, że coś w tym powietrzu będzie sobie żyło, a taki nastaw jest świetną pożywką dla bakterii (na przykład tlenowych). Ograniczając ilość powietrza zapewnisz, że łatwiej będzie go zastąpić CO2 z nastawu i ograniczysz ryzyko niepotrzebnej wpadki.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Szlumf
2000
Posty: 2378
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy
Re: Maksymalne wypełnienie fermentora 30l

Post autor: Szlumf »

Zamiast dam kup lub wysęp w knajpie petainery 30, 20 i 15l. Koszt porównywalny do dam a różne pojemności przydadzą Ci się przy zlewaniu na cichą fermentację. Ja kupowałem tu z wysyłką poniżej 10zł https://www.olx.pl/oferta/keg-kegi-peta ... 14a3057b63 ale sprzedawca nie zawsze ma mniejsze niż 30l.

Robert09
100
Posty: 145
Rejestracja: piątek, 21 wrz 2018, 11:39
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Maksymalne wypełnienie fermentora 30l

Post autor: Robert09 »

Pierwszy raz 20kg winogron umieściłem w fermentatorze 30l Następnego dnia szybciutko pobiegłem do sklepu i kupiłem plastikowy keg 18l. Od tamtej pory burzliwą fermentację prowadzę w tych dwóch naczyniach /rozdzielam po połowie/ Co roku robię wino z ilości 20-25kg winogron. A na cichą... i dalsze etapy trzymam w mniejszych tak, aby było pod korek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wytwarzanie Wina”