Znaleziono 8 wyników

autor: majster44
piątek, 20 mar 2020, 12:23
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Brzydki zapach nastawu z BURAKA/JABŁKA/GRUSZKI/CYTRYNY
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 3288

Re: Brzydki zapach nastawu z BURAKA/JABŁKA/GRUSZKI/CYTRYNY

No właśnie zmierzyłem przed chwilą i blg podaje 0. Otworzyłem pokrywę i wystawiłem w chłodne miejsce (wiatrołap) i po godzinie nie ma już zapachów żadnych z tego, w smaku nie jest kwaśne, czuć alkohol. Czy to możliwe że tyle cukru przerobiło w 4 dni?
autor: majster44
piątek, 20 mar 2020, 09:43
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Brzydki zapach nastawu z BURAKA/JABŁKA/GRUSZKI/CYTRYNY
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 3288

Brzydki zapach nastawu z BURAKA/JABŁKA/GRUSZKI/CYTRYNY

Witam, W moje ręce wpadło ostatnio 18 litrów soku z wyżej wymienionych, tj Burak cukrowy, Jabłko, Gruszka i Cytryna. Sok miał kolor oczywiście buraczany i głównie ten burak w smaku dominował, postanowiłem z tego spróbować zrobić nastaw. 4 dni temu rozrobiłem ten sok dodając wody i cukru (3kg) tak, ż...
autor: majster44
sobota, 8 lut 2020, 18:31
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Moja pierwsza cukrówka nie wystartowała. Pomóżcie :)
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 6082

Re: Moja pierwsza cukrówka nie wystartowała. Pomóżcie :)

Dziś leci 3 dzień życia mojej cukrówki (odkąd wystartowała) :) Początkowo blg wynosiło 24, teraz mierzone chwilę temu wynosi już tylko 14. Po podniesieniu przykrywki słychać i widać pracę nastawu. Zastanawia mnie tylko jego wygląd i zapach. Zaczął się trochę pienić, jakieś 25% tafli jest pokryte tak...
autor: majster44
piątek, 7 lut 2020, 14:27
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Moja pierwsza cukrówka nie wystartowała. Pomóżcie :)
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 6082

Re: Moja pierwsza cukrówka nie wystartowała. Pomóżcie :)

Dziękuję za kolejne rady :) Na mróz niestety nie ma co za bardzo liczyć w mojej części kraju, więc zainteresowałem się tym bentonitem. Widzę, że ta glinka jest używana przez wędkarzy do klejenia przynęty. Mam nadzieję, że w swoim lokalnym wędkarskim ją dostanę :) Rozumiem, że ważne jest, aby był to ...
autor: majster44
czwartek, 6 lut 2020, 20:30
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Moja pierwsza cukrówka nie wystartowała. Pomóżcie :)
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 6082

Re: Moja pierwsza cukrówka nie wystartowała. Pomóżcie :)

Panowie mili pomogliście mi - nastaw już pracuje jak szalony. Mieliście rację z tą lekko położoną przykrywką - rurka destylacyjna nie nadąża. Teraz natomiast dużo czytam o tym, czy trzeba jakoś ten nastaw klarować, czy nie trzeba? Mam kolumnę rektyfikacyjną z zimnymi palcami. Kiedy przepuszczam różn...
autor: majster44
czwartek, 6 lut 2020, 13:26
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Moja pierwsza cukrówka nie wystartowała. Pomóżcie :)
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 6082

Re: Moja pierwsza cukrówka nie wystartowała. Pomóżcie :)

Na wstępie bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Jestem bardzo mile zaskoczony, że nikt mnie "nie okrzyczał", jak to bywa na innych forach :) Udało mi się szybciej wyrwać z pracy i po drodze zajechałem do sklepu kupić jak napisaliście drożdże turbo. Udało mi się kupić Turbo Torpedo taki...
autor: majster44
czwartek, 6 lut 2020, 09:53
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Moja pierwsza cukrówka nie wystartowała. Pomóżcie :)
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 6082

Moja pierwsza cukrówka nie wystartowała. Pomóżcie :)

Witam, Pierwszy dzień na forum i od razu pędzę do was z problemem. Nie mam jeszcze doświadczenia w nastawach cukrowych. Do tej pory od 4 lat bawiłem się jedynie we wrzucanie owoców do beczki, dosypywaniem cukru i dolewaniem wody i zawsze mi coś tam dobrego (mniej lub bardziej) wyszło. Mamy środek zi...
autor: majster44
czwartek, 6 lut 2020, 09:37
Forum: Przywitaj Się!
Temat: majster44
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 1520

majster44

Witam Was z serca mazur! :)

Hobbystycznie zajmuję się tematem od 4 lat. Doświadczenie jedynie w destylatach owocowych, z owoców z własnego ogrodu, więc 2-3 pędzenia w roku. Chcę nauczyć się innych metod i tak do Was tu trafiłem. Pozdrawiam wszystkich czytających

Wyszukiwanie zaawansowane