Znaleziono 7 wyników

autor: madmaxog
piątek, 2 lis 2012, 23:19
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino z jabłek - nie startuje
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 7735

Re: Wino z jabłek - nie startuje

Witam ponownie. A więc tak, wino (moszcz) przewietrzyłem, dodałem nową MD i czekałem. I d...a. Nic. :cry: Przez dwa tygodnie obserwowałem butlę czy coś pyknie, ale nie. Dosłownie jedna bulka na godzinę, dwie. Myślę, że skoro coś jednak tam żyje to zdałoby się rozcieńczyć ten PIRO i może drożdże rusz...
autor: madmaxog
czwartek, 4 paź 2012, 22:21
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino z jabłek - nie startuje
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 7735

Re: Wino z jabłek - nie startuje

Dzięki kwachu. Tak też uczynię. Szkoda tyle nastawy wylać, tym bardziej , że w ciul roboty z uzyskaniem soku było... Co mi z tego wyjdzie opiszę jeśli jesteście ciekawi. Hej!
autor: madmaxog
czwartek, 4 paź 2012, 06:45
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino z jabłek - nie startuje
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 7735

Re: Wino z jabłek - nie startuje

Dzięki kwachu za linka. Dawkowanie całkiem inne niż na opakowaniu BIOWINU! Szlag wie kogo słuchać... W takim razie wybełtam i nastawię nową MD. Czy ją też zabiję tym, co tam wlane? Ten piro nie słabnie z czasem? Do tego chyba tez i za zimno mam w domu. Jeszcze nie palone i temp. oscyluje ok. 17stopni.
autor: madmaxog
niedziela, 30 wrz 2012, 22:12
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino z jabłek - nie startuje
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 7735

Re: Wino z jabłek - nie startuje

Hej! No właśnie chyba tego się obawiam, ale... dałem go na 23 litry soku ok. 5 gram, a w instrukcji (przepisie) jest napisane : 1 gram piro na 3-5 litrów nastawu. Więc skoro dałem 5-6gram na 23 litry to nie jest tak źle. Powinno działać.
autor: madmaxog
niedziela, 30 wrz 2012, 17:56
Forum: Przywitaj Się!
Temat: madmaxog wita winiarzy
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 1183

Re: madmaxog wita winiarzy

Ja na razie zostanę przy winach, choć ostatnio zebrałem mocno dojrzałe węgierki, które już zalane spirytusem się macerują aż miło hi, hi. :lol:
autor: madmaxog
niedziela, 30 wrz 2012, 17:53
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino z jabłek - nie startuje
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 7735

Wino z jabłek - nie startuje

Witam! Moim problemem jest, jak w temacie, brak startu wina, ale po kolei. Ukręciłem od cholery jabłek (czyste, wygniazdowane, sokowirówka...) tak, że wyszło 23 litry czystego, przecedzonego soku. Matka już się w tym czasie rozhulała (dałem ok. półtora opakowania drożdży w płynie tzw. uniwersalnych....
autor: madmaxog
niedziela, 30 wrz 2012, 16:14
Forum: Przywitaj Się!
Temat: madmaxog wita winiarzy
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 1183

madmaxog wita winiarzy

Witam wszystkich. Jako, że tu piszę to jestem nowy, ale forum to czytam już jakiś czas (ok. miesiąca). Jest ono wg mnie swoista encyklopedią wiedzy o sporządzaniu boskich trunków i jak widzę ludzie traktują tu siebie poważnie i są pomocni. W swoim życiu zrobiłem już wino z wiśni, które wyszło bardzo...

Wyszukiwanie zaawansowane