Maciejfel

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
Maciejfel
1
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 29 cze 2020, 22:37

Post autor: Maciejfel »

Dzień dobry wszystkim!!!

Na imię mam Maciej jak sugeruje nick.
Interesuję się piłką nożną , koszykową.... oraz przemysłową produkcją spirytusu surowego, którą zarządzam. Na forum trafiłem ponieważ mam chęć na stworzenie perkusji o domowej wydajności i eksperymentowanie z różnymi trunkami z własnej produkcji. Aktualnie jestem na samym początku budowy, gdyż mam problem z tym kręceniem sprężynek w garażu ;) i jestem przekonany, że podpowiedź znajdę tutaj.
Pozdrawiam serdecznie Maciej
promocja

użytkownik usunięty
Re: Maciejfel

Post autor: użytkownik usunięty »

Serwus.
To ciekawe jest :odlot: . Czy można coś więcej na ten temat?
Maciejfel pisze:.... oraz przemysłową produkcją spirytusu surowego, którą zarządzam
Pozdrawiam :read:
Awatar użytkownika

jatylkonachwile
600
Posty: 601
Rejestracja: poniedziałek, 13 wrz 2010, 18:24
Krótko o sobie: Główny projektant i konstruktor elektrohydrogumonapawarki z podczepem pod termobululator.
Status Alkoholowy: Wynalazca
Lokalizacja: Ziemia
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Kontakt:
Re: Maciejfel

Post autor: jatylkonachwile »

Dzień dobry, a czy w przemyśle nie stosuje się czasem kolum półkowych?

Autor tematu
Maciejfel
1
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 29 cze 2020, 22:37
Re: Maciejfel

Post autor: Maciejfel »

Kolego defacto to znaczy, nadzoruję proces produkcji w gorzelni rolniczej ( jestem tam kierownikiem i technologiem w jednym ) od żyta po spirytus o mocy około 92,0 procent. Surowcem używanym jest żyto a skrobia z niego uwalniana jest metodą ciśnieniową. Następnie rozparowana masa zostaje poddana działaniu enzymów amylolitycznym ( alfa amylaza i gluko amylaza najczęściej tylko te dwa ;)) i sprowadzona do cukrów prostych. Do wystudzone go zacieru dodajemy drożdże gorzelnicze propagowane w kaflach drożdżowych i całość ( zacier słodki z drożdżami ) trafia do kadzi fermentacyjnych. Po 2,5 do 3 dobach fermentacji zacier jest już odfermentowany i zostaje poddany odpędowi na aparacie destylacyjnym o działaniu ciągłym w moim przypadku kolumna robocza fi 850mm z 20 półkami kołpakowymi podwójnego gotowania i kociołkiem powiększonym do fi 1000 o poj 1000 dm3 oraz kolumny spirytusowej postawionej bezpośrednio na kolumnie roboczej z 10 półkami wielokołpakowymi oraz deflegmator ( wymiennik płaszczowo rurowy ) ;) gotowy produkt ma około 92 procent ;) to tak w skrócie o tej technologii ;)

użytkownik usunięty
Re: Maciejfel

Post autor: użytkownik usunięty »

No tak, kierownik i technolog. Czyli najlepsza fucha zajęta. Ale na zacierowego piszę się ochotniczo a i w piecu galancie napalić mogę ;)

bociann2
500
Posty: 523
Rejestracja: wtorek, 26 kwie 2011, 12:59
Krótko o sobie: Jestem okropnym człowiekiem, tak mi kiedyś mawiali.
Ulubiony Alkohol: Piwa
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Jedyna taka w Polsce...
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Maciejfel

Post autor: bociann2 »

Coś mała ta gorzelnia, sądząc po wymiarach. A zimioków nie przerabiasz?

Autor tematu
Maciejfel
1
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 29 cze 2020, 22:37
Re: Maciejfel

Post autor: Maciejfel »

Kolego bociann2 niestety ziemniaków nie przerabiam linia do ziemniaków rok temu zdemontowana. Teraz tylko żyto zgodnie z definicją Polskiej Wódki ;) a co do wymiarów to ciekawi mnie skąd masz porównanie ;)??? A sama produkcja dla ludzi spoza branży będzie sporą choć w skali przemysłu nie jest to wiele ale stawiamy na jakość nie ilość ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”