Znaleziono 15 wyników

autor: Łukaszzz
czwartek, 20 kwie 2017, 13:54
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino wieloowocowe z mrożonek
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 12790

Re: Wino wieloowocowe z mrożonek

Zrobiłem tak jak polecił mi "Raknor" tj owoce zostawiłem w wiaderku 7 dni dodałem jedynie kubek wody z dwoma łyżkami cukru bo po 5 dniach wogóle już nie bulgało. Po 7 dniach odcisnąłem owoce, dolałem 2l wody, 2kg cukru, 3g pożywki i tak sobie to teraz stoi w balonie 10l ale faktycznie jest...
autor: Łukaszzz
piątek, 14 kwie 2017, 00:05
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino wieloowocowe z mrożonek
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 12790

Wino wieloowocowe z mrożonek

Witam dziś wyczyściłem zamrażarkę i do wiaderka fermentacyjnego wrzuciłem jeżyny ok 1,5kg, maliny, truskawki 1kg, aronię, żurawinę i trochę jagód. Łączna waga ok 6~6,5 kg Po tym jak się to wszystko rozpuściło i nabrało temperatury pokojowej dodałem tylko drożdży opakowanie na 5-25l nie pamiętam firm...
autor: Łukaszzz
niedziela, 2 paź 2016, 12:09
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino z jabłek - nieprzyjemny posmak soku
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 3081

Wino z jabłek - nieprzyjemny posmak soku

Witam, wczoraj nastawiłem 15l i 54l gąsiorek wina z jabłek, dokładnie to tylko z soku przepuszczonego przez sokowirówkę. Na chwilę obecną wszystko ładnie pracuje, bulga aż miło ale mam wbitego klina odnośnie małego baniaczka otóż po jego zalaniu sokiem 2x5l spróbowałem resztki soku który został mi w...
autor: Łukaszzz
piątek, 16 wrz 2016, 23:45
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino z mirabelek
Odpowiedzi: 0
Odsłony: 13115

Wino z mirabelek

Witam, dziś zebrałem dokładnie 16 kg mirabelek (lub tego drugiego owocu, mniejsza o to). Chciałbym zrobić wino tak ok 15%. Na razie owoce fajnie umyłem i wraz z pestkami władowałem do wiaderka fermentacyjnego, zalałem 3 litrami wrzącej wody i kilogramem cukru (rozpuszczonym w wodzie). Zaczekam do ra...
autor: Łukaszzz
sobota, 10 wrz 2016, 12:38
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino z wiśni - potrzebna pomoc
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 7549

Re: Wino z wiśni - potrzebna pomoc

Witam, dziś zastanawiałem się nad odcedzeniem z fusów które i tak wytrąciły się z soku w małym baloniku (nie zmierzyłem przy nastawie BLG). Wino początkowo ruszyło jak szalone, piana rurką leciała jak lawa :) . Obecnie bulga już słabiej tak na oko 1 bańka na 20s. BLG wynosi 20, smakowo jest dobre. I...
autor: Łukaszzz
czwartek, 8 wrz 2016, 20:08
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Ile litrow ma ten gasiorek?
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 5430

Re: Ile litrow ma ten gasiorek?

Do panmufinek - gasior wyglada jak normalny gasior na dole waski (brak wymiarow) im wyzej tym szerszy az dochodzi do objetosci 128cm, nastepnie znow sie zmniejsza az dochodzi do szyjki (brak wymiarow). Nie wiem czy panmufinek wogole wie jak wyglada standardowy balon do wina, bo cos mi sie wdaje ze n...
autor: Łukaszzz
środa, 7 wrz 2016, 12:29
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Ile litrow ma ten gasiorek?
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 5430

Ile litrow ma ten gasiorek?

Witam, chce kupic uzywany gasiorek. Kobieta ktora go sprzedaje nie ma pojecia ile ma litrow , za to podala mi wymiary: wysokosc 53cm obwod 128cm
Czy ktos jest mi w stanie podac (moze byc na oko) ile mniej wiecej ma litrow?
autor: Łukaszzz
niedziela, 21 sie 2016, 15:03
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino z wiśni - potrzebna pomoc
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 7549

Re: Wino z wiśni - potrzebna pomoc

Użyłem drożdży Fermicru (dałem ok 4/5 opakowania) 3,5 kg cukru i 3g pożywki. Soku wyszło tyle że po dodaniu cukru na wodę już miejsce nie zostało także mały baniak jest tylko z soku, a to co zostało ok 0,5l (sok+cukier) wlałem do bańki 54l żeby się nie zmarnowało. Mały gąsiorek ruszył dosłownie po 1...
autor: Łukaszzz
piątek, 19 sie 2016, 15:45
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino z wiśni - potrzebna pomoc
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 7549

Re: Wino z wiśni - potrzebna pomoc

Eldier - duży baniak zostawiam na razie w spokoju, nic już przy nim nie będę grzebał. Tak jak piszesz niech stoi i za 2-3 tygodnie zobaczę co to wyszło i dopiero wtedy wleję zawartość tego małego balonika o ile ktoś wcześniej odpowie na moje pytania.......
autor: Łukaszzz
piątek, 19 sie 2016, 13:24
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino z wiśni - potrzebna pomoc
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 7549

Re: Wino z wiśni - potrzebna pomoc

Podjąłem decyzję i postanowiłem że przy zlewaniu wina z nad osadu przeleje je do butli 54l, w związku z czym będę miał jeszcze dużo miejsca. Jutro dokupię jeszcze wiśni i postawie 10l balonik, chce zrobić z niego dolewkę do tego dużego. Co do wsadu gąsiorka to będzie to sok wiśniowy ok 5-6l, cukier ...
autor: Łukaszzz
czwartek, 18 sie 2016, 20:08
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino z wiśni - potrzebna pomoc
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 7549

Re: Wino z wiśni - potrzebna pomoc

No właśnie nie wiem czy wejdzie aż tyle, trochę miejsca się zrobiło jak wywaliłem owoce. Może najpierw wleję ten sok, a później ewentualnie wodą uzupełnię. W dalszym ciągu nie wiem czy w ogóle mogę jeszcze wlać ten sok. Wino jest w miarę mocne, więc pewnie wyliczenia Wald'a są w miarę dobre.
autor: Łukaszzz
czwartek, 18 sie 2016, 17:41
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino z wiśni - potrzebna pomoc
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 7549

Re: Wino z wiśni - potrzebna pomoc

Tak na 100% (ciężko go wcisnąć i jeszcze ciężej wyjąć), poza tym jak pokręcę butlą to bąbelki normalnie lecą rurką
autor: Łukaszzz
czwartek, 18 sie 2016, 16:43
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino z wiśni - potrzebna pomoc
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 7549

Re: Wino z wiśni - potrzebna pomoc

Na początek poszło 6 kg cukru, 23 kg owocu i 12-14l wody, 06.08 ok 4l soku i 1 kg cukru.
Blg 5,5~6 świeżo mierzone
Stanie się coś jak wleje jeszcze ok 4 l soku soku i ewentualnie 2-3l wody
autor: Łukaszzz
czwartek, 18 sie 2016, 15:15
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino z wiśni - potrzebna pomoc
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 7549

Re: Wino z wiśni - potrzebna pomoc

Więc wiśni na początku było ok 23 kg, ok 12-14 l wody i 6 kg cukru - bulgało aż miło 06.08 dolewka ok 4 l soku i 1 kg cukru - dalej bulgało dość intensywnie od ok 4-5 dni bulgało ale już słabo więc wywaliłem wiśnie i jestem na obecnym etapie. Użyłem drożdży Fermicru do win czerwonych. Tak właśnie ku...
autor: Łukaszzz
czwartek, 18 sie 2016, 12:46
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino z wiśni - potrzebna pomoc
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 7549

Wino z wiśni - potrzebna pomoc

Witam, 28.07 nastawiłem swój pierwszy 40l balon z wiśni (ok 23kg). Początkowo wszystko pięknie bulgotało, 6.08 wlałem jeszcze 4l soku z wiśni z cukrem i znów pięknie bulgotało, a wczoraj postanowiłem wyrzucić już wiśnie (były bez pestek) i spróbować wina. Smakowo jest bardzo dobre, wyraźnie czuć wiś...

Wyszukiwanie zaawansowane