Znaleziono 10 wyników

autor: lukasr
czwartek, 9 sty 2014, 22:16
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: Drożdże Instaferm - czy ktoś miał z nimi do czynienia
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 5172

Re: Drożdże Instaferm - czy ktoś miał z nimi do czynienia

Jeszcze nie wypadła bo właśnie nie było kiedy. Postaram się w sobotę.
czwartek, 9 sty 2014, 20:45

Właśnie dlatego zakładałem ten temat, że na opakowaniu nie ma instrukcji jak stosować te drożdże i w jakiej ilości, z nadzieją, że ktoś może tych drożdży używał. A instrukcje znalazłem u sprzedawcy internetowego i po prostu jakoś trudno było mi uwierzyć w to, że te drożdże wystarczą na 5000L nastawu...
sobota, 4 sty 2014, 10:50
Forum: Po Godzinach
Temat: Mapa Bimbrowników
Odpowiedzi: 227
Odsłony: 40273

Re: Mapa Bimbrowników

Lublin, bez warsztatu
czwartek, 2 sty 2014, 15:38

Dałem taką dawkę dlatego, że przyjąłem proporcje jak dla drożdży piekarskich czyli 10 dag na 4L nastawu, czyli na 20L wychodzi 50 dag, więc ja dałem i tak mniej bo tylko 40 dag. Teraz wiem, że to było za dużo. Fermentacja ustała po 4 dniach, przy stałej temperaturze około 28 st C. Po niedzieli będę ...
niedziela, 29 gru 2013, 22:36

Wczoraj wieczorem nastawiłem na tych drożdżach cukrówkę w proporcjach 5kg cukru 20L wody i 0,4kg drożdży w kanistrze 30 litrowym. Od razu drożdże ostro wystartowały a po pół godziny zaczęło pianę wywalać przez korek. Dzisiaj już spokojniej pracuje chociaż dosyć dobrze się jeszcze pieni. Jak wyrobi i...
piątek, 27 gru 2013, 22:40

Ok dzięki za radę. Jeśli chodzi o cukromierz to będzie trzeba się w niego zaopatrzyć, a co do jakości bimberku to i tak nie wychodzi zły. Może kiedyś przesiądę się na kolumnę, a w tej chwili wystarczy to co mam. Jutro nastawie na tych drożdżach i zobaczymy co wyjdzie. Co do cukromierza to jaki polec...
piątek, 27 gru 2013, 22:03

Posiadam dosyć prosty sprzęt, bańka na mleko 20L, szklany deflegmator ze szklanym wypełnieniem i szklaną chłodnicę. A co do instrukcji na opakowaniu to niestety jej nie ma, instrukcje wyczytałem w jakimś sklepie internetowym gdzie te drożdże sprzedają, dlatego tak naprawdę ta instrukcja może nie mie...
piątek, 27 gru 2013, 21:39

Tak dokładnie mówimy o tych drożdżach. Właśnie nie wiem czym się sugerować, bo na jednej stronie jest napisane, że są to drożdże piekarnicze, a na innej gorzelnicze. Przyjmując ,że są to drożdże piekarnicze, czy przepis na 1410 będzie odpowiedni dla tych drożdży?
piątek, 27 gru 2013, 20:43

Drożdże Instaferm - czy ktoś miał z nimi do czynienia

Witam. Niedawno w sklepie spożywczym w miejscowości w której mieszkam zakupiłem drożdże Instaferm produkowane przez firmę LALLEMAND. W ofercie pewnego sklepu internetowego znalazłem te drożdże z opisem i podobno są to aktywne drożdże suszone bezpośrednio do szczepienia zacierów gorzelniczych. Uwodni...
wtorek, 26 lis 2013, 23:20
Forum: Przywitaj Się!
Temat: lukasr
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 196

lukasr

Witam. Moja przygoda z bimberkiem zaczęła się parę ładnych lat temu, mianowicie odkąd pamiętam mój tata pędzi bimber. Jakby sięgnąć pamięcią jakieś 6 lat wstecz kiedy to jeszcze razem z kolegami chodziliśmy na dyskotekę, co sobotę podkradałem tacie od 1 litra do 1,5 bimbru. Mój tata robi bimberek śr...

Wyszukiwanie zaawansowane