Znaleziono 49 wyników

autor: Lucyferek
piątek, 2 maja 2014, 17:10
Forum: Bimbrownia
Temat: Efektywna produkcja etanolu z tlenku węgla
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 4511

Efektywna produkcja etanolu z tlenku węgla

Nie wiedziałem gdzie wrzucić, w końcu wybrałem ten dział. http://materialyinzynierskie.pl/efektywna-produkcja-etanolu-tlenku-wegla Nowy typ nanokrystalicznej elektrody miedzianej, który katalizuje elektrochemiczną konwersję tlenku węgla m.in. w etanol (C2H5OH) został wykorzystany przez naukowców ze ...
autor: Lucyferek
czwartek, 2 sty 2014, 20:21
Forum: KAC
Temat: "Polska ostryga" - Międzywojenny sposób na kaca
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 9421

Re: "Polska ostryga" - Międzywojenny sposób na kaca

W rozwinięciu (linku) jest film (ponad 10 minut oraz drugi - jego 100-sekundowy skrót), w którym autor bloga testuje miksturę. Mówi, że pije się całkiem ok i nie powoduje negatywnych odruchów. :) Polecam cały artykuł i nagranie.
autor: Lucyferek
czwartek, 2 sty 2014, 19:54
Forum: KAC
Temat: "Polska ostryga" - Międzywojenny sposób na kaca
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 9421

"Polska ostryga" - Międzywojenny sposób na kaca

"Jakiś czas temu we wspomnieniach jednego z międzywojennych oficerów polskiej kawalerii trafiłem na przedziwny przepis na specyfik skutecznie leczący kaca i neutralizujący niepożądane skutki picia alkoholu. Mikstura ta wydawała mi się odpychająca, ale w końcu postanowiłem spróbować ją przyrządz...
autor: Lucyferek
poniedziałek, 24 cze 2013, 20:17
Forum: Zdrowie i Bezpieczeństwo
Temat: [eksperyment] Sprawdzenie samogonu za pomocą chromatografu
Odpowiedzi: 288
Odsłony: 177579

Re: [eksperyment] Sprawdzenie samogonu za pomocą chromatografu

Moim zdaniem "schodzą", ale nie całkowicie. Jakiś procent nie daje się oddzielić - ponawiając proces nie daje się już oddzielić tylko procent z procentu. ;-)
autor: Lucyferek
wtorek, 12 mar 2013, 21:37
Forum: Śmietnik
Temat: zacier
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 4491

Re: zacier

8 kg cukru i 30 l wody, było ok, ale jeżeli dałeś dużo tych rodzynek i ryżu stężenie cukru mogło być za duże i stąd drożdże umarły wcześniej. Możesz gotować. Bez obaw. Po co espumisan? Odgazujesz nastaw po prostu przelewając. Espumisan dodaje się czasami do gąsiorów gdy wino zbyt burzliwie fermentuj...
autor: Lucyferek
wtorek, 26 lut 2013, 00:30
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Kolumna Aabratek
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 11033

Re: Kolumna Aabratek

Wszystko będzie ok.
Dobrze że wybrałeś 60. Ja mam 52 i w sumie żałuję, że nie wziąłem jednak sześćdziesiątki.
autor: Lucyferek
niedziela, 3 lut 2013, 13:09
Forum: Śmietnik
Temat: Czy warto kupić ten sprzęt?
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 8102

Re: Czy warto kupić ten sprzęt?

Tylko przypadkiem nie zainspiruj się przy szukaniu hasłem "Łomża" i nie kup "systemu łomżyńskiego".
Kup klasyczny Aabratek i "będzie Pan zadowolony". ;-)
Generalnie ja mam rurę 50 mm, ale jeśli Cię stać, to polecam większą, np. 60 mm - zwiększy to wydajność.
autor: Lucyferek
czwartek, 15 lis 2012, 21:54
Forum: Węgiel aktywny
Temat: System z węglem aktywnym
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 3663

Re: System z węglem aktywnym

PETER29 pisze:Jak odbiorę aparat z serwisu podeślę foty czegoś podobnego.
Również czekam z niecierpliwością.
autor: Lucyferek
piątek, 2 lis 2012, 17:33
Forum: Problemy i pytania
Temat: Obróbka kega, materiał grzałek i inne pytania początkującego
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 4579

Re: Obróbka kega, materiał grzałek i inne pytania początkującego

Co do pytań, to nie jestem pewien wszystkich, dlatego poczekajmy na starszych stażem kolegów, ale mam bardzo podobny zestaw i na Twoim miejscu wziąłbym rozmiar większą rurę (60). Sam mam taką, jaką Ty planujesz (50), i wydajność pozostawia troszkę do życzenia (aczkolwiek nie ma tragedii).
autor: Lucyferek
poniedziałek, 22 paź 2012, 23:15
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: [test] Drożdże Turbo z BioWinu
Odpowiedzi: 62
Odsłony: 28764

Re: [test] Drożdże Turbo z BioWinu

Mi się wydaje to bardzo dziwne... Ktoś jeszcze je testował? Ciężko mi uwierzyć, że ktoś sprzedaje takie wolne drożdże nazywając je TURBO. Może przynajmniej wyrażenie "czystej fermentacji" okaże się prawdą.
autor: Lucyferek
poniedziałek, 22 paź 2012, 23:13
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: OCIEPLANIE KOLUMNY
Odpowiedzi: 57
Odsłony: 29801

Re: OCIEPLANIE KOLUMNY

Najprościej kupić w sklepie hydraulicznym otulinę na rurę za kilka złotych.
autor: Lucyferek
poniedziałek, 22 paź 2012, 23:09
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Winogrono, jabłka
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 10096

Re: Winogrono, jabłka

Jest na forum przepis na calvadosa, jeśli chodzi o jabłka. Sam jeszcze nie robiłem, ale się przymierzam. Z winogron jak wyżej - wino. Drożdże szlachetne - rozmnożyć i jazda. Winogrona pewnie takie zwykłe polskie z ogródka? Rozcieńczyć około pół na pół z wodą (lub lepiej trochę mniej wody) i dodać po...
autor: Lucyferek
poniedziałek, 22 paź 2012, 23:01
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Fermentacja burzliwa - wino bardzo mocno kipi
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 50664

Re: Fermentacja burzliwa - wino bardzo mocno kipi

Z ciekawości zapytam - jaka jest temperatura otoczenia wokół gąsiora? Moje winko, które właśnie się robi, wieczorami gdy podrzucałem do pieca zaczynało też mi trochę wychodzić na wolność. :) Gdy drożdże w czasie fermentacji burzliwej dostaną kopa w postaci 25 stopni C (lub więcej), to takie rzeczy s...
autor: Lucyferek
poniedziałek, 22 paź 2012, 22:56
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Mam kega
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 9285

Re: Mam kega

Dokładnie. Jak się postarasz, to metr rury + rura na chłodnicę jakoś strasznie dużo nie wyniosą. Te szkiełka są dobre na doświadczenia do szkoły (mam na myśli wydajność).
autor: Lucyferek
niedziela, 21 paź 2012, 16:33
Forum: Kotły
Temat: Keg 30 czy 50?
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 5945

Re: Keg 30 czy 50?

Jak mieszkasz w bloku, to weź pod uwagę wysokość pomieszczeń - keg 50 jest wyższy.
Jeśli zamierzasz korzystać z rury mniejszej niż fi 60, to gotowanie (prawie pełnego kotła) trwa długo. Ja sam mam rurę 52 oraz keg 50 l i wiem co mówię.
autor: Lucyferek
sobota, 20 paź 2012, 15:21
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Czy średnica kolumny fi 46mm wystarczy do aAbratka? Pomocy
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 11430

Re: Czy średnica kolumny fi 46mm wystarczy do aAbratka? Pomocy

Moja rura na Aabratku to 52 (na kegu 50 litrów) i żałuję, że nie wziąłem sześćdziesiątki...
Ale pracować się na tym oczywiście będzie dało.
autor: Lucyferek
sobota, 20 paź 2012, 14:54
Forum: Problemy i pytania
Temat: Co wybrać?
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 3073

Re: Co wybrać?

Właśnie zobaczyłem, że na allegro gość robi na zamówienie coś takiego: http://www.allegromat.pl/aukcja121346 Taki deflegmator+chłodnica byłyby o niebo lepsze od tych szkiełek i dobre na początek. Możesz, w miarę możliwości, zrobić coś podobnego sam. Z miedzi lub nierdzewki. Warto też zastanowić się ...
autor: Lucyferek
niedziela, 14 paź 2012, 11:39
Forum: Po Godzinach
Temat: Jakub Wędrowycz
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 9432

Re: Jakub Wędrowycz

A mi się wszystkie książki o Wędrowyczu podobały. Skrytykowany "Wampir z M-3" również - może to i nie najlepsza książka Pilipiuka ale jak najbardziej przyjemnie się mi czytało.
autor: Lucyferek
czwartek, 11 paź 2012, 19:05
Forum: Problemy i pytania
Temat: Wyginanie rury ko na chłodnicę
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 13100

Re: Wyginanie rury ko na chłodnicę

Od razu mówię, że przyda się ktoś do pomocy. Wygięcie twardej rury, nawet o tak małej średnicy, nie należy do najprostszych zadań.
autor: Lucyferek
czwartek, 11 paź 2012, 19:03
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Pęknięty alkoholomierz
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 2685

Re: Pęknięty alkoholomierz

Głowy sobie uciąć nie dam, ale mi to zawsze wyglądało na ołowiane kuleczki i na wosk. Możesz napisać do firmy, która to produkuje dla pewności. Ale po przedestylowaniu powinno być bezpieczne.
autor: Lucyferek
środa, 10 paź 2012, 17:02
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie
Odpowiedzi: 179
Odsłony: 146026

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

Zrobiłem sobie Zaprawka Smakowa Rum Malinowy, rozrabiając ze spirytusem i wodą tak, że wyszło koło 50%. Na razie tylko próbowałem... Stoi miesiąc i nie wiem czy długo wytrzyma. Polecam. :)
autor: Lucyferek
poniedziałek, 8 paź 2012, 23:04
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Budujemy pierwszy destylator i robimy pierwszy nastaw!
Odpowiedzi: 60
Odsłony: 81310

Re: Budujemy pierwszy destylator i robimy pierwszy nastaw!

Karpik360, ogromna większość osób z forum odradza odstojniki, ja również, gdyż niewiele pomagają. Wystarczający będzie deflegmator. Wypełnienie - najpowszechniejsze (i tanie) - to nierdzewne zmywaki z Lidla i również Tobie je polecam.
autor: Lucyferek
poniedziałek, 8 paź 2012, 22:48
Forum: Bimbrownia
Temat: kilka pytan od alko..laika... :P
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 5718

Re: kilka pytan od alko..laika... :P

Porządny deflegmator i nie używaj odstojników. A z winogron spróbuj winko - jeśli się nie uda to puścisz na rury. :) I duuużo czytaj. To zajmuje trochę czasu, ale przynajmniej niczego nie spieprzysz.
Pozdrawiam. :)
autor: Lucyferek
niedziela, 30 wrz 2012, 15:12
Forum: Zaciery i nastawy z różnych rzeczy
Temat: Odsączone śliwki ze spirytusu
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 3024

Re: Odsączone śliwki ze spirytusu

Zawsze możesz, jeżeli nie całkowicie spirytus odsączono, zjeść. :D Efekty mogą być ciekawe. :ok: Ale kolega Wald dobrze mówi - przy pot stillu mogą dać dobry efekt. Tylko nie wrzucaj tego do aparatury, która może się zatkać farfoclami (trzeba zachowywać jakieś podstawy BHP) - w ostateczności można w...
autor: Lucyferek
niedziela, 30 wrz 2012, 15:06
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Bimberek wyszedł bez mocy i kwaśno słodki
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 4388

Re: bimberek wyszedł bez mocy i kwaśno słodki

Faktycznie dziwne. Poza tym z czego, napisz też jak robiłeś, ile stało, gdzie, czym klarowane i opisz sprzęt oraz jak przebiegał proces.
autor: Lucyferek
sobota, 29 wrz 2012, 23:20
Forum: Po Godzinach
Temat: "Bimbrownicy" - czyli jak robi się bimber po amerykańsku
Odpowiedzi: 209
Odsłony: 80549

Re: Organoleptyczny pomiar procentów

Alkohol jest wyraźnie rzadszy. Słyszałem od znajomych o tym filmie "Bimbrownicy" i sam się zastanawiam. Jak na razie wymyśliłem tyle, ze po wstrząśnięciu spirytusu "bąbelki" dolatują parę centymetrów w dół, a w wódce znacznie niżej. To na razie jedyne wytłumaczenie jakie znalazłem.
autor: Lucyferek
piątek, 28 wrz 2012, 18:57
Forum: Fun Forum
Temat: Fotki śmieszne i nieśmieszne
Odpowiedzi: 236
Odsłony: 145859

Re: Fotki śmieszne i nieśmieszne

Obrazek na czasie. :)

Obrazek
autor: Lucyferek
czwartek, 27 wrz 2012, 01:42
Forum: Bimbrownia
Temat: Dobra wódka na wesele
Odpowiedzi: 47
Odsłony: 20955

Re: Dobra wódka na wesele

Moim zdaniem biała żubrówka (zwykła - czysta). Według mnie jak na swoją cenę, to bardzo dobra wódka.
autor: Lucyferek
piątek, 17 sie 2012, 20:28
Forum: Węgiel aktywny
Temat: Aparatura do czyszczenia weglem z szklanej rury 1m
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 12238

Re: Aparatura do czyszczenia weglem z szklanej rury 1m

Sam dopiero przymierzam się do budowy filtra, więc może ktoś mnie poprawić, ale wg mnie zawór w rysunku z postu wyżej powinien być po wyjściu z filtra, a nie przed wejściem.
autor: Lucyferek
piątek, 27 lip 2012, 14:55
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Tabela mieszania spirytusu 95% z wodą
Odpowiedzi: 67
Odsłony: 163774

Re: Tabela mieszania spirytusu 95% z wodą

Tak, też oglądałem. Ale w szkole też mnie tego uczyli. ;)
Oczywiście masa się zawsze zgadza.
autor: Lucyferek
piątek, 27 lip 2012, 00:17
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Tabela mieszania spirytusu 95% z wodą
Odpowiedzi: 67
Odsłony: 163774

Re: Tabela mieszania spirytusu 95% z wodą

Trzeba wziąć pod uwagę wredne zjawisko kontrakcji wody z etanolem. ;)
Swoją drogą to musi być straszne dla Polmosów itp. firm. :)
autor: Lucyferek
wtorek, 24 lip 2012, 14:36
Forum: Prawo a Produkcja Alkoholi
Temat: Będą nas sprawdzać, kiedy coś psocimy
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 7041

Re: Będą nas sprawdzać, kiedy coś psocimy

Najwyżej się będzie trzeba przerzucić na gaz... Z drugiej strony nie wszystkim to straszne - np. jeżeli ktoś mieszka na wsi często korzysta z potężnych silników trójfazowych o mocy np. 2 - 5 kW...
autor: Lucyferek
poniedziałek, 16 lip 2012, 15:41
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: Drożdże BLACK BULL
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 6443

Re: Drożdże BLACK BULL

I jaki wyszedł smak destylatu (oraz na jakim sprzęcie działasz)?
autor: Lucyferek
środa, 27 cze 2012, 21:37
Forum: Grzanie
Temat: Sterowanie fazowe czy grupowe-praktycznie
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 8300

Re: Sterowanie fazowe czy grupowe-praktycznie

Tak kolega pokrec ładnie wytłumaczył... :) Czyli w efekcie jedyna różnica między sterowaniem fazowym i grupowym jest taka, że fazowe może siać zakłócenia? Znalazłem plany dwóch rodzajów sterowania i chcę sobie zlutować. Fazowe kusi lepszą możliwością regulacji, tymczasem grupowe ma tylko zakres 1-10...
autor: Lucyferek
sobota, 18 lut 2012, 17:29
Forum: Wina Gronowe
Temat: Przesłodzone wino
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 19790

Re: Przesłodzone wino

Na dzikich drożdżach można zrobić bardzo dobre winko. Na dzikusach to można co najwyżej zrobić "winko" a nie "bardzo dobre wino" :smiech: Oj, jak ja nie lubię tego wyśmiewania... Na dzikusach też się może udać zrobić dobre wino z tym, że to trochę loteria - ile gatunków winogron...
autor: Lucyferek
sobota, 3 gru 2011, 15:53
Forum: Miody Pitne
Temat: Miody pitne
Odpowiedzi: 63
Odsłony: 37265

Re: Miody pitne

Maliniak kurpiowski z postu Zygmunta od wczoraj nastawiony. :) Początkowo bałem się trochę ilości cukru - cukromierz pokazał ponad 30 blg. Dolałem pół litra wody i bez mierzenia dodałem bayanusy. Ruszyły i bulkają mi właśnie za plecami co 10-20 sekund dużymi bomblami (lub też zbiorami bombli, ponie...
autor: Lucyferek
piątek, 4 lis 2011, 22:44
Forum: Miody Pitne
Temat: Miody pitne
Odpowiedzi: 63
Odsłony: 37265

Re: Miody pitne

Maliniak kurpiowski z postu Zygmunta od wczoraj nastawiony. :) Początkowo bałem się trochę ilości cukru - cukromierz pokazał ponad 30 blg. Dolałem pół litra wody i bez mierzenia dodałem bayanusy. Ruszyły i bulkają mi właśnie za plecami co 10-20 sekund dużymi bomblami (lub też zbiorami bombli, poniew...
autor: Lucyferek
środa, 26 paź 2011, 22:03
Forum: Miody Pitne
Temat: Miody pitne
Odpowiedzi: 63
Odsłony: 37265

Re: Miody pitne

Jeszcze nie nastawiłem miodu i nic z nim nie robiłem, ponieważ czekam na drożdże (swoją drogą gdybym wiedział, że tak długo będą szły pocztą, to pojechałbym do sklepu...). Mam jednak jedno ważne pytanie: Sok z malin, który chcę użyć, nie jest sokiem takim jaki możemy dostać w sklepie. Są to rozgotow...
autor: Lucyferek
niedziela, 23 paź 2011, 18:33
Forum: Miody Pitne
Temat: Miody pitne
Odpowiedzi: 63
Odsłony: 37265

Re: Miody pitne

Przepraszam, ale nie rozumiem: Porcji drożdży nie należy dzielić! Miody ciężko pracują. Porcja drożdży na 25 litrów będzie odpowiednia. Ale w paczce jest na 100 l. Mam więc wydzielić na 25 litrów i tyle rozrobić, czy rozrobić wszystko i wlać ilość na 25 litrów, czy dodać wszystko, czy jeszcze coś in...
autor: Lucyferek
sobota, 22 paź 2011, 14:55
Forum: Miody Pitne
Temat: Miody pitne
Odpowiedzi: 63
Odsłony: 37265

Re: Miody pitne

1kg miodu wielkokwiatowego 0,5l domowego soku malinowego (który zawiera ogromne ilości cukru- tak lubią domownicy) 1,5l wody (butelkowanej Cisownianki) Do tego Bayanusy i jazda. Po skończeniu burzliwej fermentacji dolewam jeszcze z litr Zamierzam zrobić tak: A) Składniki: 2 litry miodu, 3 l wody + ...

Wyszukiwanie zaawansowane