Znaleziono 51 wyników

autor: Loganos69
poniedziałek, 24 sie 2020, 10:51
Forum: Chłodzenie
Temat: Zamknięty obieg wody chłodzącej
Odpowiedzi: 924
Odsłony: 333514

Re: Zamknięty obieg wody chłodzącej

2x2kw, po ustabilizowaniu wyłączam jedna grzałkę i odbieram do końca na jednej.

Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka
autor: Loganos69
poniedziałek, 24 sie 2020, 10:03
Forum: Chłodzenie
Temat: Zamknięty obieg wody chłodzącej
Odpowiedzi: 924
Odsłony: 333514

Re: Zamknięty obieg wody chłodzącej

Spróbuj pompkę włożyć do zbiornika, może zbyt duży nacisk wody na mały silniczek ja spowalnia. Ja mam włożoną do banki 30l i pcha na 2m do góry, długość mojego obwodu to ponad 6 m, a temperatura przy stabilizacji nie przekracza 55*C na wyjściu ( przy odbiorze 35*C) Wysłane z mojego S60 przy użyciu T...
autor: Loganos69
poniedziałek, 17 sie 2020, 22:57
Forum: Chłodzenie
Temat: Zamknięty obieg wody chłodzącej
Odpowiedzi: 924
Odsłony: 333514

Re: Zamknięty obieg wody chłodzącej

Zawsze możesz kupić takie dwie i jedną dać za chłodnicą, co by wspomogła pierwszą, która zaciąga z beczki. U chinola kupiłem w tamtym czasie sobie 3 w cenie jednej z Allegro i niczym nie różniących się od tej z "polskiej" dystrybucji.



Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka
autor: Loganos69
sobota, 15 sie 2020, 08:59
Forum: Chłodzenie
Temat: Zamknięty obieg wody chłodzącej
Odpowiedzi: 924
Odsłony: 333514

Re: Zamknięty obieg wody chłodzącej

Działam na niej ponad dwa i jak dotąd nic się jej nie działo, a jak padnie to koszt wymiany mizerny ;)


Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka
autor: Loganos69
piątek, 14 sie 2020, 09:59
Forum: Chłodzenie
Temat: Zamknięty obieg wody chłodzącej
Odpowiedzi: 924
Odsłony: 333514

Re: Zamknięty obieg wody chłodzącej

Nie wiem jakie masz potrzeby, ja używam takiej - 240l/h na wężyk fi8, - pięknie pcha wodę i można ją zanurzać. Całe 30zl Ja jestem bardzo zadowolony. https://allegro.pl/oferta/pompa-pompka-do-wody-cieczy-240l-h-12v-arduino-9039518475?utm_medium=app_share&utm_source=facebook[img]https://uploads.t...
autor: Loganos69
czwartek, 25 cze 2020, 00:11
Forum: Chłodzenie
Temat: Zamknięty obieg wody chłodzącej
Odpowiedzi: 924
Odsłony: 333514

Re: Zamknięty obieg wody chłodzącej

Używam z golfa II jego maks to 120 Wat , a i tak 1/3 mocy używam, bo w zupełności wystarcza. Peltiera 6A, Każdy orze jak może i według swoich możliwości. Chciałem mieć zamknięty obieg, bo jak zobaczyłem ile wody idzie w kanał to zacząłem kombinować, co by tu zrobić, żeby się w kółko kręciło i było w...
autor: Loganos69
czwartek, 18 cze 2020, 11:54
Forum: Chłodzenie
Temat: Zamknięty obieg wody chłodzącej
Odpowiedzi: 924
Odsłony: 333514

Re: Zamknięty obieg wody chłodzącej

To jest idealne wykorzystanie, a w zasadzie odzyskanie ciepła do ogrzewania laboratorium. Sam tak zrobiłem na chłodnicy od samochodu wraz z wentylatorem i tu nie zgodzę się, że trzeba kombinować z zasilaczami o wysokiej mocy, wystarczy zasilacz modułowy 12v o potrzebnej dla nas mocy. Osobiście używa...
autor: Loganos69
wtorek, 17 wrz 2019, 10:31
Forum: Chłodzenie
Temat: Zamknięty obieg wody chłodzącej
Odpowiedzi: 924
Odsłony: 333514

Re: Zamknięty obieg wody chłodzącej

Masz rację bardziej bałem się o zamarznięcie, gdyż "laboratorium" znajduje się w nie ogrzewanym pomieszczeniu, więc na start zimą pompki by nie ruszyły lodu. A tu jednak nie zawsze glikol się sprawdza :) Dziękuję za podpowiedź opartą na konkretnych liczbach, pieniądze na chłodziwo poszły b...
autor: Loganos69
wtorek, 17 wrz 2019, 06:06
Forum: Chłodzenie
Temat: Zamknięty obieg wody chłodzącej
Odpowiedzi: 924
Odsłony: 333514

Re: Zamknięty obieg wody chłodzącej

Instalacja zakończona i powiem szczerze, że moduły Peltiera nie dają rady chłodzić tak jak się spodziewałem. Chłodzą i owszem ( potrafią zbić temp o 10*C), ale na bardzo małym przepływie wody, jednak zbyt małym do skraplania w pełni par, więc odpada by urobek szedł w eter. Przy normalnej pracy pompe...
autor: Loganos69
wtorek, 17 wrz 2019, 05:42
Forum: Chłodzenie
Temat: Zamknięty obieg wody chłodzącej
Odpowiedzi: 924
Odsłony: 333514

Re: Zamknięty obieg wody chłodzącej

Najprostszy termometr z gwintem 1/4, choć są też dostępne z samą sondą. https://m.aliexpress.com/item/32993179684.html?pid=808_0000_0101&spm=a2g0n.search-amp.list.32993179684&aff_trace_key=5bb22d1032ca4948955de74f26539602-1568310996282-05807-cCZtBY5p&aff_platform=msite&m_page_id=6201...
autor: Loganos69
czwartek, 4 kwie 2019, 08:20
Forum: Chłodzenie
Temat: Zamknięty obieg wody chłodzącej
Odpowiedzi: 924
Odsłony: 333514

Re: Zamknięty obieg wody chłodzącej

Trochę, starych gratów, więcej nowych kompletowanych prawie rok, parę dni pracy i sterownia obiegu zamkniętego działa. Termometry w końcu w jednym miejscu ( jeszcze nie opisane). Dwa z lewej w pionie to woda wejscie/wyjście, środkowy KEG, prawy pion to temp. 10 polki i pod głowicą. Regulatory obrotó...
autor: Loganos69
niedziela, 23 gru 2018, 03:26
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Kunszt rektyfikacji a posmak destylatu
Odpowiedzi: 326
Odsłony: 103074

Re: Kunszt rektyfikacji a posmak destylatu

Jeśli mogę podpiąć się pod temat "słodkości" destylatu. U mnie wyszedł tak dwa razy i za każdym razem proces był taki sam. To chyba najlepszy słodki spirytus jaki udało mi się zrobić. Bez specjalnego zamiaru. Od początku, bo może to być przyczyną. Nastaw nie z 12kg, a z 16 kg cukru w 52L +...
autor: Loganos69
poniedziałek, 26 lis 2018, 00:17
Forum: Chłodzenie
Temat: Zamknięty obieg wody chłodzącej
Odpowiedzi: 924
Odsłony: 333514

Re: Zamknięty obieg wody chłodzącej

Wymienioną w linku bym zwrócił. Sugerował bym się tym co mówią koledzy o pompie CO. Ja osobiście używam pompki 12v jak w linku już od roku i nic się jej nie dzieje. Prędkość wody odpowiednia nie trzeba żadnych regulatorów, choć można do niej montować. Wszystko połączone zwykłym wężem pcv. Minusem te...
autor: Loganos69
niedziela, 16 wrz 2018, 23:05
Forum: Mętny produkt
Temat: Osad w butelce
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 9961

Re: Osad w butelce

Mam dwa termometry, jeden na 10 półce, drugi tak 2cm pod zaworem LM. Pisałeś, że powyżej 86*C występują pogony, ale ani w smaku, ani w zapachu tego nie czuć kompletnie - nadal leci bardzo dobry produkt. A i termometry wskazują te same wartości tak jak piszesz (no może jest różnica w 0,3*C) - wydaje ...
autor: Loganos69
piątek, 14 wrz 2018, 11:16
Forum: Mętny produkt
Temat: Osad w butelce
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 9961

Re: Osad w butelce

Klarowny produkt to ja mam, mi chodzi o osad który wytrąca się po opróżnieniu butelki, ewentualnie w miejscach takich jak szyjka butelki, gdzie produkt nie ma styczności, bo tam gdzie dotyka ścianki butelki jest kryształ.


Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
autor: Loganos69
piątek, 14 wrz 2018, 10:54
Forum: Mętny produkt
Temat: Osad w butelce
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 9961

Re: Osad w butelce

Jak prowadzę proces, a więc : Wlewam wsad, rozgrzewam i: Zalewam kolumnę tak na 5 minut , wyłączam jedną grzałke, czekam około 15-20min, aż spłynie, potem włączam drugą i znowu zalewam na okres około 5min. Po zalaniu znowu wyłączam i przechodzę do stabilizacji - średnio stabilizuje godzinę czasem dł...
autor: Loganos69
środa, 12 wrz 2018, 21:09
Forum: Mętny produkt
Temat: Osad w butelce
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 9961

Re: RE: Re: Osad w butelce

@Loganos69 napisz jeszcze z czego robiony bimberek i na jakiej aparaturze. O jakiej mocy masz destylat i ile procent ma bimberek, który butelkujesz. Od razu odpowiadam: Bimberek robiony jest z typowej cukrówki (8kg cukru, woda ze studni, Drożdże Alcotec Classic 48 Turbo) Sprzęt - kolumna miedziana ...
autor: Loganos69
środa, 12 wrz 2018, 01:22
Forum: Mętny produkt
Temat: Osad w butelce
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 9961

Re: Osad w butelce

Też czytałem ten temat, co do wężyka, gdyż na początku też był moim podejrzanym, ale na pewno jest silikonowy do kontaktu ze spirytusem / żywnością. Dla pewności użyłem też innych silikonowych, które mam na stanie. Wszystko gra. Raczej to nie jest zły odbiór, bo reszta zawartości spirytusu, którą ot...
autor: Loganos69
wtorek, 11 wrz 2018, 20:26
Forum: Mętny produkt
Temat: Osad w butelce
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 9961

Re: Osad w butelce

Temat z wodą z niską zawartością minerałów też już przerabiałem - jakiej wody ze sklepu bym nie użył = mleko. Tylko z wodą ze studni wychodził kryształ, ale nie przegotowaną i nie spodziewałem się, że "białko" pokaże się na końcu i to w takiej postaci. Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Ta...
autor: Loganos69
wtorek, 11 wrz 2018, 20:00
Forum: Mętny produkt
Temat: Osad w butelce
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 9961

Re: Osad w butelce

Dzięki za odpowiedź, ale to jak się pozbyć to pół biedy. Tylko co zrobić żeby na stole weselnym się nie pojawiło, a butelkować trzeba wcześniej.

Jak przegotowałem wodę nawet ze studni to po rozcięczeniu robi się mleko.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
autor: Loganos69
wtorek, 11 wrz 2018, 15:28
Forum: Mętny produkt
Temat: Osad w butelce
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 9961

Osad w butelce

Za bardzo nie wiedziałem, gdzie ten temat umieścić, więc myślę, że moderator go przeniesie do odpowiedniego działu. Od początku do końca produkcji i rozcienczania ostatecznego produktu jest ok. Wszystkie butelki z zawartością są krystalicznie przejrzyste, dodam, że spirytus rozcieńczam w wodzie ze s...
autor: Loganos69
czwartek, 6 wrz 2018, 02:22
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Pierwsze wino gronowe
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 2080

Re: Pierwsze wino gronowe

Przepisy dziadkowe zawsze będą dobre ;-) Osobiście zrobiłem tak jak ty i zapowiada się smacznie. Wino porzeczkowo - wiśniowe 8 tygodni pracowało z owocami w środku, po tym czasie odciągnąłem, a resztę przefiltrowałem przez pieluchę tetrową - to czego nie dało się bezpiecznie zlać, owoce wyrzuciłem. ...
autor: Loganos69
wtorek, 28 sie 2018, 12:24
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Wisniówka i Jabłkówka
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 2988

Re: Wisniówka i Jabłkówka

Wezmę uwagi do serca i po powrocie nastawienie tak jak piszecie, ciekaw jestem co mi wyjdzie, a tym bardziej z tej glukozy krystalicznej o której mowa. A tak z ciekawości jakie wy ilości owoców /wody/ cukru stosujecie na balon np 30L. Używacie pektoenzymu do zwiększenia ilości soku czy gotujecie/pod...
autor: Loganos69
poniedziałek, 27 sie 2018, 21:15
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Wisniówka i Jabłkówka
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 2988

Re: RE: Re: Wisniówka i Jabłkówka

Czemu? Dlatego że nastaw jabłkowy był z jabłek z które dojrzałe są dopiero późną jesienią, a że się gałąź złamała to szkoda wyrzucać a i same w sobie wiele cukru nie miały. Wiśnie też niezależny do najslodszych i stwierdziłem że co mi tam zobaczymy co się będzie działo. A poza tym chciałem po eksper...
autor: Loganos69
poniedziałek, 27 sie 2018, 20:07
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Wisniówka i Jabłkówka
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 2988

Wisniówka i Jabłkówka

Witam wszystkich. Oto moja pierwsza wisniówka i jabłkówka zrobione tego samego dnia. W prawie takich samych proporcjach. Około 6kg wiśni (wydrylowanych) \ 10kg jabłka także bez pestek 8 kg cukru - na każdy dymion Drożdże Turbo Fruit od Spirit Ferm Woda że studni do obj. 25l I tak nastawy owocowe od ...
autor: Loganos69
środa, 11 lip 2018, 15:16
Forum: Chłodzenie
Temat: Zamknięty obieg wody chłodzącej
Odpowiedzi: 924
Odsłony: 333514

Re: Zamknięty obieg wody chłodzącej

Doszły dwa zapowiedziane termometry na wodę, łatwiej kontrolować temperaturę. :-) ObrazekObrazek

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
autor: Loganos69
wtorek, 29 maja 2018, 10:16
Forum: Chłodzenie
Temat: Zamknięty obieg wody chłodzącej
Odpowiedzi: 924
Odsłony: 333514

Re: Zamknięty obieg wody chłodzącej

Co do ocieplenia jeszcze się wstrzymam, choć po zmianie lokalizacji będzie to niezbędne, a jak narazie pracuje w tak małym pomieszczeniu 8m^2 o wysokości 2m, gdzie temperatura otoczenia na starcie to 25*C - rozgrzewanie do zalania niespełna w 40min na 2x2kw. Keg ustawiony na pustakach wapniowych, co...
autor: Loganos69
wtorek, 29 maja 2018, 09:12
Forum: Chłodzenie
Temat: Zamknięty obieg wody chłodzącej
Odpowiedzi: 924
Odsłony: 333514

Re: Zamknięty obieg wody chłodzącej

Twoja temperatura to najgorsze rozwiązanie. Przeczytałem cały wątek i jak od dawna wiadomo co i z posta wynika, że najlepszą moc osiąga się przy niskim chlodzeniu - grunt by pary nie uciekały z komina. Ja odbierałem przez OVM i jak widać po załączonym obrazku % jest na dobrym poziomie skoro alkohol...
autor: Loganos69
poniedziałek, 28 maja 2018, 23:18
Forum: Chłodzenie
Temat: Zamknięty obieg wody chłodzącej
Odpowiedzi: 924
Odsłony: 333514

Re: Zamknięty obieg wody chłodzącej

Myślę, że to dobre miejsce by przedłużyć temat obiegu zamkniętego. Jak widać na zdjęciach wszystko jest jeszcze w fazie prób i testów, pospinane na krótko, aby zobaczyć jak się sprawdzi to rozwiązanie. Zaczęło się od tego by kupić małą pompę dzięki której nie trzeba będzie nosić, co chwilę wody do c...
autor: Loganos69
piątek, 6 kwie 2018, 14:34
Forum: Osprzęt
Temat: Papuga - ciągły pomiar mocy destylatu
Odpowiedzi: 312
Odsłony: 167492

Re: Papuga - ciągły pomiar mocy destylatu

Dokładnie mam tą samą, piękna robota nieźle się prezentuje wraz z kolumną :-) być może nawet ją od Ciebie kupiłem ;-)

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
autor: Loganos69
piątek, 6 kwie 2018, 13:00
Forum: Chłodzenie
Temat: Zamknięty obieg wody chłodzącej
Odpowiedzi: 924
Odsłony: 333514

Re: RE: Re: Zamknięty obieg wody chłodzącej

Czy używając grzałek o sumarycznej mocy 4kW (keg 30l) stosują obieg zamknięty z chłodnicą samochodową wystarczy mi beczka 100l? Mogę napisać do kogoś na pw bo mam kilka pytań w tej sprawie a nie chciałbym zaśmiecać forum. ;) Pracuje na podobnym sprzęcie i mogę powiedzieć, że wystarczy. Mi wystarcza...
autor: Loganos69
wtorek, 3 kwie 2018, 10:15
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Dobrego złego początki (Kolumna Terra Lm)
Odpowiedzi: 37
Odsłony: 15621

Re: Dobrego złego początki (Kolumna Terra Lm)

Podjąłem najlepszą jak do tej pory decyzję - zasypałem kolumnę sprężynkami. Różnica jest diametralna jak dla mnie. Kolumna zrobiła się cięższa, lepiej się zalewa, szybciej się stabilizuje, a sama stabilizacja jest stabilniejsza :-D ( przy zmywakach skoki temperatur były wyższe i różnice między termo...
autor: Loganos69
piątek, 9 mar 2018, 23:40
Forum: Po Godzinach
Temat: Smutna wiadomość.
Odpowiedzi: 38
Odsłony: 11947

Re: Smutna wiadomość.

[*]

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
autor: Loganos69
wtorek, 27 lut 2018, 23:50
Forum: W czym nastawiać?
Temat: Beczki plastikowe
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 9266

Re: Beczki plastikowe

Tak tylko pytałem z ciekawości dla pewności, jeżeli wszyscy robią i jest ok to wszyscy nie mogą się mylić, a i nie ma się o co martwić :-) Dziękuję za szybką odpowiedź. O ile w szkle jest "przejrzyście i pewnie" to fakt możliwości i wygody jest mały. I tak jak piszesz szkło to maks 54l, a ...
autor: Loganos69
wtorek, 27 lut 2018, 22:56
Forum: W czym nastawiać?
Temat: Beczki plastikowe
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 9266

Re: Beczki plastikowe

Jakoś nie mam przekonania do plastiku (mogę się mylić), ja nastawiam w szkle tzn, mam trzy dymiony 3x 30l (były to używam). Tak samo do przechowywania dymiony szklany. Na prawdę te plastiki z atestem (do spożywki) się sprawdzają? Nie ubożeje na tym nastaw/ odbiór? Jakiekolwiek produkty w plastiku po...
autor: Loganos69
poniedziałek, 19 lut 2018, 09:49
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Pierwsza cukrówka na nowym alembiku
Odpowiedzi: 47
Odsłony: 16064

Re: Pierwsza cukrówka na nowym alembiku

Jeśli mogę się wtrącić: Ja mojego sprzętu miedzianego ani nie płukałem octem - bo słyszałem o tym grynszpanie, ani kwaskiem jak instrukcja zalecała. Wybrałem bramkę nr 3: pierwsza destylacja 0,5 -0,7 litra cukrówki załatwiła sprawę. Nawet litr puściłbym w kanał - wiem że to strata, ale co tam lepiej...
autor: Loganos69
niedziela, 18 lut 2018, 20:51
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: Które drożdże najlepsze?
Odpowiedzi: 143
Odsłony: 84791

Re: Które drożdże najlepsze?

Może ktoś próbował i się wypowie bo cena w porównaniu do innych jest dużo wyższa, żeby nie wklejać linków, które z czasem przestaną działać to wrzucę opis: Alcotec 48 Carbon to drożdże z węglem aktywnym są one prawdopodobnie najbardziej rozwiniętymi drożdżami turbo w sprzedaży. Oparte na "czyst...
autor: Loganos69
sobota, 17 lut 2018, 11:03
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Dobrego złego początki (Kolumna Terra Lm)
Odpowiedzi: 37
Odsłony: 15621

Re: RE: Re: Dobrego złego początki (Kolumna Terra Lm)

Temu się jeść nie daje, a " lepiej mieć i nie użyć niż nie mieć i żałować " :-) A jak rozwiązujecie sytuację z dnem? Tzn jak już zasypie sprężynkami to zakładając od razu na Keg wszystko wpadnie do środka, dół zatkać zmywakami czy jakieś "fałszywe dno" trzeba dołożyć? Jak to u wa...
autor: Loganos69
piątek, 16 lut 2018, 23:19
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Dobrego złego początki (Kolumna Terra Lm)
Odpowiedzi: 37
Odsłony: 15621

Re: Dobrego złego początki (Kolumna Terra Lm)

Trzymając się wzoru to tak mniej więcej wychodzi.
Pytałem też Zygmunta i przy założeniu wypełnienia na 1m, wyszło o 0.20l mniej.
Dokładając tą różnice będzie tak jak piszesz, 2,5L trzeba kupić i będzie akurat :-)

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
autor: Loganos69
piątek, 16 lut 2018, 16:22
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Dobrego złego początki (Kolumna Terra Lm)
Odpowiedzi: 37
Odsłony: 15621

Re: Dobrego złego początki (Kolumna Terra Lm)

Dobra już wiem ile trzeba wystarczyło cofnąć się do podstawówki ;-)

V = Pi r^2H

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Wyszukiwanie zaawansowane