Znaleziono 9 wyników

autor: liptonek87
niedziela, 1 lip 2018, 21:26
Forum: Przywitaj Się!
Temat: liptonek87
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 1422

liptonek87

Witam Panowie i Panie! Aabratek OVM, sterownik.
Kocham nalewki, jeszcze bardziej żmudną pracę przy produkcji. Owoce, płatki dębowe, szalone pomysły. Pozdrawiam.
autor: liptonek87
czwartek, 15 mar 2018, 20:24
Forum: Chłodzenie
Temat: Obieg zamknięty aabratek olm elektryka.
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 3988

Re: Obieg zamknięty aabratek olm elektryka.

Dzięki za podpowiedzi, po prostu chciałem mieć pewność, że zrobię tak jak należy. Sprawdzę, ile mi tej wody pójdzie za 1 razem. Pozdrawiam smakoszy ;)
autor: liptonek87
czwartek, 15 mar 2018, 07:18
Forum: Chłodzenie
Temat: Obieg zamknięty aabratek olm elektryka.
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 3988

Obieg zamknięty aabratek olm elektryka.

Witam, stałem się posiadaczem elektrycznej kolumny aabratek olm na KEGU 30 litrów. Żona mi suszy głowę że zużyję za dużo wody do chłodzenia (mieszkamy w bloku). Mam bardzo mocna pompkę, czy jeśli napelnię brodzik 60 litrami wody i zamknę obieg to wyjdzie korzystniej? Nie wiem ile litrów pójdzie przy...
autor: liptonek87
wtorek, 14 mar 2017, 20:35
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Kompot z brzoskwiń. Jak to ugryźć?
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 3395

Re: Kompot z brzoskwiń. Jak to ugryźć?

Dzięki za odpowiedzi! Z węglem faktycznie się rozpędziłem, wiadomo, że zależy mi na walorach smakowych. Okazało się że w każdym słoiku jest prawie połowa owoców, jednak słoików jest sporo więc nazbiera się tych litrów do przerobienia. Jak skończę to się pochwalę, co z tego wyszło. Pozdrawiam
autor: liptonek87
niedziela, 12 mar 2017, 20:32
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Kompot z brzoskwiń. Jak to ugryźć?
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 3395

Kompot z brzoskwiń. Jak to ugryźć?

Witam kolegów. Dostałem od teściowej kilkanaście słoików z kompotem z brzoskwiń. W każdym słoiku są po ok. 2 sztuki brzoskwiń. Wiadomo - nie będę tego pił do obiadu :smiech: Chętnie wrzuciłbym to na pot-still. Tutaj pytanie do Was: jak się za to zabrać? 1)Bayanussy? 2)Zlać wszystko do gara + woda + ...
autor: liptonek87
piątek, 30 gru 2016, 09:28
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Duże straty destylatu przez odstojnik???
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 12263

Re: Duże straty destylatu przez odstojnik???

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, każda opinia jest dla mnie ważna. Decyzja podjęta, dzisiaj wrzucam odstojnik, zamawiam sprężynki pryzmatyczne miedziane. Przerobię na tym sprzęcie cały rok 2017, później w zależności od potrzeb przeskoczę na aabratek. Życzę wszystkim kolegom (i koleżankom) samych su...
autor: liptonek87
piątek, 23 gru 2016, 19:42
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Duże straty destylatu przez odstojnik???
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 12263

Re: Duże straty destylatu przez odstojnik???

Druga opcja to połączenie odstojnika z kolumną zaraz pod zimnym palcami tak, aby całość z odstojnika wracała do kolumny. Tylko obawiam się notorycznego zalewania kolumny bo mam wąskie wyjście z szybkowaru.
autor: liptonek87
piątek, 23 gru 2016, 08:01
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Duże straty destylatu przez odstojnik???
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 12263

Re: Duże straty destylatu przez odstojnik???

Co do sprzętu - mieszkam w małym mieszkaniu w bloku, nie mogę sobie pozwolić na wielką kolumnę. Druga sprawa - chciałem zobaczyć na prostym sprzęcie, czy mnie temat wciągnie. Wciągnął i to bardzo :) Nie mam teraz kasy na lepszy instrument więc chce ten dostosować jak najlepiej. Wiem że zimnych palcó...
autor: liptonek87
czwartek, 22 gru 2016, 20:59
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Duże straty destylatu przez odstojnik???
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 12263

Duże straty destylatu przez odstojnik???

Witam wszystkich, za mną pierwsze pędzenie. Mój instrument: sprzet.jpg Produkt wyszedł znakomity, jednak końcowa ilość się nie zgadza (za mało). Druga rzecz, z chłodnicy kapie po kropelce, a nagle przestaje na jakiś czas kapać, po czym leci strumień pod ciśnieniem. Gotowałem 2 razy, raz modelowo tem...

Wyszukiwanie zaawansowane