Likier kawowy polecam

Pomysły na poprawę smaku bimbru, przepisy smakowe, domowe sposoby na wyrób markowych wódek...

marcin22
1
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 24 paź 2011, 20:52

Post autor: marcin22 »

Smak rewelacyjny :D ,osobiscie dodalem 0,9 kg cukru ale mysle ze 0.8 kg w zupelnosci wystarczy.
Alkohol to twoj wrog wiec lej go w morde.

janus76
5
Posty: 5
Rejestracja: środa, 12 paź 2011, 19:46
Krótko o sobie: Picie wódki jest to wprowadzanie baśniowego elementu do rzeczywistości
Ulubiony Alkohol: Przepalanka
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Irlandia
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: janus76 »

Witam kolegów.

Zrobiłem według przepisu kolegi Mydlo, ale dodałem tylko 3 łyżki cukru i myślę że o 2 za dużo. Faktycznie pycha – moja wytrąbiła od razu pół butelki i życie stało się piękniejsze :D – ona śpi, ja mam spokój .
Naprawdę polecam, tylko delikatnie z tym cukrem.
Ostatnio zmieniony środa, 21 gru 2011, 21:24 przez Wald, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Interpunkcja.
Awatar użytkownika

Wilk
5
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 25 wrz 2011, 19:34
Ulubiony Alkohol: Mojej Produkcji
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Śląskie
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: Wilk »

Kusiliście, kusiliście i skusiliście ;)

Likier powstał dokładnie wg przepisu kolegi @mydlo i muszę przyznać że się spisał...
Wszystkie domowniczki zachwycone :odlot:
No i oczywiście z podziwem podchodzą do mojego hobby :D
Jeśli ktoś szuka słodziuteńkiego trunku dla płci pięknej lub też jest zwolennikiem takich "ulipków" to wart polecenia.

Pozdrawiam
JEST NIKIM TEN CO NIE ULEPSZA ŚWIATA
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: Wald »

O ile z reguły trzymam się przepisu, lub wybieram z kilku to co może dać najlepsze efekty, tak tym razem pojechałem po łatwości. I tak oto wziąłem:
2 kilogramowe puszki masy krówkowej kajmak,
1 czekoladę gorzką, chyba 92%,
4 czubate łyżki kawy rozpuszczalnej,
1/3 litra wrzątku, do rozpuszczenia kawy
podwójny cukier waniliowy
2/3 litra C2H5OH zagęszczonego do 95%
Połowica kawę i potem w niej czekoladę rozpuściła, ja wszystko mikserem wymieszałem i gotowe. :ok: Smak rewelacyjny, tylu pochwał jeszcze nie słyszałem (szczególnie od dziewczynek ;) ). Dzięki za pomysł :poklon; . Połowa z degustatorów chętnie by szklankę mleka lub kawy dolało, ale małżonka powiedziała że taką gównianą lurę to w sklepie kupić można, a nam zacny trunek wyszedł. Zostawiłem więc jak wyszło, bo i dziecię moje chwali jakość dookoła.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!
Awatar użytkownika

JerzyP
30
Posty: 35
Rejestracja: środa, 16 maja 2012, 21:15
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: JerzyP »

Zrobiłem według przepisu z pierwszego postu. Następnym razem dam trochę mniej cukru, ale i tak rewelacja :D :poklon;

tomhas
250
Posty: 253
Rejestracja: poniedziałek, 12 lip 2010, 21:53
Podziękował: 126 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: tomhas »

Czy wam osadza się na dnie kakao?
U mnie powstaje na dnie ciemna warstwa, tak jakby kakao.
Awatar użytkownika

Marcin.U
50
Posty: 99
Rejestracja: piątek, 5 lis 2010, 12:05
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: Marcin.U »

Ja ostatnio postanowiłem maksymalnie uprościć przepis na likier kawowy i zrobiłem tak:
- puszka mleka skondensowanego słodzonego
- 6 łyżeczek kawy rozpuszczalnej
- 0,5 l wódki 40% (oczywiście z czystego rektyfikatu)
- ok 100-150 ml wody

W 100 ml ciepłej wody rozpuścić kawę. Wymieszać kawę z mlekiem, a następnie z wódką. W razie potrzeby uzupełnić wodą do objętości 1 l. Odstawić na bliżej nieokreślony czas do lodówki. Piszę o lodówce bo nie mam pewności czy poza nią likier się nie zepsuje.

Według mnie i kilku pań, które próbowały, w takich właśnie proporcjach likier wychodzi tak akurat w konsystencji i zawartości cukru, alkoholu i kawy. Warto porównać jak likier smakuje schłodzony i w temp. pokojowej. Na mój gust temp. pokojowa wygrywa.
Myślę że można by dodać do tego wanilii, ale jeszcze nie próbowałem.

Jeśli ktoś lubi takie słodkie, lekkie trunki to myślę, że ten zestaw puszki mleka słodzonego i 0,5 l wódki można traktować jako podstawę do wszelkich wariacji smakowych. Jak to mówią sky is the limit.

barthead
2
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 12 paź 2012, 10:29
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: barthead »

Nie piszcie proszę X paczek cukru waniliowego, bo takiego w paczkach nie sprzedają, sprzedają za to sztuczne świństwo WANILINOWE (proponuję przeczytać z paczki literka po literce), ale cukier waniliowy można prosto zrobić - do słoika wsypać np 0,5 cukru i włożyć laskę wanilii. po 2 -3 dniach mamy prawdziwy cukier WANILIOWY a nie waniLinowy.
W przepisach na likier był tylko 1 post z laską wanilii, reszta za sztucznym cukrem.
Dodajcie ten prawdziwy cukier przez siebie zrobiony lub dodajcie na jakiś czas laskę wanilii i wtedy pochwalcie się tym co mówili degustatorzy.
Awatar użytkownika

klodek4
1450
Posty: 1474
Rejestracja: czwartek, 21 lip 2011, 15:50
Ulubiony Alkohol: dobry
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: elda/alicante/, hiszpania
Podziękował: 369 razy
Otrzymał podziękowanie: 64 razy
Kontakt:
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: klodek4 »

Mała różnica, a jakże wielka :mrgreen:

tomhas
250
Posty: 253
Rejestracja: poniedziałek, 12 lip 2010, 21:53
Podziękował: 126 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: tomhas »

można też w torebkach kupić cukier waniliowy
Obrazek
Awatar użytkownika

Marcin.U
50
Posty: 99
Rejestracja: piątek, 5 lis 2010, 12:05
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: Marcin.U »

Ja akurat używam nalewu na wanilię wg. Cieślaka czyli w skrócie: 2 laski wanilii rozdrobnić i zalać spirytusem o mocy 70% w ilości 75 ml, macerować 2-3 tygodnie. Po tym czasie ciecz zlać znad wanilii do buteleczki, a wanilię zalać drugi raz spirytusem o mocy 60% w ilości 40-50 ml. Maceracja znowu 2-3 tygodnie, zlanie i połączenie dwóch nalewów. Powstaje bardzo aromatyczna esencja którą wg. autora należy dodawać w ilości 3-4 ml na 1 l wódki. Malutko ale potwierdzam, że taka ilość wystarcza.

barthead
2
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 12 paź 2012, 10:29
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: barthead »

Zwracam honor tym którzy używają (bo mają dostep) prawdziwego kupnego cukru waniliowego, mieszkam w takiej dziurze (miasto ok 50 tys) że go nie ma. Robię sam. A do likieru używam zaczarowanego wanilią spirytusu , na 2 -3 dni przed mieszaniem do spirytu wkładam przeciętą wzdłóż laskę - wanilii oczywiście.
Awatar użytkownika

mtx
1400
Posty: 1410
Rejestracja: poniedziałek, 2 sty 2012, 02:50
Ulubiony Alkohol: Whiskey
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Władysławowo woj.pomorskie
Podziękował: 516 razy
Otrzymał podziękowanie: 123 razy
Kontakt:
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: mtx »

Zwracam honor tym którzy używają (bo mają dostep) prawdziwego kupnego cukru waniliowego, mieszkam w takiej dziurze (miasto ok 50 tys) że go nie ma.
A może szukać sie nie chciało? Bo u mnie w dziurze około 17tyś w prawie każdym sklepie można kupić cukier
waniliowy (nie wanilinowy) ;)
A do likieru używam zaczarowanego wanilią spirytusu , na 2 -3 dni przed mieszaniem do spirytu wkładam przeciętą wzdłóż laskę - wanilii oczywiście.
To tym bardziej dziwne, wanilie w laskach możesz kupić, a zwykłego cukru waniliowego nie ma? ;) - no spoko :mrgreen:

Biorgul
5
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 5 lis 2010, 20:46
Ulubiony Alkohol: JD
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: Biorgul »

Panowie, Kolega pisze ze zona bedzie zadowolona, a przynajmniej nie moja ktorej kawowa podrzucam caly czas. Ja uzywam kawy palonej calej nie mielonej. Zalewana jest "w" 80%. Mocnieszy aromat, piekna sprawa, a zageszczm Cukrami gotowymi do tego celu. Rewelacja.

Tak widzi to moderator przy akceptacji. Ręce opadają.
Masz trzy dni żeby to poprawić.
Jakos lubie gotowac, caly dzien przy garach potrafie stac..

Pakulek
50
Posty: 77
Rejestracja: niedziela, 16 wrz 2012, 17:34
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: Pakulek »

Powiedzcie koledzy, czy na urobku 80% z pot stilla po podwójnej destylacji też wyjdzie ten likierek? ;)
Nie chcę zniechęcić swojej kobiety bo z tego co czytacie likier wart grzechu :twisted:
Każda prawda przechodzi przez trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą.
Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: lesgo58 »

Jak najbardziej, tylko potrzebuje dłuższego czasu, żeby się ułożyć...Min. pół roku, a im dłużej tym lepiej, gdyż aromaty i posmaki typowe dla destylatów Pot-Still'owych potrafią jeszcze długo dominować w nalewce. To coś tak jak z owocówkami.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

Makus1
5
Posty: 9
Rejestracja: środa, 30 sty 2013, 01:02
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: Makus1 »

LIKIER KAWOWY
Składniki - 50 ml gorącej wody,
3 łyżki kawy rozpuszczalnej,
1 puszka mleka skondensowanego słodzonego oraz
~`100 do 150 ml wódki albo odpowiednio spirytusu.
Kawę rozpuszczasz w wodzie w szejkerze, wlewasz mleko, wódkę albo spirytus (jest gęściejsze) i wszystko mieszasz. Jak za gęste można rozcieńczyć zwykłym mlekiem!!!
Likier polecam bardzo smaczny i super nadaje się na prezent, a także jak mają niespodziewani goście wpaść za 10 minut. My mamy coś mocniejszego, a dziewczyny się zajmą tym likierem i na pewno nie będą nam marudzić :D Muszę przyznać, że w 3 minuty można zrobić coś pysznego, a i sam do kawy czasem kieliszek lubię wysiorbać tego.
Ostatnio zmieniony piątek, 1 mar 2013, 11:51 przez Wald, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Kosmetyka.

Pakulek
50
Posty: 77
Rejestracja: niedziela, 16 wrz 2012, 17:34
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: Pakulek »

...4 puszki mleka kandyzowanego...
U mnie puszek nie ma. Ale jest mleko w malych kartonikach - 400ml na których jest napisane: mleko kandyzowane niesłodzone.
Czuje przez karton, że jest dość rzadkie. Czy te wasze mleko jest gęste?
Każda prawda przechodzi przez trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą.
Arthur Schopenhauer

tomhas
250
Posty: 253
Rejestracja: poniedziałek, 12 lip 2010, 21:53
Podziękował: 126 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: tomhas »

też kupowałem w kartonikach, jest OK
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: Wald »

Pakulek pisze: Czy te wasze mleko jest gęste?
Nie, ale po gotowaniu przez kilka godzin (w puszce) gęstnieje, było: http://alkohole-domowe.com/forum/post22799.html#p22799 .
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!

mirko
30
Posty: 38
Rejestracja: środa, 9 sty 2013, 19:45
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: mirko »

Witam Wszystkich.
Mam pytanie jaką moc osiąga likier wg. przepisu z pierwszego postu?
Nie jest za słaby? wychodzi na to że 1/2L spirytu rozcieńczamy ok 2l ''rozcieńczalnika'' (4x410 ml mleka+0,6 L cukru i reszta).
Mam zamiar zrobić taki likierek swojej lubej.
Ostatnio zaproponowałem Jej IRISH CREAME i zachwalała sobie bardzo (zrobiony z przepisu na buteleczce tj.150g cukru,
200ml śmietanki słodkiej +40% do pojemności 0,7L)
Co do śmietanki jaką Koledzy dodajecie? Ja wywnioskowałem że chodzi tu o śmietankę 30-36% (nie alkocholu :D )
może się mylę?

Andrzej77
50
Posty: 73
Rejestracja: piątek, 3 cze 2011, 08:04
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: Andrzej77 »

Likier, na moje oko (wg. moich wyliczeń) powinien oscylować w przedziale 17-18%.
Puszka mleka niesłodzonego z Gostynia zawiera 411 gram (GRAM, nie ml - słodzone to 530 gram). Nie znalazłem objętości (ma ktoś teraz w domu, żeby zmierzyć tę puszkę?), ale przyjąłem 400ml. Cztery puszki to 1,6 l + 0,6 l cukru daje nam 2,2 l rozpuszczalników 0% dla 0,5 l spirytusu 96%, z czego wychodzi 17,8%.
Dobrze i tanio nie będzie szybko.
Dobrze i szybko nie będzie tanio.
Szybko i tanio nie będzie dobrze.

mirko
30
Posty: 38
Rejestracja: środa, 9 sty 2013, 19:45
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: mirko »

Dzięki Andrzej77
A mógłbyś mi przeliczyćile dać spirytu żeby było ok 30%.
Normalnie to sam bym policzył z kalkulatora,a ale coś mi padł office.

Czyli po twoim poście mamy odpowiedź też dla kol. Lvzaako-za mały procent aby trzymać go poza lodówką. ;)

Andrzej77
50
Posty: 73
Rejestracja: piątek, 3 cze 2011, 08:04
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: Andrzej77 »

30% wychodzi dla 1 litra spirytusu 96%. Przy założeniach z mojego poprzedniego posta. Myślę jednak, że podwajając ilość spirytusu zaburzysz proporcje (będzie być może niedosłodzony, za mało kawowy) i tym samym będziesz musiał zwiększyć udział niektórych składników. Wszystko się da zrobić. Tak czy inaczej, spisuj wszystko dokładnie i wrzuć na forum, jeśli efekt będzie zadowalający. Będziemy mieli likier kawowy w wersji hard!
Dobrze i tanio nie będzie szybko.
Dobrze i szybko nie będzie tanio.
Szybko i tanio nie będzie dobrze.

tomhas
250
Posty: 253
Rejestracja: poniedziałek, 12 lip 2010, 21:53
Podziękował: 126 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: tomhas »

Zamiast kawy rozpuszczalnej może być mielona? Próbował ktoś?
Awatar użytkownika

wolan
750
Posty: 790
Rejestracja: sobota, 14 lut 2009, 17:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Lublin/Ostrowiec Św.
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Kontakt:
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: wolan »

Hej, możesz zastosować kawę ziarnistą ale pierw zaparz ją w małej ilości wody :) i wlej sam wywar.
Możesz zaparzyć większą ilość będzie bardziej kawowy a taki jest najlepszy :) Co do zwiększenia ilości procentów w likierze uważam to za kiepski pomysł, najlepiej smakuje taki do 20%. Zresztą likiery tego typu nie przekraczają 20% :) Pozdrawiam
Kolumny w różnych konfiguracjach :
https://mojdestylator.pl
Awatar użytkownika

szfagir
350
Posty: 379
Rejestracja: poniedziałek, 26 lis 2012, 11:16
Ulubiony Alkohol: S.W.Ó.J.
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Gród Kraka
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 53 razy
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: szfagir »

Zrobiony. Proporcje przerobione tak żeby wyszło 0,7L :)
Pychotka:)

Abalka
5
Posty: 7
Rejestracja: środa, 31 lip 2013, 08:28
Podziękował: 2 razy
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: Abalka »

Ja zrobiłem wg przepisu tytułoweg na 1 stronie użyłem mleczka niesłodzonego zagęszczonego http://alejka.pl/mleko-zageszczone-gost ... -500g.html w smaku jeszcze nie wiem co wyszło ale czy to powinno być takie mało gęste? Na pewno konsystencja nie jest jak likier :/ Wam też tak wyszło czy coś ja źle zrobiłem.

t1o9m8e6k
50
Posty: 93
Rejestracja: piątek, 22 lip 2011, 14:35
Ulubiony Alkohol: likier kawowy
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: t1o9m8e6k »

Witajcie! Likier kawowy produkuję od dłuższego czasu. Poniżej podam składniki i proporcje (na większą ilość gotowego trunku) i opiszę z jakim borykam się problemem. Macie doświadczenie to może podpowiecie dlaczego tak się dzieje.
4000gram mleka zagęszczonego niesłodzonego
15 łyżek kawy rozpuszczalnej Jacobs Kronung
8,25 szklanek cukru (szklanka o pojemności 250ml)
0,7l wody
5 cukrów wanilinowych
2,3l 85%
Mleko gotuję. Jak złapie wyższą temperaturę wsypuję cukier i cukier wanilinowy. Zazwyczaj mama miesza dalej (do zagotowania), a ja przygotowuję roztwór kawy. 15 łyżek do 0,7l wody (ok. 90 stopni). Do zagotowanego mleka wlewam rozczyn kawy, mieszam i czekam do całkowitego ostudzenia.
I teraz problem. Robiąc kiedyś na prędko nie wystudziłem dokładnie tego kawowego mleka. Wlałem do letniego %%% i zauważyłem, że zaczęła się rozwarstwiać, ważyć (nie wiem jak nazwać to zjawisko). Mimo wszystko rozlałem do butelek. Zaglądam za kilka dni i rozwarstwiona paskudnie. Później, przez kilka razy, wlewałem %%% do zimnego i było w porządku. A ostatnio znowu kicha. Pomimo, że wszystko zimne to i tak rozwarstwia się. Nie wiem gdzie leży przyczyna. Przed spożyciem wstrząsam i jest gładka w kolorze i całkowicie kawowa w smaku (brak też jakichkolwiek grudek). Próbowałem różnych sposobów. Ostatnio wlewając %%% do mleka użyłem wiertarki z mieszadłem :D, aby wszystko dokładnie wymieszać. Po kilku dniach kicha.
Następny będę robił w piątek i planuję inaczej. Ostudzę mleko, a oddzielnie roztwór kawy. Do zimnej kawy dodam %%% i dopiero całość wleję do mleka. Zobaczymy co wyjdzie.
Zdjęcie nie przedstawia mojego likieru, ale u mnie dzieje się to samo. Też pojawiają się takie smugi, a alkohol potrafi oddzielić się u dołu butelki.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Niedawno przeczytałem w gazecie, że picie alkoholu jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Doszedłem do wniosku: gra nie jest warta takiego ryzyka. Dlatego przestałem czytać gazety.
Awatar użytkownika

panta_rei
550
Posty: 566
Rejestracja: sobota, 6 paź 2012, 19:33
Krótko o sobie: Robię najlepszą pieprzówkę po tej stronie Wisły ;-)
Ulubiony Alkohol: Moja osobista nalewka agrestowa ;-)
Lokalizacja: Braniewo
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: panta_rei »

Ja bym obstawiał, że problemem jest woda, ja bym jej tam nie dał w ogóle.
Pozdrawiam, Sławomir
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: gr000by »

1. Woda - bez niej też dobre (a nawet lepsze) będzie.
2. A jak z wlewaniem spirytusu do gorącego mleka? U mnie spisało się to dobrze w likierze/kremie czekoladowym, nic się nie zważyło ani nie rozwarstwiło. Wystarczy mocno mieszać i lać powoli alkohol.
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.

t1o9m8e6k
50
Posty: 93
Rejestracja: piątek, 22 lip 2011, 14:35
Ulubiony Alkohol: likier kawowy
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: t1o9m8e6k »

Nigdy nie wlewałem do gorącego. Jeśli rzeczywiście woda to wlanie %%% do roztworu kawy powinno pomóc. Nie będzie już wody tylko słabszy %%% Albo inaczej: przygotować taki roztwór procentów, aby uzupełnić brakujące 0,7l. A kawę wtedy jak rozpuścić? W mleku?
Niedawno przeczytałem w gazecie, że picie alkoholu jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Doszedłem do wniosku: gra nie jest warta takiego ryzyka. Dlatego przestałem czytać gazety.
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: gr000by »

Kawę zaparz/rozpuść w czymkolwiek, bo i tak jej nie przecedzasz ani nie filtrujesz. A na gorąco (nie więcej niż 80*C) możesz mieszać bezpośrednio spirytus z wsadem smakowym na mleku - sprawdzone, wszystko ładnie stoi w butelkach nierozwarstwione.
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.

t1o9m8e6k
50
Posty: 93
Rejestracja: piątek, 22 lip 2011, 14:35
Ulubiony Alkohol: likier kawowy
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: t1o9m8e6k »

Zagotuję mleko w którym rozpuszczę cukier, cukier wanilinowy i kawę. Jak troszkę ostygnie to doleję odpowiednią ilość %%%? Dobrze będzie?
Cały czas byłem pewien, że rozwarstwia się z powodu ciepłego mleka i następuje "ścięcie".
Niedawno przeczytałem w gazecie, że picie alkoholu jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Doszedłem do wniosku: gra nie jest warta takiego ryzyka. Dlatego przestałem czytać gazety.
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: gr000by »

Tak, powinno być dobrze. W swoim przepisie tak robię i wychodzi pięknie http://alkohole-domowe.com/forum/likier ... t9317.html. Grunt to dobrze mieszać podczas wlewania alkoholu.
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.

t1o9m8e6k
50
Posty: 93
Rejestracja: piątek, 22 lip 2011, 14:35
Ulubiony Alkohol: likier kawowy
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: t1o9m8e6k »

A czy stanie się coś jeśli np %%% wlałbym do zimnego mleka? I ostatnie pytanie: czy niższe stężenie alkoholu nie spowoduje rozwarstwienia? Wlewałem 85%, a teraz, zachowując 0,7l z wody, wyjdzie mi ok.71% (chcę zostawić te 0,7l bo inaczej wyjdzie za gęsta).
Niedawno przeczytałem w gazecie, że picie alkoholu jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Doszedłem do wniosku: gra nie jest warta takiego ryzyka. Dlatego przestałem czytać gazety.
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: gr000by »

Jakbyś wlał alkohol do zimnego mleka, które będziesz później podgrzewał to będziesz miał dość znaczne straty alkoholu, a podgrzewanie alkoholu na otwartym ogniu nie należy do bezpiecznych rzeczy. Niższe stężenie wlewanego alkoholu nie powinno mieć wpływu na rozwarstwienie. Zresztą spróbuj, może się teraz uda :).
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.

michal278
1850
Posty: 1867
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: michal278 »

Ile czasu można to przechowywać i jak? Czy potrzebna jest lodówka?
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com
Awatar użytkownika

damonum
10
Posty: 12
Rejestracja: wtorek, 29 maja 2012, 04:07
Ulubiony Alkohol: pivo Fosters
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Bath, England
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: damonum »

Przechowywanie chyba nie grozi.
Zrobiłem likierek opisany na pierwszej stronie w pierwszym poście (tak na test 2 buteleczki) po pierwszej lampce dostałem podziękowanie i buziaka, że jak takie rzeczy będę robić, to mogę psocić ile chce i kiedy chce. Po tygodniu dostałem drugiego z zapytaniem: Czy mogę więcej tego, zrobić bo się kończy.
Ale do pytania chyba też się podłącze, bo jak zrobię galon czy dwa to będę miał spokój na dłużej.

t1o9m8e6k
50
Posty: 93
Rejestracja: piątek, 22 lip 2011, 14:35
Ulubiony Alkohol: likier kawowy
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: t1o9m8e6k »

Zmodyfikowałem przepis. Zagotowałem mleko w którym rozpuściłem cukier, cukier wanilinowy. Po zagotowaniu odczekałem kilka minut i zalałem nim kawę (częścią mleka). Wymieszałem i wlałem do pozostałej ilości. Stało całą noc, a rano do zimnego dolałem wcześniej przygotowane %%% Wymieszałem i rozlałem do butelek. Sprawdzam dzisiaj i co widzę? rozwarstwienia. Jaki wniosek: inne sposób przyrządzenia, a efekt taki sam. Muszę dalej szukać przyczyny.
Niedawno przeczytałem w gazecie, że picie alkoholu jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Doszedłem do wniosku: gra nie jest warta takiego ryzyka. Dlatego przestałem czytać gazety.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy smakowe”