Znaleziono 14 wyników

autor: lift85
środa, 8 wrz 2021, 20:52
Forum: Ocet Domowy
Temat: Ocet jabłkowy - żeluje
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 5242

Re: Ocet jabłkowy - żeluje

Tutaj minął nie cały tydzień i cała zawartość przybiera konsystencje kisielu więc chyba trochę za dużo tej "matki"
wcześniej był robiony ocet z papierówek i był OK czyli na górze trochę matki a na dole normalna płynna ciecz - ocet
autor: lift85
środa, 8 wrz 2021, 09:32
Forum: Ocet Domowy
Temat: Ocet jabłkowy - żeluje
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 5242

Ocet jabłkowy - żeluje

Witam
mam nastawione 2 słoje octu jabłkowego i niestety w obu z nastawu tworzy się żel
czy spotkał się ktoś z podobną sytuacją i jak temu zaradzić ?
autor: lift85
poniedziałek, 28 wrz 2020, 14:42
Forum: Destylatory pot-still
Temat: Pot still i Aabratek na jednej kolumnie
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 7969

Re: Pot still i Aabratek na jednej kolumnie

Chłodnicę karbowaną nabędę a z resztek zbudowałem takie coś i działa poprawnie póki co :) w połączeniu z 30cm katalizatorem wypełnionym miedzią .
autor: lift85
czwartek, 24 wrz 2020, 19:46
Forum: Problemy zacierowe
Temat: BLG nie spada poniżej 0 w kilku nastawach
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 4840

Re: BLG nie spada poniżej 0 w kilku nastawach

Aktualnie robi się nastawik ze śliw i musiałem topić unoszące się owoce, ale na 90% żaden tlen nie dostał się do nastawu a blg po 15 dniach równe 0, smak wytrawnego siura więc poczekam tydzień i w kocioł.
autor: lift85
niedziela, 13 wrz 2020, 16:29
Forum: Problemy zacierowe
Temat: BLG nie spada poniżej 0 w kilku nastawach
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 4840

Re: BLG nie spada poniżej 0 w kilku nastawach

Jak przyjdzie mi robić kolejny nastaw to będę robił skrupulatne zapisy dotyczące ilości wody , cukru ,tmp , blg startowe itp dzięki temu będę miał konkretne dane i może po którymś razie wnioski same przyjdą. Ostatnio właśnie miałem pakę drożdży "extreme 8" i właśnie one zakończyły definity...
autor: lift85
sobota, 12 wrz 2020, 12:32
Forum: Problemy zacierowe
Temat: BLG nie spada poniżej 0 w kilku nastawach
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 4840

BLG nie spada poniżej 0 w kilku nastawach

Witam w dziedzinie fermentacji jestem laikiem dlatego postanowiłem dopytać tutaj bardziej doświadczonych o przyczynę możliwego problemu mianowicie blg n schodzi do 0 czasem do +1 czasem -1 ale nigdy tak jak to się czyta -4. Areometr sprawdzony na wodzie pokazuje 0 , drugi który posiadam ten droższy ...
autor: lift85
wtorek, 1 wrz 2020, 18:35
Forum: Destylatory pot-still
Temat: Pot still i Aabratek na jednej kolumnie
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 7969

Re: Pot still i Aabratek na jednej kolumnie

Brałem pod uwagę wymianę skraplacza na taki z rurki karbowanej i w sumie jest to najprostsza opcja a jak to nie da rady to zrobię wynalazek : złącze sms 63,6->redukcja stożkowa do 33,6 -> mufa 1" -> śrubunek mosiężny stożkowy ->nypel mosiężny do lutowania i dalej 2 kolanka miedziane 28mm kilka ...
autor: lift85
wtorek, 1 wrz 2020, 10:12
Forum: Destylatory pot-still
Temat: Pot still i Aabratek na jednej kolumnie
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 7969

Re: Pot still i Aabratek na jednej kolumnie

Na zdjęciu poniżej ów chłodnica .
autor: lift85
poniedziałek, 31 sie 2020, 22:37
Forum: Destylatory pot-still
Temat: Pot still i Aabratek na jednej kolumnie
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 7969

Re: Pot still i Aabratek na jednej kolumnie

Oczywiście ze nie jest pot stillem ale może tak pracować przy nie używaniu refluksu tylko wtedy tmp idzie ostro w górę i chłodnica nie wyrabia bo pewnie była projektowana do trochę innej pracy przy której działa bdb dlatego też chciałbym właśnie inny rodzaj chłodnicy zgodnie z wytycznymi czy takie s...
autor: lift85
poniedziałek, 31 sie 2020, 20:36
Forum: Destylatory pot-still
Temat: Pot still i Aabratek na jednej kolumnie
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 7969

Re: Pot still i Aabratek na jednej kolumnie

Aabratek jest pot stilem tylko że chłodnica nie daje rady schłodzić wszystkich par podczas grzania 1,5kW nawet jeśli zwiększę przepływ dlatego pojawił się pomysł żeby zamiast głowicy aabratka zamontować coś takiego jak na zdjęciu z tą różnicą że złącze sms . Wykonawca poprosił mnie o jakieś wymiary ...
autor: lift85
poniedziałek, 31 sie 2020, 14:24
Forum: Destylatory pot-still
Temat: Pot still i Aabratek na jednej kolumnie
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 7969

Re: Pot still i Aabratek na jednej kolumnie

Też myślę nad tym aby do kolumny dorobić przystawkę pot still ze złączem sms 60,3mm tak by było to wymienne .
Jakie wymiary powinna mieć chłodnica w takim pot stillu ?
autor: lift85
czwartek, 20 sie 2020, 19:43
Forum: Bimbrownia
Temat: Jak uzyskać destylat o takich parametrach ?
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 3191

Jak uzyskać destylat o takich parametrach ?

Witam nie jestem zwolennikiem czystej wódy i raczej gustuję w delikatniejszych lub mniej palących trunkach to może dlatego że alkohol najczęściej spożywany dotychczas to sklepowe białe ew to z plastikowej butelki heh a chciałbym poznać sposób wykonania destylatu o takich parametrach : słodkawy - tu ...
autor: lift85
piątek, 14 sie 2020, 22:24
Forum: Oczyszczanie nastawu przed destylacją
Temat: Klarowanie nastawu Bentonitem.
Odpowiedzi: 44
Odsłony: 47599

Re: Klarowanie nastawu Bentonitem.

Jakby ktoś szukał bentonitu to można wykorzystać ten używany w wędkarstwie jako klej do zanęt np Bentonit Matchpro 1kg okolo 7-10zł
autor: lift85
wtorek, 11 sie 2020, 10:48
Forum: Przywitaj Się!
Temat: lift85
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 1574

lift85

Witam na forum trafiłem szukając informacji na temat "wyrobów domowych" bo zwyczajnie nie przepadam za mocnym alko a fajnie by było stworzyć coś zdatnego do picia :). Coś o sobie - zwykły gość z wieloma pasjami np : wędkarstwo ( poziom maniak) , motocykle , podróże , polityka , historia i ...

Wyszukiwanie zaawansowane