Znaleziono 19 wyników

autor: lexus
wtorek, 23 lis 2021, 12:19
Forum: Po Godzinach
Temat: Akwarystyka i bimbrownictwo
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 4154

Re: Akwarystyka i bimbrownictwo

Doody pisze:zbior7-2-1.jpgzbior8-2-1.jpg
Niestety ograniczenie wielkości plików pozwalają umieścić jedynie tego typu fotografie. Oto mój baniaczek za dobrych czasów ;)
Piękny, jeszcze raz szacun :punk:
autor: lexus
poniedziałek, 22 lis 2021, 17:44
Forum: Po Godzinach
Temat: Akwarystyka i bimbrownictwo
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 4154

Re: Akwarystyka i bimbrownictwo

Doody... holender 440L szacun, jak masz fotę to wrzuć do jestem mega ciekaw?
autor: lexus
poniedziałek, 22 lis 2021, 10:15
Forum: Po Godzinach
Temat: Akwarystyka i bimbrownictwo
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 4154

Re: Akwarystyka i bimbrownictwo

Nabijam butlę za 10 zeta na ok. 3 miechy... czy warto kombinować? Wrzuć fotkę zobaczymy ile masz roślin, CO2 jest ważne ale nawożenie micro i macro musi być.
autor: lexus
piątek, 30 lip 2021, 12:14
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Ubytek % w nastawie
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 4848

Re: Ubytek % w nastawie

A więc tak, tym razem proces przebiegł pomyślnie. Myślę że faktycznie mogła była nieszczelność (źle skręcona kolumna, pośpiech) ale tego się już nie dowiem:(
Na pewno trzeba się bardziej przykładać do wszystkich czynności:).
autor: lexus
czwartek, 29 lip 2021, 15:09
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Ubytek % w nastawie
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 4848

Re: Ubytek % w nastawie

:scratch: Dzięki defacto sprawdzałem i niby wszystko ok. Właśnie teraz jestem w trakcie:), staram się dokładniej przeprowadzić stabilizację i wszystko zrobić na spokojnie. Zobaczymy ile tym razem nakapie.
autor: lexus
niedziela, 25 lip 2021, 13:51
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Ubytek % w nastawie
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 4848

Re: Ubytek % w nastawie

Dzięki za konkretną odpowiedź
autor: lexus
piątek, 23 lip 2021, 08:31
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Ubytek % w nastawie
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 4848

Re: Ubytek % w nastawie

Był przykryty ale nie dokładnie. A czy fermentacja powinna być prowadzona w szczelnie zamkniętym pojemniku bo wydaje mi się że musi być dopływ powietrza?
autor: lexus
wtorek, 20 lip 2021, 16:50
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Ubytek % w nastawie
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 4848

Re: Ubytek % w nastawie

Panowie dzięki za wyjaśnienia.
autor: lexus
piątek, 16 lip 2021, 09:42
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Ubytek % w nastawie
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 4848

Re: Ubytek % w nastawie

Dzięki za odpowiedź, ale powtórzę pytanie... czy % ulatniają się z nastawu, a jeżeli tak to czy trzymać nastaw pod zamknięciem? Nie zawsze jest czas przeprowadzić destylację.
autor: lexus
niedziela, 4 lip 2021, 09:27
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Ubytek % w nastawie
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 4848

Re: Ubytek % w nastawie

A więc tak, nastaw klasyczny 6kg./21 wody. Początkowego blg nie mierzyłem a końcowe minus 4, blg dundru nigdy nie mierzyłem więc nie wiem. Sprzęt Aabratek OLM. 50l, 63,3, 2x2kW (robocza 2,4kW) od FRANZMASTERA, nastaw po klarowaniu nie był szczelnie zamknięty nie wiem czy to dobrze czy źle? A ha, zau...
autor: lexus
piątek, 2 lip 2021, 12:56
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Ubytek % w nastawie
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 4848

Ubytek % w nastawie

Witam.
Mam pytanie, otóż jaki ma wpływ czas od wyklarowania nastawu do momentu destylacji. Pytam ponieważ u mnie czekał dwa tygodnie i wydaje mi się że sporo % ulotniło się, nakapało ok. lirtr mniej niż zwykle. Chyba że problem leży gdzie indziej? :scratch:
autor: lexus
czwartek, 5 lis 2020, 18:47
Forum: Problemy i pytania
Temat: Nakrętka zastępcza na SMS
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 6941

Re: Nakrętka zastępcza na SMS

Ha, ha to ja też się podpinam, chyba trzeba zlecić tokarzowi aby takie coś wyrzeźbił np. z amelinium :)
autor: lexus
sobota, 25 lip 2020, 14:22
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Proszę o ocenę wypatrzonego aabratka
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 6611

Re: Proszę o ocenę wypatrzonego aabratka

Dziękuję :)
autor: lexus
piątek, 24 lip 2020, 15:04
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Prośba
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 2223

Re: Prośba

Dzięki radius, rozumiem że skoro polecasz producenta to i cena musi być adekwatna do jakości. Chyba to chciałem usłyszeć, a dziś już miałem zamawiać sprzęt (1link). Chyba zacisnę zęby (cena) i będę zamawiał u Aabrateka, tylko terminy bardzo odległe. O ile nie znajdzie się na forum chętny na zrobieni...
autor: lexus
piątek, 24 lip 2020, 14:55
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Proszę o ocenę wypatrzonego aabratka
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 6611

Re: Proszę o ocenę wypatrzonego aabratka

Super napisane, właśnie ja jestem tego chyba najlepszym przykładem, każdy tylko pisze zgłoś się do chłopaków z forum to ja się pytam... kogo, jak nikogo nie znam, świeżak jestem. Chciałbym kupić kolumnę, może zrobić mi jakiś fachowiec z forum, ale nie chcę aby robił to jakiś reperujek, który wyczuł ...
autor: lexus
piątek, 24 lip 2020, 14:18
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Prośba
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 2223

Re: Prośba

A ja myślałem że taka siateczka to takie profesjonalne rozwiązanie, ale ja laik jestem :). Wiem tylko że termometry są na baterie, kolumna druciaki z L..., w katalizatorze jakaś miedź. Napisz proszę parę słów o przewadze OLM-u nad zwykłą kolumną. Pewnie już temat był poruszany ale niestety nie mogę ...
autor: lexus
piątek, 24 lip 2020, 13:30
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Prośba
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 2223

Re: Prośba

Dzięki za odzew kolego, widzę że jesteś z G. Śląska a skąd dokładnie bo ja z Mikołowa. To uważasz ten sprzęt nie jest wart uwagi, aż tak duża jest przepaść pomiędzy nimi ? Łatwo Ci pisać że nie nerwowo... już mnie zaczyna szlag trafiać bo już bym chciał coś kupić, a co więcej czytam tym jestem głups...
autor: lexus
piątek, 24 lip 2020, 11:06
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Prośba
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 2223

Prośba

Cześć. Bardzo proszę o opinię na temat tego sprzętu, co o nim sądzicie czy wart jest zainteresowania https://www.olx.pl/oferta/destylator-nowosc-abratek-z-katalizatorem-CID628-IDl1ply.html#933b31e930. Wiem na pewno, że musi to być Abraatek, jestem zmuszony podjąć już decyzję o zakupie, a w dalszym c...
autor: lexus
czwartek, 18 cze 2020, 10:34
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Lexus
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 1440

Lexus

Witam .
Postanowiłem rozpocząć przygodę z mocniejszymi trunkami (obecnie wina) z stąd moja obecność na tym szacownym forum. Sporo już poczytałem, a i tak co chwilę dowiaduję się czegoś nowego, to forum to prawdziwa kopalnia wiedzy, oczywiście liczę na Wasze wsparcie. Pozdrawiam.

Wyszukiwanie zaawansowane