Znaleziono 30 wyników

autor: legler
niedziela, 31 lip 2016, 00:25
Forum: Warzenie Piwa
Temat: Czy piwo się zakaziło wodą z rurki?
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 11350

Re: Wypadek przy robieniu piwa

czytacie co autor napisał? Piwo juz jest kwaśne więc prawdopodobnie zakażone. do kibla
autor: legler
niedziela, 31 lip 2016, 00:24
Forum: Warzenie Piwa
Temat: Woreczki muślinowe
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 4267

Re: Woreczki muślinowe

ja wale pezpośrednio do gara.

Mod.
Zaraz Ciebie walniemy.
;)
autor: legler
środa, 24 lut 2016, 22:03
Forum: Bimbrownia
Temat: whisky receptura proces zacieranie destylacja co i jak
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 12894

whisky receptura proces zacieranie destylacja co i jak

Witam jak w temacie. Jak zrobic łiskacza od podstaw. jakieś pomysły a może doświadczenia?
autor: legler
niedziela, 6 gru 2015, 22:08
Forum: Warzenie Piwa
Temat: fermentacja cicha
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 8878

Re: fermentacja cicha

Ja bym poczekał jeszcze dzień lub dwa i zlewał do butelek. Zobacz, jak po dwóch dniach nie spadnie do 2Blg to przelewaj. Ja w swoim pszenicznym mam teraz taką samą sytuację, czekam max to wtorku. Będzie wtedy 8 dni na cichej.
autor: legler
niedziela, 6 gru 2015, 08:55
Forum: Warzenie Piwa
Temat: posmak orzechów laskowych
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 4518

Re: posmak orzechów laskowych

Ja czuje orzechy laskowe, a mój ojciec miód. Teraz kiedy piwo odstalo tydzien po butelkowaniu, posmak ten jest slabszy. Temp przechowywania to 18 stopni (1 tydzien), a teraz przenioslem do 15 stopni. Ogolnie piwo jest bardzo smaczne, lagodne, goryczka w punkt(jak dla mnie), piana obfita dosc szybko ...
autor: legler
poniedziałek, 30 lis 2015, 17:10
Forum: Warzenie Piwa
Temat: posmak orzechów laskowych
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 4518

posmak orzechów laskowych

Mieliście kiedyś taki efekt smakowy? Co najlepsze oby dwa takie posmaki mam w normalnym piwie (100% słód pilzneński) jak i pszenicznym. Temp. fermentacji 16-18 stopni.
autor: legler
wtorek, 24 lis 2015, 16:59
Forum: Warzenie Piwa
Temat: fermentacja cicha
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 8878

Re: fermentacja cicha

przy zlewaniu miało jakieś 4blg (blg wyjściowe było 12), przy piątym dniu fermentacja ucichła niemalże do 0. Niby fermentacje cichą należy rozpocząc kiedy wartośc blg spadnie do 40% wartości wyjściowej. W moim przypadku wynosi 30%.
autor: legler
wtorek, 24 lis 2015, 16:23
Forum: Warzenie Piwa
Temat: fermentacja cicha
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 8878

fermentacja cicha

Po tygodniu fermentacji burzliwej w niedziele zlałem piwo (zwykłe 100% słód jęczmienny) na fermentacje cichą. Nigdy nie robiłem jej z rurką fermentacyjną, ale tym razem ją zastosowałem. Zauważyłem że piwo w ogóle nie pracuje tzn jest jakaś malutka kołderka z piany i to wszystko. Temp 17stopni. Tak m...
autor: legler
piątek, 20 lis 2015, 22:00
Forum: Śmietnik
Temat: Dunkel hefe-Weizen, pszeniczne
Odpowiedzi: 0
Odsłony: 1691

Dunkel hefe-Weizen, pszeniczne

Witam. mam zamiar w najbliższą niedziele zrobic piwo pszeniczne. mój przepis to: zacieranie: metoda podgrzewania Fermentacja : górna Brzeczka nastawna : około 22L Słody: - Słód pilzneński 2kg - Słód pszeniczny 3kg - Słód palony 250 g ale tylko namoczę, odcedzę i dodam taką zabarwioną wodę do zaciera...
autor: legler
poniedziałek, 16 lis 2015, 19:34
Forum: Śmietnik
Temat: dadanie słodu palonego mały (chyba) problem
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 2626

Re: dadanie słodu palonego mały (chyba) problem

To się popisałem ;/
autor: legler
poniedziałek, 16 lis 2015, 11:01
Forum: Śmietnik
Temat: dadanie słodu palonego mały (chyba) problem
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 2626

Re: dadanie słodu palonego mały (chyba) problem

czy słód pilzneński mogę zastąpić słodem ze Strzegomia?
autor: legler
niedziela, 15 lis 2015, 18:49
Forum: Problemy i pytania
Temat: Szlag mnie juz trafia...nie mogę dojśc porządku z kolumną
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 7493

Re: szlag nie juz trafia...nie mogę dojśc porządku w kolumną

No ale mam. Tak właściwie to mnie zapach drożdzy nie przeszkadza, w zasadzie nawet lubię. Zawsze mam tak 3 literki bez zapachu (przefiltrowany przez węgiel) i tyle samo z zapaszkiem. Zawsze schodzi ten z zapaszkiem :D pytanie tylko czy w takim 70% destylacie jest więcej jakiegoś syfu?
autor: legler
niedziela, 15 lis 2015, 18:17
Forum: Problemy i pytania
Temat: Szlag mnie juz trafia...nie mogę dojśc porządku z kolumną
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 7493

Re: szlag nie juz trafia...nie mogę dojśc porządku w kolumną

Może inaczej do tego podejdźmy...czy w jakości, smaku itp. lepszy jest 4,5l spirytu z zapachem drożdży czy 6,5 destylatu 70% z zapachem drożdży?
autor: legler
niedziela, 15 lis 2015, 18:08
Forum: Problemy i pytania
Temat: Szlag mnie juz trafia...nie mogę dojśc porządku z kolumną
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 7493

Re: szlag nie juz trafia...nie mogę dojśc porządku w kolumną

J ak ostatnio miałem miedź w zasypie to podczas destylacji się ona wytrąciła. Wyobraźcie sobie moje zdziwienie jak z chłodnicy zaczęło lecieć kurakao :D tak w zasadzie to podany link mi za bardzo nic nie powiedział. Na dołączanie dodatkowych termometrów nie ma mowy nawet. A co jaki czas trzeba wymi...
autor: legler
niedziela, 15 lis 2015, 17:45
Forum: Problemy i pytania
Temat: Szlag mnie juz trafia...nie mogę dojśc porządku z kolumną
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 7493

Szlag mnie juz trafia...nie mogę dojśc porządku z kolumną

Witam. Mam taką kolumnę http://allegro.pl/destylator-gazowy-keg-bimber-bimbrownica-tanio-i5119463603.html Kupił ją ojciec dawno temu. Na początku ojcu zawsze wychodził destylat 90%. Mnie wychodzi nie więcej jak 70%. robie dokładnie tak jak on, taki sam zakres temp itd. Nie wiem gdzie tkwi błąd. Na p...
autor: legler
czwartek, 12 lis 2015, 21:32
Forum: Śmietnik
Temat: Cydr zapleśniał
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 5113

Re: cydr zapleśniał

Nie. To był sok pasteryzowany z kartonika.
autor: legler
czwartek, 12 lis 2015, 20:16
Forum: Śmietnik
Temat: Cydr zapleśniał
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 5113

Re: cydr zapleśniał

Błędy jaki mogłem zrobic to zbyt niska temp fermentacji, niezdezynfekowanie szklanki z wodą do której wsypałem drożdże i niezdezynfekowanie lejka przez który wlewałem sok do balona. Nie wiem sam co o tym sądzic bo jakieś dwa dni temu pojawił się ładny korzuch jaki towarzyszy fermentacji. Pleśń nie z...
autor: legler
niedziela, 8 lis 2015, 21:41
Forum: Śmietnik
Temat: Cydr zapleśniał
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 5113

Re: cydr zapleśniał

Trochę pracowało. Chciałem żeby cydr był łagodny w smaku. No nic, trzeba zrobić kolejną próbę.
autor: legler
niedziela, 8 lis 2015, 19:40
Forum: Śmietnik
Temat: Cydr zapleśniał
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 5113

Cydr zapleśniał

Witam. Dziś rano zdziwiłem się mocno jak odkryłem ze po tygodniu fermentacji mój nastaw na cydr zapleśniał. Temp. fermentacji to 16 stopni. Wszystko wcześniej dokładnie umyłem i zdezynfekowałem. Jaka waszym zdaniem może być tego przyczyna?
autor: legler
czwartek, 29 paź 2015, 20:32
Forum: Bimbrownia
Temat: zepsute piwo do destylacji
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 3555

zepsute piwo do destylacji

Witam. Ostatnio mój najnowszy rzut piwa nie za bardzo się udał (prawdopodobnie owocówki go zaatakowały) i nie wiem czy go wylewać czy przepuszczać na destylat. Piwo jest mojej roboty więc ma w sobie sporo chmielu co podobno nie za bardzo pomaga. Mój plan jest jeszcze taki, że zleje całe to piwo(okoł...
autor: legler
czwartek, 29 paź 2015, 20:31
Forum: Śmietnik
Temat: zepsute piwo do destylacji
Odpowiedzi: 0
Odsłony: 1548

zepsute piwo do destylacji

Witam. Ostatnio mój najnowszy rzut piwa nie za bardzo się udał (prawdopodobnie owocówki go zaatakowały) i nie wiem czy go wylewać czy przepuszczać na destylat. Piwo jest mojej roboty więc ma w sobie sporo chmielu co podobno nie za bardzo pomaga. Mój plan jest jeszcze taki, że zleje całe to piwo(okoł...
autor: legler
środa, 12 sie 2015, 20:47
Forum: Warzenie Piwa
Temat: Metoda dekokacyjna w prostych słowach
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 6341

Re: Metoda dekokacyjna w prostych słowach

A czy takie piwo szkodzi zdrowiu?
autor: legler
środa, 12 sie 2015, 19:07
Forum: Warzenie Piwa
Temat: Metoda dekokacyjna w prostych słowach
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 6341

Re: Metoda dekokacyjna w prostych słowach

No widzisz nie wiedziałem o tej temp. drożdże z tego co wczoraj zdążyłem się dowiedzieć nie były zbyt wybornej jakości ale poprzednia warka wypadła mi idealnie na tych samych drożdżach. Fakt faktem było chłodniej w domu...jakieś 20-21 stopni. Oto drożdże http://sklep.sklepyhobby.pl/piwo-domowe/95-dr...
autor: legler
środa, 12 sie 2015, 18:48
Forum: Warzenie Piwa
Temat: Metoda dekokacyjna w prostych słowach
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 6341

Re: Metoda dekokacyjna w prostych słowach

Co to znaczy długie leżenie na drożdżach? miałem jakieś 4 dni burzliwej i dokładnie tydzień cichej fermentacji. tak dla ścisłości to problem kwaśnej warki to nie jest pszeniczne tylko zwykłe jęczmienne.
autor: legler
środa, 12 sie 2015, 17:47
Forum: Warzenie Piwa
Temat: Metoda dekokacyjna w prostych słowach
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 6341

Re: Metoda dekokacyjna w prostych słowach

Glukozę dodałem jak gotowałem brzeczkę. Miód dodany kiedy brzeczkę już przelewałem do fermentora. temp. Fermentacji to około 25 stopni. Przechowywanie około 22 stopnie...niestety mamy pogody jakie mamy. Nie wiem tylko czy takie piwo szkodzi zdrowiu. Jedyny plus tej warki to procenty :D
autor: legler
wtorek, 11 sie 2015, 20:58
Forum: Warzenie Piwa
Temat: Metoda dekokacyjna w prostych słowach
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 6341

Re: Metoda dekokacyjna w prostych słowach

dziś spróbowałem ostatnio warzonego piwa. wszystko robiłem jak poprzednim razem (poprzednim razem wyszło wyśmienite). teraz dodałem ponadto glukozy podczas gotowania, miodu 1kg. butelki wymyte i zdezynfekowane. wyszło kwaskowe. why?

Mod.
Stosuj się do zasad pisowni!
autor: legler
wtorek, 11 sie 2015, 18:24
Forum: Warzenie Piwa
Temat: Metoda dekokacyjna w prostych słowach
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 6341

Re: Metoda dekokacyjna w prostych słowach

drożdże mam gozdawy "classic belgian witbier"
autor: legler
niedziela, 9 sie 2015, 16:16
Forum: Warzenie Piwa
Temat: Metoda dekokacyjna w prostych słowach
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 6341

Metoda dekokacyjna w prostych słowach

Witam ponownie. Za tydzień chcę się wziąć za piwo pszeniczne. W związku z tym z tego co się zorientowałem, przydałaby się metoda dekoracyjna przy zacieraniu. Przeczytałem trochę artykułów al tak na prawdę nie mam pewności jak mam to zrobić. Mogę prosić o wytłumaczenie prostymi słowami jak mam to zro...
autor: legler
sobota, 25 lip 2015, 21:11
Forum: Śmietnik
Temat: dadanie słodu palonego mały (chyba) problem
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 2626

Re: dadanie słodu palonego mały (chyba) problem

dzięki wielkie
autor: legler
sobota, 25 lip 2015, 20:44
Forum: Śmietnik
Temat: dadanie słodu palonego mały (chyba) problem
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 2626

dadanie słodu palonego mały (chyba) problem

Witam. jutro chce zrobic swoje kolejne piwo. tym razem chciałem dodac troche palonego słodu ale rozpędziłem się i ześrutowałem zwykły jęczmień z palonym. sytuacja więc jest taka: mam około 5kg słodu zwykłego (czysty nie zmieszany) i 1kg zwykłego + 0.5 palonego (to one są zmieszane) z tego co wiem to...

Wyszukiwanie zaawansowane