Znaleziono 82 wyniki

autor: lasso
niedziela, 26 kwie 2020, 20:15
Forum: Miody Pitne
Temat: Miód z mniszka lekarskiego
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 1308

Miód z mniszka lekarskiego

Cześć koledzy i koleżanki. Miałem dzisiaj okazję skosztować miodu z mniszka lekarskiego i wpadłem na pewien pomysł. Co myślicie, aby z tego miodu zrobić coś na podobieństwo miodu pitnego?? Nic nie znalazłem w tym temacie więc może jest ktoś, kto już próbował taki miodek popełnić :D
środa, 8 kwie 2020, 16:18
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: Ocena zakupu - Prosty PotStill
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 1258

Re: Ocena zakupu

Dużo wydałeś kolego za ten sprzęt?
piątek, 3 kwie 2020, 16:46
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Wisielec Sycylijski
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 1174

Re: Wisielec Sycylijski

Mogę prosić o cały przepis?? :) to będzie nalewka czy macerat??
sobota, 28 mar 2020, 11:36
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Butelkowanie - problem z korkiem
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 3962

Re: Butelkowanie - problem z korkiem

A może błąd tkwi w korkownicy lub przy tych kilku butelkach użyłeś złej techniki. Czy te niedostatecznie zakorkowane butelki są takie same? Czasami nie dopchnąłem wystarczająco ramienia korkownicy i korek lekko wystawał, ale to był tylko i wyłącznie mój błąd.
piątek, 1 lis 2019, 20:51
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Nowacky
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 909

Re: Nowacky

Też jestem ciekawy. Zawsze można dowiedzieć się czegoś ciekawego na temat lub dostać jakieś wskazówki od tutejszych specjalistów ;)
piątek, 1 lis 2019, 20:47
Temat: Eksplodowala butla z winem
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 1759

Re: Eksplodowala butla z winem

Najlepszym rozwiązaniem na pozbycie się kawałków owoców z moszczu, które mogą zatkać wszelakie otwory odprowadzające jest prasa do owoców :D
czwartek, 11 kwie 2019, 23:07
Temat: Przelewanie wina
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 2426

Re: Przelewanie wina

A tak na przyszłość zainwestuj w większy balonik, bo pustej przestrzeni trochę za mało :)
czwartek, 11 kwie 2019, 23:02
Temat: Dziwny osad na wierzchu
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 943

Re: Dziwny osad na wierzchu

A próbowałeś jak smakuje? Wyczyściłeś dokładnie balon przed nastawieniem? Jeśli nie octowieje a smak, nie budzi zastrzeżeń daj mu czas. Najlepiej w ciemnym, chłodnym miejscu.
poniedziałek, 11 lut 2019, 21:52
Forum: Przywitaj Się!
Temat: mniodzio
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 734

Re: mniodzio

Witaj. Każdy z nas zaczynał od zera, a z doświadczenia wiem, że tu znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania. Powodzenia!!!!
niedziela, 4 lis 2018, 02:09
Forum: Wytwarzanie Nalewek
Temat: Sfermentowana nalewka z winogron
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 2118

Re: Sfermentowana nalewka z winogron

Wg mnie owoce powinno się zalewać alkoholem a następnie po odsączeniu płynu zasypać cukrem. Fermentacja owoców psuje smak nalewki. Spróbuj tej konfiguracji i przekonaj się, które lepsze:D
czwartek, 16 sie 2018, 23:38
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Kolumna do oceny
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 3568

Re: Kolumna do oceny

Rura nie może być krzywa. Zajdzie proces "ściankowania" flegmy a to niekorzystne dla procesu. Osobiście nie marnowałbym czasu na tą kolumnę, bo więcej w niej minusów niż plusów (o ile jakieś są).
sobota, 4 sie 2018, 23:28
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: czekać czy kupować droższy
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 1775

Re: czekać czy kupować droższy

Zdecydowanie sprzęt nr 2 jest lepszy. Pomijając już fakt, że im mniejszy zbiornik tym więcej trzeba się namęczyć, a jeszcze nie wspomniałeś nic o średnicy rurki. Teraz ważne pytanie: jaki produkt finalny interesuje Ciebie?? Myślę, że za cenę 1200/1300 możesz znaleźć jakiegoś fajnego aabratka, ale to...
czwartek, 12 lip 2018, 22:09
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wiśnie jak długo trzymać?
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 1536

Re: Wiśnie jak długo trzymać?

Polecam do wydrylowanych i rozdrobnionych owoców dodać pektoenzym na 2-3 dni (rozbija błony komórkowe) , a następnie odcisnąć sok, dodać syropu cukrowego i zadać drożdże. Wg mnie w większości przepisów dodaje się za dużo wody. Wszystko zależy od kwasowości owoców. Jeśli nie możesz jej zmierzyć możes...
sobota, 23 cze 2018, 23:30
Temat: Pierwsze wino- jak zacząć
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 3596

Re: Pierwsze wino- jak zacząć

Same porzeczki mają dość dużą kwasowość i czasami trzeba użyć węglanu wapnia (kreda). Do zmielonych, zmixowanych itp, owoców możesz dodać pektoenzym, który ułatwi uzyskanie jak największej ilości soku z owoców. Twoja metoda ze zgnieceniem owoców też jest dobra, aczkolwiek wg mnie większy uzysk soku ...
sobota, 23 cze 2018, 23:20
Temat: Węglan wapnia w winie z wiśni
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 2529

Re: Węglan wapnia w winie z wiśni

Ja od jakiegoś czasu robię wino z wiśni i nigdy nie dodawałem węglanu wapnia. Jak kolega napisał nie ma takiej potrzeby. Nawet po dodaniu dużej ilości wody wino wychodzi dobre. Raz tylko, gdy nabyłem okazyjnie sok z wiśni sprowadzonych z Węgier okazało się, że nie był on zbyt "esencjonalny"...
sobota, 16 cze 2018, 23:55
Forum: Nastawy owocowe
Temat: nastaw z wiśni???
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 3704

Re: nastaw z wiśni???

Ostatnie zdanie jakie prawdziwe :) miałem podobnie, bo nastawiłem aż 50L winka wiśniowego. Po ponad roku leżakowania w baloniku (licząc od ostatniego zlania) zanim je zabutelkowałem, ze znajomymi i rodziną spiliśmy ponad 30 L :D a pierwotnie miało iść na "rurki".
czwartek, 7 cze 2018, 21:23
Forum: Bimbrownia
Temat: Wódka na wesele
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 3578

Re: Wódka na wesele

Cześć @lasso Czy dobrze zrozumiałem, sam nie zrobisz tylko będziesz kupował? To dla przyjaciela. Ja już 5 lat po ślubie. Wesele ma za rok i szuka wódeczki. Dla niego robię najlepszy wyrób jaki umiem z glukozy, który będzie leżakował ponad rok I zaszczyci stół wiejski :D musimy dzisiaj zasmakować bi...
czwartek, 7 cze 2018, 10:50
Forum: Bimbrownia
Temat: Wódka na wesele
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 3578

Wódka na wesele

Witam kolegów i koleżanki. Przeglądałem forum na temat wyboru wódeczki na wesele, ale jak wiadomo każdego roku pojawiają się nowe produkty. Poszukuję czegoś dobrego do ok 30 zł za butlę. Czekam na wasze opinie i doświadczenia
czwartek, 31 maja 2018, 21:40
Forum: Destylacja wina i piwa
Temat: Mętne wino na maszynę
Odsłony: 3503

Re: Mętne wino na maszynę

Obawiam się trochę... nie wiem czy uzyskam coś co będzie mnie satysfakcjonować. Wiadomo, spiryt jest najbezpieczniejszy, ale po połączeniu truskawki z rabarbarem będę miał tego ok 25-30 l wiec zastanawiam się, czy nie dodać zalegającej cukrówki, by dopełnić do 45 l w kegu. W sumie wszystko ładnie pa...
środa, 30 maja 2018, 16:37
Forum: Destylacja wina i piwa
Temat: Mętne wino na maszynę
Odsłony: 3503

Re: Mętne wino na maszynę

O gazie nie pomyślałem :D Nigdy nie rektyfikowałem wina (zawsze było dobre) i stąd moja ostrożność. Jak powiedzieliście tak zrobię. Dzięki za pomoc

Wyszukiwanie zaawansowane